Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hamisítvány órát tényleg...

Hamisítvány órát tényleg elvehetnek tőlem?

Figyelt kérdés

Örököltem papámtól egy Seiko orát ám szerintem hamisított. Holnap elvinném szervízbe mert meg is van pár helyen karcolva, lemerült benne az elem (kvarc óra).

Anyukám szerint az óra boltban joguk van hozzá elvenni és megsemmisíteni hamis terméket. Ez igaz?



2022. szept. 25. 22:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem.

Anyukád összekeverte azzal, amikor a kereskedőktől elkobozzák a hamis termékeket. Az egy teljesen más dolog.

"védeni kell a piacot a hamis termékektől.."

Ez így igaz.

De te nem eladni akarod az órát, ergo semmiféle piacra nem kerül, ahol azzal bárkit átverhetnél.

Onnantól, hogy te egy terméket megvettél, az már a tiéd. Hacsak nem olyan dolgoról van szó, aminek a birtoklása törvénytelen (lőfegyver, drog), nem vehetik el. Ha én a piros Trabantomra ráteszek egy nyomtatott Ferrari matricát, nem kobozhatja el a rendőrség az autómt hamisítás címén. Ellenben ha Ferrariként akarnám eladni, akkor már komolyabb bajom is lehetne belőle. Bár ha magánszemélyként teszem, akkor sem biztos, hogy elkobozhatják.


Kicsit más terület, de például ha egy számítógépet elküldenek a szervizbe, és a szervizes illegális szoftverhasználatra utaló bizonxítékokat fedez fel rajta, elméletileg kötelessége bejelentést tenni. (Az már más kérdés, hogy ezt senki nem fogja megtenni.) Bár ez már a szerzői jog témaköre, és némileg más kategória, mint a materiális javaké, de azért nem kéne zsigerből lehülyézni azt, aki nem tud valamit. Mert más téren meg lehet, hogy a hasonló dolgok teljesen másként működnek.

2022. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint az olaszok játszottak ilyet egy időben,de nem tudom milyen jogcímen.

Persze aki strandon vesz Doxát,Omegát az magára vessen.

2022. szept. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az óraboltos szerint eredeti szerencsére szóval nem kell aggódni😊
2022. szept. 27. 10:50
 14/14 anonim ***** válasza:
90%

Igen, elveszik és 10 évre BV intézetbe kell vonulnod fegyház fokozatban.

Még a rendőr sem veheti el, mert a rendőr nem becsüs/óràs, hogy egy darab kezeden lévő termékről megmondja, hogy az eredeti-e vagy sem.

Meg fogják javítani, és ennyi. Az óràs leszarja milyen óra, ő megcsinàlja, te meg fizetsz. Az autószerelő ugyanez, leszarja, hogy Ladàd vagy BMW-d van, megjavítja, és felveszi a halom pénzt érte, ennyi.

Szóval no para, nem kell izgulni.

2022. szept. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!