Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért Ír Sok Ember Egy Mondatb...

Miért Ír Sok Ember Egy Mondatban Minden Egyes Szót Nagy Kezdőbetűvel?

Figyelt kérdés
Főként angoloknál láttam, és nem értem miért csinálják így, semmi értelme, nem neveket írnak, hanem normális szavakat... Még csak nem is németül beszélnek hogy a főnevek nagy betűsek, minden szót nagy kezdőbetűvel írnak, még a kötőszavakat is. Miért jó ez nekik? Miért csinálják így?
2022. nov. 2. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Mekkora Problémáid Vannak
2022. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Megkérdezted már azt a sok embert?
2022. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az. Egyik. Ismerősöm. Minden. Szó. Után. Pontot. Rak.
2022. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2# nem adtak rá választ, valószínűleg nem látták, mert youtube kommentekben írtak/kérdeztem őket.
2022. nov. 2. 21:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az automatikus szövegfelismerő egyre gyakrabban nagybetűvel dobja ki a szavakat. Engem is idegesít, amikor írok.
2022. nov. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
ha őszinte akarok lenni engem jobban idegesít és valójában én azt utálom a legjobban a világon mikor egy ember képtelen egy relatív hosszabb szövegben vagy akár több mondat összetett mondattá történő összefűzésekor egy olyan egyszerű feladatra ha már a nem nyilvánaló tagmondati eseteketől el is tekintünk hogy legalább a tagmondatokat összekötő kötőszavak elé vesszőt rakjon.
2022. nov. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert angol nyelvű dalszövegcímeken nevelkedett.
2022. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy programozó. Ők még a nullát is áthúzzák.
2022. nov. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%

Én is főleg angol szövegekben látom, szerintem egyszerű oka van. Nagyon sokan tanulnak angolul, de nagyon sokan nem tanulják meg rendesen a nyelvtani szabályokat, pl. hogy mely szavakat kell nagy kezdőbetűvel írni. Így egyszerűen nagybetűvel írnak mindent, biztos ami biztos alapon.

Főleg a közel-keleti és ázsiai anyanyelvűeknél látom ezt.

2022. nov. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!