Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aggódok a barátomért, mert a...

Aggódok a barátomért, mert a neten kéreget. Lehet valami baja ebből?

Figyelt kérdés

A barátom fizikai szakmunkás, kiválóan dolgozott és jól keresett, de fél eve gerincsérvet kapott. Nem tud dolgozni azóta, az én fizum meg kevés. Teljesen kezd szétesni szegény, mostanában már meg se borotválkozik, szinte alig eszik.


Egy ideje abból él meg, hogy már nincs táppénzen és nem tud dolgozni, hogy egy nem létező barátnak kér segítséget, ezt úgy tudtam meg, hogy belenéztem a telefonjába. A barátot úgy írja le, mintha a barátnak lenne baja, gondolom mert Ő szégyenli. Van aki kisegíti kisebb összegekkel amit átutaltat a sajat számlájára, de álnévre...


Látom, hogy próbálja összeszedni magát , de egyáltalán nincs jól, nem tudnak segiteni rajta az orvosok. Abból amiket utalnak meg sokra nem megy, tehát nem is értem...


Próbált dolgozni, de úgy hozták haza annyira fájt a háta.


Szerintetek ebből a kéregetesből lehet problémája? Hogy a sajat számlajára csinálja? Épp van igy is elég baja...

Aggódom érte...



2022. okt. 8. 10:23
 1/4 Noren1989 ***** válasza:
74%

Összegtől függően kis, vagy nagyértékű csalással vádolhatják.


De simán sanszosabb, hogy valaki az adományozók közül felhúzza magát és személyesen fogja számonkérni.

2022. okt. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pillér2 ***** válasza:
26%
Műtét esetleg?
2022. okt. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ülő munkát tud csinálni?

Menjen akkor oda, ha nagy a baj, akkor le is tudja magát százalékoltatni, és vannak olyan speciális munkahelyek, ahová direkt ilyen embereket keresnek (leszázalékolt), most hirtelen nem jut eszembe, hogy is nevezik.

2022. okt. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Első válaszadó! Nem nagy összegek, párezer forintok..
2022. okt. 8. 14:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!