Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Borzalmasan ronda férfi...

Borzalmasan ronda férfi vagyok sajnos. Hogyan húzhatnám ki magam az alól, hogy ne emlékeztessenek erre majd minden nap?

Figyelt kérdés
Amit eddig tettem, sikertelen volt. Pl: magamat elfogadni, lefogyni, izmosodni, közösségi oldalról eltüntetni a képeimet, nem járkálni sehová, nem keresni barátnőt. De mindezek ellenére mégis akad mindig valaki, aki megjegyzést tesz a kinézetemre.

2022. okt. 14. 12:18
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
19%

20-as

Ezt úgy érted, hogy sikeres vagy a magad szemében, ugye?

Ennek ellenére csúfolnak az arcod miatt?

2022. okt. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
78%

Munkaban es sportban igen.

De pl amikor megyek haza a munkabol metroval, az idegen, alkesz, csovesek beszologatnak

2022. okt. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
19%
Konkrétan mit?
2022. okt. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
76%

Őszintén, hagyjuk már ezt a szeresd magad, légy magabiztos, öltözködj jól, meg vegyél példát XY-ról mantrát. Miért kéne Danny DeVitoról vagy Nick Vujicicról példát vennie? Miért kell úgy beállítani, mintha azért mert valaki x dolog ellenére, ezt meg azt elérte te meg nem akkor benned van a hiba. Millió más körülmény van azon kívül, hogy ronda vagy ami akadályozhat másokhoz képest. Az hogy valaki kiemelkedően tehetséges színész vagy szónok és ezzel fel tudott építeni egy sikeres életet magának, az az átlag Jánoson nem fog segíteni. Nyilván ők abban a pozícióban sokkal több pozitív visszacsatolást fognak kapni, mint pl. a kérdező. Miért ne élhetne egy átlagos emberként is ugyanolyan életet, mint mások? Csak mert van egy adottsága ami másoknak nem tetszik? Olyan furcsa nekem, hogy ilyenkor mindig a másikon kérik számon hogy miért nem csinált még ezt vagy azt, hogy békében élhessen ami egyébként másoknak alap.

Én például őszintén szólva nem hiszem, hogy olyan rosszul néznék ki felnőttként azért randik is összejönnek meg minden, de gyerekként meg tizenévesen annyi beszólást kaptam a kinézetemre ami miatt a mai napig nehéz magabiztosnak lennem, és kisebbségi komplexusom van. Már gyerekként megkaptam hogy tud engem anyám ilyen fejjel szeretni, hogy tudok így élni, amikor tizenévesen először kezdeményeztem másoknál akkor jött a fúj, mert én undorító vagyok, ezen kívül is utcán jött a "hogy nézel ki", "de csúnya vagy" egyszer mentem át a zebrán és rendesen letekerték az ablakot hogy kiüvölthessék az autóból, volt aki kiröhögött, volt aki fintorgott amikor beszéltem hozzá, amikor először lett párom volt hogy ültünk valahol akkor mutogattak ránk a másik asztalnál meg röhögtek rajunk. Még sorolhatnám, egyszerűen rengeteg szituáció volt ahol azért bántak úgy velem mintha nem lennék ugyanolyan ember, mert nem tetszett nekik a fejem. Ezért is tartom hülyeségnek a szokásos mantrákat, mert nem öltözködtem rosszul, nem voltam büdös, magas vagyok, sportoltam, maga a tartásom is magabiztosságot sugároz de ha a fejed olyan akkor úgyis beszólnak meg első blikkre valami hátrányban részesítenek. Aztán lehet bármit mondani, egy egészséges önképe a saját meglátásaiból, meg a környezete reakcióiból épül ki.

2022. okt. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
13%
Igaz 24-es, ahogy írod: ha a saját meglátásod" magadról, hogy undi vagy, akkor mások is így fogják ezt gondolni:)
2022. okt. 16. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Én nem írtam senkinek, nem is mondtam, hogy undorító vagyok. Mikor már fotót kértek, akkor tudtam, hogy ott vége lesz a beszélgetésnek. Találkozókor, rögtön az első reakciót figyeltem az arcokon, és általában a kikerekedett szemek, leesett állak láttán, már tudtam, hogy ennyi volt. Akadt olyan, aki még eröltette a beszélgetést, volt aki mellém sem ült, pl padon. És sajnos a legrosszabb két esetben az volt, mikor órákat utaztam a találkozóra, és egyszerűen elsétált mellettem. Előtte még fintorogva rámnézett. Az sem volt kellemes, mikor konkrétan a pofámba röhögtek, és mikor kérdeztem, mmi olyan nevetséges, csak kinyögte, hogy gáz a szitu. Elegem lett ebből az egészből, és gyűlölöm őket. Nem akarok már társat, és inkább elvagyok a magam kis világában. Csak az a baj, hogy megkeseredttem az évek során. Irigy vagyok azokra, pl akik az utcán a nőjükkel sétálnak, nyilvánosan smárolnak, közös fotókat posztolnak. Irigy vagyok azokra, akik pl az edzés terén eredményeket értek el, bátran mutogassák magukat, én még abban is szar lettem, be is fejeztem, éveket pazaroltam rá a semmire. Bár egy csaj előre leírta ezt: "hiába fogysz le, az arcod még attól ocsmány marad" Hát, úgy is lett. Teljesen mindegy itt már minden. Elszálltak, akár csak az infláció. Utóbb már szorongva mentem találkozókra, némelyikre el sem mentem. Vártam, úgy vártam, hogy végre. Meg hogy kedves, normális. És mikor eljött a nap, belenéztem a tükörbe, és kimondtam: Nem megyek. Igazából nincs senkim, barátaim sem. Pár emberrel elbeszélgetek messengeren néha-néha és kész. Legszörnyűbbek a karácsonyok, valentin napok, és gyűlölöm a nyarat. Nem kell ez a süket duma, hogy fogadd el önmagad, és a környezeted is elfogad. Marhaság, mert amíg a környezetem azt érezteti velem úton-útfélen, hogy kirekesztett vagyok, mert dülledt a szemem, nagy a fülem, fura az arcom, és nem vagyok pasis, addig minden el van csesződve. Nem sokáig kívánok ebben leledzeni, mert 45 évesen véget vetek ennek gyorsan. Addig meg elleszek, vagyis megpróbálok. Szerencsém van, hogy hobbiból regényeket írok, ez az egyetlen valami, ami életben tart ebben a nyomorék világban a sok Mister és Miss tökéletes között.
2022. okt. 16. 08:22
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
#25 Nekem már kamaszkoromtól az a meglátásom, hogy átlagos a külsőm. Nem egy insta celeb, de nem is vállalhatatlan. Ha nagggyon bedobom magam akkor lehetek megész szép is. Mégis pici óta cseszegetnek, hogy milyen ronda vagyok. Szóval erről ennyit :D
2022. okt. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

*még egész

bocsi

2022. okt. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
77%
25: Gondolom mindenképpen ide akartál böfögni valami okosat, de egyébként meg tudnád mutatni hol írtam ilyet? Mert szerintem sehol
2022. okt. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Kérdező, veled 1 cipőben járok, tudom miről beszélsz.


Azoknak akik önelfogadásról és kisugárzásról írnak: az önelfogadás azért szükséges, hogy egy adott élethelyzetben ne szorongj. Szóval meg tudod hogy rákos vagy, akkor azt nyilván jobb elfogadni, hogy hát ez van, de eljárok orvoshoz, meghallgatok tanácsokat és minden tőlem telhetőt megteszek hogy meggyógyuljak. Nyilván ez sokkal jobb, mint 4 fal között gubbasztani és szorongani azon, hogy márpedig te neked ennyi volt az élet és meg fogsz halni. Bármelyik utat is választod, a tény önmagában nem fog változni, akkor is rákosan kelsz fel másnap, csak a saját közérzeted az ami esetleg jobb lehet.


Attól mert elfogadod a külsőd és nem szorongsz rajta, a tény még megmarad és senkinek sem fogsz kelleni. Fontos az önelfogadás, de változtatni nem fog semmilyen külső körülményt, ahogy az emberek hozzáállását sem.


Mikor szakmát tanultam, 3 évig azt hallgattam hogy hülye vagyok, és sosem állom meg a helyem a szakmában. 3 évig, folyamatosan. Ezt konkrétan a mai napig cipelem, annak ellenére, hogy kapom állandóan a megerősítést hogy jó vagyok abban amit csinálok. Most vagyok 32 éves. Nem 32 évig hallgattam azt, hogy hülye vagyok, csak 3 évig, de mégis irtó károkat okozott bennem és mély szorongást váltott ki a karrierem szempontjából.


Aki pedig egész életében nem kapott soha dicséretet vagy megerősítést például a külsejével kapcsolatban, azt holnaptól körülugrálhatják 10-en is, soha az életben nem fogja már magáról elhinni, hogy ő jól néz ki.


Nyilván elmehet az ember edzeni, meg sportolni, meg járhat divatos ruhákban meg mehetsz te hetente is fodrászhoz, de ha nem nyertél a genetikai lottón, akkor igazából veszett fejsze nyele. Fogadd el magad, azért hogy ne érezd magad sz.rul, de nem fog tőle holnap kisütni a nap.


Ezt soha nem fogja megérteni egy szép ember. Ezt magyarázhatnád neki reggeltől estig, mert nem fogja megérteni.


Olyan ez, mintha valakinek van egy alkoholista apja, aki mindennap ordibál az utcán, meg összehugyozva megy haza. Nyilván az emberek kevés százaléka tudja, hogy mondjuk erről nem a gyerek tehet. De a többség a gyereket is az apja után ítélik meg. Te a szomszédoknak nem a Lajoska vagy meg a kis Vivienke, hanem az alkesznak az fia/lánya.


Ez pedig így működik az életben is. Kevés százalék ítél meg valóban úgy ami te vagy, a többség külsőségek alapján tesznek be egy kalapba. És sem azon nem tudsz változtatni hogy apád egy alkoholista, sem azon, hogy rondának születtél. Ha elfogadod, ha nem, ez attól még tény marad.

2022. nov. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!