Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy áruházban miért történik...

Egy áruházban miért történik meg ilyen?

Figyelt kérdés
Egy budapesti áruházban nézelődtem a ruhák között miközben a bevásárló kocsin volt a táskám(Obag). Szegény táskának ugyan egy ideje tönkre ment a zipzárja de attól még használható. Alig volt vásárló a környéken ezért nem találtam gondnak néhány méterre eltávolodni a táskától, közben néhány jól szituált ember arra jött de nem foglalkoztam vele különösebben, mert úgy gondoltam, biztos nem ők lesznek azok akik elfutnak a táskámmal egy állítólag bekamerázott áruházban. Nem is történt semmi ilyesmi, viszont néhány perccel később belenyúltam a táskába, hogy kivegyem a telefont a bevásárló listáért. Szerencsére mindig becsúszik az aljára a legtöbb dolog ezért kotorászni kezdtem benne és a kezembe akadt egy apró de drága dolog, amit én sosem szoktam vásárolni, ezért értelemszerűen nem is lehetett volna nálam. Nyilván valaki beletette de teljesen abszurd a helyzet, mert ha nem kezdek kapirgálni a táskában nem veszem észre és a kijáratnál bejelez, hogy épp lopják. A vevőszolgálaton teljesen normálisan elmondtam mi történt, csak a ruháknál hagytam a táskám rövid időre figyelem nélkül de ennek hatására flegma lekezelő stílusra váltottak és értetlenkedtek, azt mondták a törvényi előírások értelmében nem lehet a ruhaosztályon kamera. Amikor kicsit később visszafelé mentem, akkor is furán néztek és egymásnak mutogattak rám a vevőszolgálatosok. Nagyon kellemetlen élmény volt, nem tudtam, hogy manapság már nem csak azt kell figyelni lopják-e a táskád hanem azt is, hogy mit tesznek bele. Járt már így más is?

2022. szept. 19. 13:16
A kérdező szavazást indított:
Nem tudom
Valami oka biztos van
Lentebb kifejtem
Úr Jézus
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Murphy törvénye
2022. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem szabad a táskádat felügyelet nélkül hagyni! Ennyi erővel ki is vehettek volna belőle valamit.

Lehet, hogy az illetőknek ez csak poén volt. De az is lehet, hogy ha kihozod, megvárnak kint és elveszik tőled.

2022. szept. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Felelőtlen dolog bárhol felügyelet nélkül hagyni a táskádat. Válladon legyen mindig.
2022. szept. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Én csak gyerekeket láttam életem folyamán, akik ezzel szórakoztak. Mondjuk az megint más eset volt, élelmiszerboltban az emberek kosarába tettek csokikat meg hasonló dolgokat. Ott ugye nem lopásnak tűnt a dolog kifelé menet, csak marhára meglepődtek a delikvensek, mikor a szalagra pakolás közben olyan dolog is a kezükbe akadt amit nem is akartak venni.

Egyébként ha nem találod meg időben és bejelzett volna, akkor érteném hogy miért magyarázkodtál a vevőszolgálatnál, de így nem értem hogy minek csináltad magadnak a problémát. Kivettem volna a táskámból, letettem volna oda ahol ezek a cuccok vannak és kész. Aztán levontam volna a megfelelő következtetést, hogy többé soha nem hagyom őrizetlenül a táskám. A másik amit nem értek, hogy a sztori szempontjából miért fontos hogy egy Obag-ről van szó, vagy ezt miért kellett kiemelni.

2022. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Valóban nagyon felelőtlen voltam, utólag már okos vagyok.

Illendőnek éreztem jelezni a dolgot a vevőszolgálatnál, ha esetleg valaki rosszul jár a kasszánál egy ilyen miatt akkor talán jobban figyelnek a kamera felvételekre.

Az Obag említése csak azért érdekes mert így könnyebb elképzelni az esetet. Nem mindegy, hogy egy felül teljesen nyitott táskáról beszélünk vagy pl. egy sok zipzáros hátizsákról amit akár úgy is le tudsz tenni, hogy nem is látszik a rossz zipzár.

Köszönöm a válaszokat, küldtem a zöldet.

2022. szept. 19. 14:13
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

#4: ez nekem is feltűnt....


:)


Ahogy a múltkor a rolleres kérdésnél (közlekedés téma), hogy a kérdező épp a Gucci store-ból jött... :-D


Totál irreleváns!

2022. szept. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tök hülyék az eladók ilyen esetben, tényleg fura lehet ha egy vásárló ilyen indokkal szól, de ha tényleg lopni akarná nem szólna..
2022. szept. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!