Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoktatok fanfiction-t olvasni...

Szoktatok fanfiction-t olvasni? Miért jó?

Figyelt kérdés
Én még sosem olvastam ilyet, de valamiért nagyon sokan szeretik.
2022. okt. 6. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam. Írni is. Számomra azért jó, mert azoknak a könyveknek, filmeknek a világát, amelyeket szeretek, tovább lehet bővíteni, a kedvelt karaktereknek újabb kalandokat alkotni, lyukakat befoltozni. Lehetőséget ad a kapcsolat kialakítására más írókkal és olvasókkal, akik szintén szeretik amit te. Más megvilágításban olvashatsz egy-egy szereplőről vagy eseményről.


Olyan fanfictiont, ami létező személyekről szól (real person fic) nem szoktam olvasni. Nem tudnak ilyen szinten érdekelni híres emberek.

2022. okt. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Miről szoktál írni? :)
2022. okt. 6. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tl,dr: szeretnének több kontentet a kedvenc történetükből, nem akarnak elfogadni egy tragikus eseményt pl karakter halála, vagy az érzelmeik, vágyaik kifejezésére használják.


Azok szeretik a fanfiction műfaját, akik érzelmileg kötődnek a karakterekhez. Vannak ficek amik azt a látszatot hivatottak kelteni, hogy az olvasó is a történet része, és találkozik a kedvenc szereplőivel. Vannak amik karakterhű, a történethez hű sztorikat írnak le, ezek (ha jól vannak megírva) olyanok, mint egyfajta extrák, vagy bónusz epizódok az eredetihez. Vannak amik a végkifejletet írják újra, például hogy az egyik közkedvelt karakter életben marad. Ez nyilvánvalóan a rajongók fájdalmát hivatott enyhíteni. És természetesen ott vannak a shipping fanficek. Ezek arról szólnak, hogy 2 karakter között, akiknek az író szurkol hogy összejöjjenek, kibontakozik egy szerelmi szál. Az ilyeneket általában azok olvassák, akik szintén annak a párosnak drukkolnak. Azért van ekkora rajongótábora a shipping fanficeknek, mert maga a shipping olyan érzést vált ki egyeseknél, mintha szerelmesek lennének (pillangók, rajongás, stb), és ezeken a történeteken át kiélhetik ezt az érzést.

-Egy immáron 7 éve fanficet (és saját történeteket) író és olvasó rajongó :)

2022. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Írni is, olvasni is.


Szerintem fejleszti a kreativitás. Jó dolog "kijavítani" azt, ami mondjuk egy sorozatban nem tetszett, vagy megnézni, mi lenne, ha...


(Én nem ilyen szex, meg társai sztorikat írok és olvasok, hanem abszolút a sorozatot/filmet/könyvet követő, azon valamit mondjuk változtató, de nem szadomazo stb. dolgokat)

2022. okt. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt jelezte van itt egy új válasz, de ezekszerint mégse. Vagy törölve lett?
2023. márc. 5. 07:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én szoktam, mert pl. vannak filmek, amiket sokszor tovább gondolok és érdekel másnak hogyan indította be a fantáziáját pl egy-egy karakter.


Ami most nagyon tetszik nekem, az ez:

[link]


Esetleg pillants bele. :) Engem megfogott, vagyis várom a folytatását. Az ilyeneket szeretem. Ha te is szeretsz egy filmet, könyvet bármit, lehet hogy találnál róla szép iényes irást ami tetsuene :)

2023. márc. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!