Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni az ellen ha...

Mit lehet tenni az ellen ha bosszant hogy mindenhonnan azt hallom hogy jólét?

Figyelt kérdés

Mindenhonnan azt hallom hogy mekkora jólét van ebben az országban, miközben én alig tudom megvenni a fontosabb élelmiszereket. Semmi másra nem jut.

Iszonyatosan bosszant, hogy mindig ezt hallom.

Fogalmam sincs hogy most én csinálok valamit rosszul, vagy egyedül vagyok ezzel a problémával.



2022. szept. 24. 15:28
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%

"jólét"


Attól függ. Észak-Magyarország elég csóró, pl. Közép-Magyarország nem.


"Iszonyatosan bosszant, hogy mindig ezt hallom."


Sokat nem tudsz tenni az ellen hogy mit mondanak az emberek sajnos.

2022. szept. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
12%

Tanulsz, fejlődsz.. és akkor évek múlva neked is jólét lesz.


"alig tudom megvenni a fontosabb élelmiszereket"


Vagyis elmondható, hogy sz@rul keresel akkor?

2022. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Aki szerint jólét van itt, az vak, süket és értelmi fogyatékos.
2022. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Mert valakiknek, egy bizonyos rétegnek tényleg jólét van. És most nem csak politikusokra gondolok itt.


A médiának pedig ez a feladata, hogy tolja a propagandát, hiszen ezért tartja fenn a kormány. Ezt kell tolni 0-24, hogy milyen rossz Németországban, milyen rossz Nyugaton, hogy Norvégia minket másol, hogy 2010 óta háromszoros lett a minimálbér (az, hogy mellette minden 5x annyiba kerül, mint 2010 óta az nem számít, vagy hogy a forint értéke fele annyit ér, ezek pedig aztán szépen összeadódnak) és ez neked milyen jó, stb.stb. Ez a propaganda, egyébként ugyanez megy Észak-Koreában is. Ott is ezt hallja a nép, hogy minden ország haldoklik, csak ők nem, persze mellette meg éhínség dúl az országban, és mindig más ország tehet róla.


Az idősebb korosztály még függ a Tv-től, a fiatalabb persze már nem, de a Facebook ugyanez. Az hogy milyen oldalakat/cikkeket lájkolsz, kommentelsz, vagy szimplán csak nem rejted el őket a hírfolyamodban, már betesz téged egy kalapba. Tehát ha te Fideszt éljenző cikkeket lájkolsz, a Facebook onnantól kezdve csak hányja rád az ahhoz hasonló propaganda cikkeket. Nézd meg a Társadalmi dilemmák című filmet, az erről is szól, hogy a FB hogy oldja meg, hogy egy politikai réteghez tartozz.


Magyarország 1/4 része valóban jól él és jólétben. Ez tény. A fele propaganda és agymosás áldozata, aki akkor is azt fogja mondani hogy márpedig igenis mennyire jó itt, ha minden 3x annyiba kerül, télen fagyoskodni fog, ha belebukik a hitelbe stb., mert ezt látta és hallotta évek munkájával felépítve, hogy ennek ellenére Németországban még rosszabb a helyzet, meg úgy am bloc a Nyugaton.


A maradék 1/4 pedig tisztában van hogy mi a helyzet valójában, de sok mindent nem tud tenni. Ezért nincsenek tüntetések, ezért nem fog változni semmi, és ezért tudnak már BÁRMIT lenyomni az emberek torkán. Mert a nép javarésze már agymosott.

2022. szept. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
Engem is idegesít, de fogyatékosokkal nem tudunk mit kezdeni...
2022. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

4-es válaszoló vagyok


[link]


Na, látod kérdező? Erről beszélek.


Akinek már át van mosva az agya, ő saját magának nem kell 500 ezer forintot keresnie ahhoz, hogy elhiggye, hogy Magyarországon igenis ennyit keres az átlag, hogy 2010-ben ez csak 150 ezer forint volt, hogy ilyen magas sosem volt még az átlagbér, stb. Szóval ő maga lehet keres nettó 160 ezer forintot és hónap végére éhen döglik, de ő biztos benne, hogy jó úton halad az ország, hát itt a bizonyíték, 500-at visz haza az átlag!


Egyébként egy kis mellékes: dolgoztunk egyszer egy KSH-s fejesnél, 4-5 évvel ezelőtt, meg ne tudd hogy milyen rendelésekre végzik ezeket a "felméréseket". Nem, nem a felmérést rendelik meg, hanem az eredményt...

2022. szept. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
9%
Én havi nettó 2 milla felett keresek (ingatlannal üzletelek), a villanyszerelő napi 100 ezerért jönne el, a kőműves napi 60 ezer, de az alja segédmunkás is minimum napi 20 ezret kér... A boltokban meg tömött kocsikat tolnak ki, a pénztárban előttem meg 70 ezreket fizetnek... Ja, és nincs olyan ismerősöm aki havi nettó 300 alatt keresne. Szóval jólét van, csak lehet kimaradtál belőle :D
2022. szept. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

7


Rendben, köszönjük a napi propagandát a gyakorin 😀

2022. szept. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%
Nem izgat, 2 éve elköltöztem Dániába, és itt tényleg jólét van!
2022. szept. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A pusztító c. filmbe kerültél? :D
2022. szept. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!