Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a világ nagy...

Szerintetek a világ nagy problémáit illetően jobb a tudatlanság?

Figyelt kérdés
Nekem az a meglátásom, hogy saját környezetében tegye meg mindenki a tőle telhetőt, de azon felül minden más csak felesleges teher. Ez alatt azt értem, hogy én pl szelektíven gyűjtöm a szemetet, ültetek fákat, és támogatom a környező menhelyeket, de tőlem ennyi telik. Hiába tudom, hogy például Afrikában éheznek, és hiába szeretnék mindennél jobban segíteni, nem tudok, mert nincs rá anyagi keretem. Tehát számomra ez a tudás csak felesleges szenvedést idéz elő. De ugyanez a pusztuló őserdők, állatkísérletek, vagy Amerikai lövöldözések témája. Ezek ellen sem tud a legtöbb átlagember tenni. Mégis, sokan azt vallják, hogy ez alap tájékozottság, és egyébként sem dughatjuk homokba a fejünket, igenis tudni kell ezekről a dolgokról is. Valamilyen szinten megértem ezt az érvelést is.

2022. okt. 3. 17:16
A kérdező szavazást indított:
Csak azzal foglalkozzon mindenki, amin változtatni is tud
Tisztában kell lenni a komolyabb problémákkal is, akkor is, ha nem tudunk rajtuk változtatni
Egyéb(válaszban kifejtem)
Csak trollkodni jöttem
20 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tudatlanság sosem jó alternatíva.
2022. okt. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Általában elmondható, hogy a te tudatlanságod valaki másnak jó.
2022. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én mindenképp tudni akarok róla, az más kérdés, hogy utánna a terhet hogyan kezelem.


Pl nagyon érdekel Észak Korea, az ottani emberek élete, a propaganda gépezetük működése.

Na, az ottaniak tényleg egy csomó dologról nem tudnak, legyen az esemény vagy pl csak az a tény, hogy egy csomó számunkra természetes dolog egyáltalán létezik.


A pontosabb információk segítenek a híreket kontextuba helyezni.


Pl Afrika rohadt nagy, megtalálni benne egy csomó technológiailag csúcs szinten lévő világvárost is.

Mélyszegénység, éhezés is megtalálható a házadtól kb 40-50 kilóméterre, az országhatáron belül, nem kell ehhez elhagyni a kontinenst.

(Az megint más kérdés, hogy az "egzotikus" éhezőkkel szemben sokan inkább empatikus az átlag magyar mint pl Lakatos Álehándrókával, pedig a két helyzet nem sokban különbözik)



És az, hogy az utcán lőnek, szintén előforul hozzád közelebb is, de valahogy ha a texasi tragédiát látod, az a nép nagy részének inkább cirkusz, meg jól esik elgondolni, hogy lám, milyen jó a dolgunk, mert itt nem, de bezzeg az USAban de rossz.

2022. okt. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kifogások helyet simán teheszt a dolgok ellen ha valoban akkarod.
2022. dec. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Én megértelek. :-)

A világ egy nagy dzsuva, amerre mi emberek alakítottuk. Hatalmas struktúrák, intézmények, amelyeket többé-kevésbé jó szándékkal hoztunk létre mostanra önjáróvá és öncélúvá váltak és ezért össze fog omlani az egész civilizáció. Ez egy hatalmas lelki teher. Lehet, hogy te a "struccként" jobban felfogod ennek súlyát, mint az, aki állítólag jobban tájékozott nálad. Máshogy mondva: nem mindenki olyan érzékeny lélek, hogy ez megviselje. De inkább az van, ahogy a pszichológia is mondja, hogy a normális ember nem reálisan, hanem egy kicsit optimistán látja a valóságot.

Hát milyen megoldások lehetnének? Meggyőzni gazdaság legnagyobb szereplőit, hogy a végtelen növekedés összeomláshoz visz? Akkor le tudnának állni? Világállam kéne bazeg, ami nagyobb mint a Nestlé, meg a Cola, meg a Microsoft, Nike, stb. Sok cégnek nagyobb hatalma, mint országoknak, és ő arra irányítja a szabályozást, amerre neki előnyös. Nem kell ehhez gonosznak lenni teljesen, csak belebújva élni az ő pici racionalitásába... mindegy, nem is folytatom.

2023. okt. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5+

ökopszichológia, deep adaptation, Macy: Környezeti kétségbeesés feldolgozása

2023. okt. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!