Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Munka-Iskola-Szórakozás...

A Munka-Iskola-Szórakozás egyensúlyt hogyan találjam meg?

Figyelt kérdés

Üdv!


20 éves egyetemista srác vagyok, június óta dolgozom, ezt a félévet már úgy végzem.

Az egyetem megy így, a munka is, viszont a sport már erősen kárát látja, szerintem részben azért is, mert egyszerűen nem marad rá idő, ha nem akarok lemondani minden közösségi programot.


Tippek?

Egyetemistakén a közösségi életet tartottam eddig talán A LEGFONTOSABBNAK, de egyre kevésbé érek rá, egyre többször elmegyek egy-egy buliba, nem is érzem magam jól, viszont nem szeretnék kiesni.


Ki mit gondol?

Egyre többször mondok nemet, igazából eddig egészségtelenül sokat szórakoztam, hogy őszinte legyek. :D

Viszont nagyon sok, nagyon jó barátom lett innen, lányokkal is ott lehet a legkönnyebben ismerkedni... :)


Egyelőre csökkentem a mennyiséget, szimplán mert lehetetlen máshogy.


Nem várok csodát, akárki akármit ír a nap 24 órából fog állni úgyanúgy, aludnom is kell majd és a család, munka, egyetemi teendők, barátok ugyanannyian maradnak. Legalábbis legyen így! :)

Egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy kinek milyen tapasztalatai, esetleg megoldásai vannak, ki hogyan osztja be az idejét.


A válaszokat köszönöm!

Szép napot!:)



2022. nov. 1. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem nem véletlen, hogy ahogy idősödik az ember egyre kevésbé jár bulizni. Egyetem legelején, még 2016 ban heti vagy két heti szinten mentem, egy szűmítógépes játékot toltam és elvoltam. AHogy telt az idő egyre kevesebbet csináltam ezeket, egyszerűen limitált az ember ideje.

Most, teljes állásban, 6 kor végzek, elmegyek edzeni és kb vége a napnak. Az a baj a bulizással, hogy elviszi az aznapodat is és az utánna következő napod nagyrészét és kb a vasárnapod marad attól kezdve.


Szerintem érdemes átállni arra hogy havi 1 bulira mész el max és próbálsz olyan programokra menni, amik nem feltétlenül ivósak vagy szimplán rövidebbek. Pl én kosarazni szoktam barátokkal, néha társasozunk stb. ami még egy munkanap után is simán belefér.

Sportolást is lehet hatékonnyá tenni, pl heti 4x1 óra ha komolyabban akarod venni a dolgot bőven elég ahhoz hogy fejlődj mellette pedig lesz időd másra.

2022. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!