Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt bírálják el...

Mennyi idő alatt bírálják el a névváltoztatási kérelmet?

Figyelt kérdés

Valahol fél évet olvastam. Viszont mi szeretnénk jövő tavasszal összeházasodni a párommal, addigra mindenképp lekell fojjon az eljárás, hogy a második keresztnevemet leadhassam. Adjam le inkább miután más összeházasodtunk, vagy pedig esélyes, hogyha ebben a hónapban elindítom az eljárást, jövő márciusra, áprilisra már lezárul minden?


Illetve azt tudom, hogy az illeték 10 ezer. De utána a személyes irataim, stb cserékért mennyit kell fizetnem? Diploma, iskolai papírokkal kapcsolatban van valami tennivaló? Anyakönyvi kivonat át lesz írva? Vagy kapok újat?



2022. okt. 16. 08:17
 1/7 L.. István ***** válasza:
Holnap menj el a helyi anyakönyvvezetőhöz és add be a kérelmet. Mindent el fog mondani részletesen.
2022. okt. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1

Majd bemegyek. De addig is érdekelni fog és biztos rengeteg ember van itt, aki átment már ezen a folyamaton. :)

2022. okt. 16. 08:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 1-1,5 hónap után jött a határozat. Utónév változtatás volt csak.
2022. okt. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha most elindítod a jövő héten akkor jövő hónapban biztos hogy kész lesz. Aztán az okmányok átírása. Maximum december eleje-közepe felé mindennel kész leszel.
2022. okt. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs hogy több válaszban írok, de részletesen válaszolok minden kérdésre. Az alapvető okmányokért nem kell fizetni (személyi, lakcímkártya, adókártya, táj), ha van jogosítványod az például fizetős már. Bizonyítványt úgy tudom nem írják át, de a névváltoztatási okirat felmutatásával érvényes. Kapsz új anyakönyvi kivonatot, azzal tudod indítani az okmányok átírását.
2022. okt. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3


És az egyéb okmányokkal kellett valamit csinálnod? Anyakönyvi kivonat, iskolai papírok?

2022. okt. 16. 09:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Mármint a régebbiekkel? Azokat megsemmisítik. Elviszed magaddal mikor csináltatod az újakat és leadod.

Iskolai papírokat oda nem kell venni. Bár azon vagyok hogy a bizonyítványom is át legyen írva mert én nem csak egy nevet vetettem le, hanem teljes utónévcsere történt. Nem tetszik így a bizonyítványom. Amúgyis utáltam egész életemben a nevem.

Az egyedüli amit mindig szerettem az a családnevem volt mert nagyon ritka.

2022. okt. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!