Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiktív személyazonosság...

Fiktív személyazonosság kreálása az alkotói pályához? Többi lent

Figyelt kérdés

Alkotói tevékenységet végzek, és van egy-két dolog, ami miatt nem szívesen adnám a valódi arcomat ehhez (egy darabig). Nem akarok konkrétat írni, de itt egy példa, ami kapcsán szerintem érthető a dolog:

Ha valaki romaként akar érvényesülni egy többségében fehér, nem elfogadó társadalomban.

Az alkotásaim érvényesülésében nem szeretném, hogy akadályozzon az, hogy bizonyos embereknek előítélete van rólam. Tudom, hogy némileg visszás helyzet, és mielőtt valaki ezzel jönne, nem, nem szégyellem, amilyen vagyok, csak már tapasztaltam, hogy könnyen kiszorulok egy adott szférából emiatt. Alapvetően álnéven alkotok, és ez nem is kirívó.

Na már most, egyelőre nem kell szerepelnem sehol, viszont már felmerültek helyzetek, ahol képet kellene/illene közzétennem magamról. Ez nem hivatalos fotó, nem hatósági helyre, okmányba kell, még csak nem is jutna el nagy eséllyel sok emberhez.

Mennyire lenne megbotránkoztató, hogy egy manipulált kép kerülne ki rólam ilyen helyre (blog/weboldal/facebook oldal)?

Természetesen azért kérdezem, mert ha úgy alakul, szeretném majd felfedni magam. A valódi önmagam. A karrierem viszont most kezd csak beindulni, és most még nagyon számít, hogy ne szórjanak ki a származásom miatt.


A másik lehetőség, ami bennem felmerült, az az, hogy "erőszakosan" kerülöm azt, hogy látszanom kelljen bárhol.

Ti mit tennétek a helyemben? Mit választanátok?



2022. okt. 6. 16:37
A kérdező szavazást indított:
Feltenném a manipulált képet
Inkább nem tennék fel semmit
Egyéb, leírom kommentben
8 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, elnézést hogy nem a kérdésre válaszolok, de én azt tapasztalom (a médiából), hogy műsorokba hívják őket, kiállításaikról tudósítanak, zenei pályákat mutatnak be, stb.

Persze ez lehet hogy kevés, én csak bíztatni szeretnélek, mert szerintem szeretettel fogadnának.

2022. okt. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ott van Pamkutya, Just Vidman, Simon az Arc nélküli manus és nagyon sokan mások, akik sokáig, vagy akár soha nem hozták nyilvánosságra a kilétüket. Úgy emlékszem, JK Rowling és más írónők is publikáltak úgy, hogy nem tudták róluk, hogy nők. A Kétfarkú kutyák képviselője csirke maszkban kotkodácsolt a tévében, a Gorillaz mai napig maszkban lép fel koncert turnékon. Miért ne tehetnéd meg te is? Egy csomó ismerősöm tesz ki magáról direkt felismerhetetlen fotót profilképként. Ez csak a te döntésed.

Blogra, webre, közösségi médiába bármilyen képet kitehetsz, még csak látszania sem feltétlenül szükséges, hogy az portré helyett van. Egy csomó cég a logóját, az üzlet képét, reklámarcát, termékét, vagy egyéb azonosulásra alkalmas képi elemet használ profilképként. Ha te nem hangsúlyozod ki, hogy nincs rólad kép és profilkép helyett direkt van másról kép, akkor még feltűnni sem biztos, hogy fog bárkinek.


A személyes megjelenések, pl tv interjú, színpadi szereplés, kiállítás megnyitó és hasonlók már nehezebbek lehetnek. Főleg, hogy már rádió műsoroknál is egyre gyakoribb, hogy kamera is van a stúdióban és képet is mutatnak róla a weben. Ilyeneket vagy ne vállalj, vagy gondold át és egyeztess róla, hogyan nem leszel látható.

2022. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Alkotói pályázatnál mindenképp nézd meg a kiírást, mert abban szerepelhet olyan, hogy vállalnod kell a valódi neved, arcod, művész néven nem lehet pályázni, stb.

Illetve még, ha a kiírásban nem szerepel, akkor is befolyásolhatja a zsűri döntését, hogy akarnak-e olyan pályázót győztesként kihirdetni, reklámozni, aki nem vállalja a nevét, arcát, stb. Ugyanúgy, ahogy az is befolyásolhatja őket a döntésben, ha látják, hogy ki vagy és milyen a származásod, még ha ezt hivatalosan felvállalni sosem fogják...

2022. okt. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az alkotói pályázatnál kiírástól függ.


Blog, szociális média stb. Fotózok. Abszolút nem megoldhatatlan, hogy úgy legyél rajta a képen, úgy mutass magadból dolgokat, hogy ne látszódjon az arcod / ne lehessen felismerni, de illeszkedjen a művészi profilofhoz. Sziluett, bemozdulás, elmosódás, kitakarás vagy egyszerűen aszott nagy kapucni a fejedbe húzva. Olyan fotóst keress, akinek tetszik a stílusa, kérj tőle árajánlatot.


Sokkal inkább ilyen megjelenést tudnék elképzelni egy művésznek. Inkább, minthogy olyannak mutasd magad, aki nem vagy: kínai porcelánbabává fotosopolás, más arca a tiéd helyett stb.

2022. okt. 8. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!