Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem birom már, a szüleim...

Nem birom már, a szüleim jobban szeretik a testvérem!?

Figyelt kérdés

Miota csak elek, ez mindig igy ment a csaladban, a testverem az elsoszulott, o volt mindig a kedvenc, kulonleges banasmodban reszesult, en meg orulhettem, ha egyaltalan nem felejtkeztek el rolam.

Most egyetemista lettem es ismet ujabb nehezseggekkel kell szembeneznem. Testverem sajat lakast kapott, aminek a rezsijet is fizetik neki. Nem hasznal tomegkozlekedest, hanem a csalad masik kocsijat o hasznalja, es kulon parkolohelyet is vettek neki. 2 laptopot kapott evkezdeskor, az egyiket itthon tartja es havi egyszer arra hasznalja, hogy a hulye jatekait jatsza rajta, amikor hazajon. Tankonyveit es minden egyeb mas iskolaszert is vesznek neki. Es persze ha ez nem lenne eleg, o tobb penzt kap, amire a szuleim szerint az a megoldas, hogy en menjek el dolgozni egyetem mellett, hiszen en nem olyan jo egyetemre jarok mint a testverem es nekem bele kell ferjen az idombe.

Az en esetemben termeszetesen mar nincsenek meg ez a kivaltsagok, en kollegiumban lakok, aminek az arat en fizetem, tomegkozlekedek, bkv-val es mav-val, mind a ketto berletet magamnak veszem. A kollegiumban van mikro, de nem mukodik, az indukcios fozolaphoz meg kellett volna edenyt meg labast vennem, de arra mar nem futotta a penzembol ezert csak hideg eteleket tudok enni, mert arra nyilvan nincs penzem, hogy valahova beuljek enni. Tovabba megmondtak a szuleim, hogy mivel tul gyakran jovok haza, ezert meg kevesebb penzt fognak utalni, mert ugye itthon eszek. Es mindezt azert, mert szuletesnel egy komplikacio miatt tanulasi nehezsegem lett es ezert nem tudok olyan tanulmanyi eredmenyeket elerni.

Termeszetesen en egy betegesen feltekeny, kiallhatatlan ember vagyok, ha fel merek szolalni es megprobalok kiallni az igazam mellett es nyilvan nem vagyok halas, hogy ok ennyit megtesznek ertem.

Egesz eletemben ezert is voltam megfelelesi kenyszeres, mert mindig ugy szerettem volna megfelelni a szuleimnek es hogy azt erezzem egyszer is, hogy eleg vagyok nekik.


2022. szept. 30. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
10%

Ha tobb gyerek van a csaladban, akkor elkerulhetetlen, hogy valamelyik kedvesebb lesz. Ezen nem kell csodalkozni. Az egy masik dolog, hogy a kevesbe szeretett szemely ezt szornyen eli meg. Ismerem en is ezt, de mar tul tettem magam rajta. Folosleges ezen agyalni, nekem is evekbe telt, mire kivertem a fejembol.


Nincs olyan, hogy valakiket egyforman tudj szeretni. Aki azt mondja, hogy X-et es Y-t is ugyanugy imadja, az onmaganak is hazudik.

2022. szept. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
1es ezert nem alkalmasak sokan szuloknek.
2022. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

2-es, ennyi erovel senki ne legyen szulo.


Az en anyam is a kisocsenket szereti legjobban. Sosem mondta ki, de erezni lehet. Attol meg felnevelt minket is, es alkalmas szulonek.

2022. szept. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Hát én irigyellek, nekem DNS tesztet kellett csináltatni mert anyámra hasonlítok a testvéreim meg apámra.

Ja és a nagymamám(apám anyja) miatt volt ez az egész, 16 éves korom óta mondogatta apám hogy semmi közöm hozzá.

24 évesen megcsináltattam a tesztet(hozzá se kellett nyúlni, egy szakember csinálta),azóta nem cseszeget.

2022. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Én mondjuk ilyen esetben úgy, ahogy van, megszakítottam a kapcsolatot. Nálunk öcsémet ajnározták (mostmár csak apám). Olyan mértekű, mennyisegű és értékű vagyontárgyat kapott (2 új asztali szgép, félmillás laptop, új szekrénysor, ágy stb) amit én az egész eddigi életemben soha. Semmikor. A miértekre nincs válasz, azon kívül, hogy én idősebb vagyok, intézzem el magamnak.

19 éves korom óta külön élek. Dolgozom. 2 hónapja házat vettem. Most a felújítása következik. Nem vagyok életképtelen, de soha még egy jó szót sem kaptam. Igaz, anyámmal javulgat a kapcsolatom, de apámmal végleg megszakadt. Én nem bírom elviselni, hogy azzal henceg, mit vett az ő drága fiacskájának.

Szerencsére öcsémmel ettől függetlenül jól megvagyunk. Örülök, hogy megvan mindene, de a kivételezés akkor is gusztustalan.

2022. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos csak elfogadni tudod, majd jó sok év múlva. Szakember megkönnyítheti a leválást, de amíg otthon laksz, illetve ilyen szervesen kötődsz oda, nem igazán fog menni. Tudom, hogy borzasztó így lenni, de azt sose felejtsd el, hogy az ő viselkedésük az nem a te hiányod.
2022. szept. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!