Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történik ha késve viszek...

Mi történik ha késve viszek vissza egy könyvet a könyvtárba?

Figyelt kérdés
Nemrég kikolcsonoztem 2 könyvtári könyvet. Egy elég fura könyvtáros volt és hiába kerdeztem nem mondta meg egyértelműen hogy mikorra kell visszahoznom. Én a szokásos 4 hetet felírtam magamnak de mi van ha mégsem akkorra kell visszavinni? Mennyi pénzt kérnek el érte?

2022. nov. 3. 08:51
1 2
 11/12 Katona Dius ***** válasza:
100%
Nálunk (kisvárosi könyvtár) 10ft/könyv/nap.
2022. nov. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó pár évvel ezelőtt voltam utoljára könyvtári tag. Akkor még 5-10-15 ft volt a kölcsönzés lejártától naponta a bünti (ahány napot késtél, annyiszor 5-10-15 ft). Manapság szerintem kb 50 ft körül lehet ugyan ez.

Amúgy amikor kivetted a könyvet, kellett kapj egy papírkát amin rajta van a pontos dátum, hogy mikor vetted ki és mikor kell legkésőbb visszavinned (általában 1 hónapig lehet nálad egy könyv). És 2x meg lehet hosszabbítani újabb 1 hónapra, tehát összesen 3 hónapig lehet kinn nálad egy könyv.

De ha ennyire nem vagy biztos benne, akkor hívd fel a könyvtárat és kérdezd meg!

2022. nov. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!