Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan találhatnék olyan...

Hogyan találhatnék olyan személyt, aki benne lenne egy új élet elkezdésében a jobb lehetőségek miatt?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudok senkit se a környezetemből, aki új életet szeretne kezdeni a megélhetés, a munka, a jobb lehetőségek miatt. Személyesen nem ismerek olyan embert, aki úgy lenne ezzel a dologgal, ahogy én vagyok, mert az évek során megkoptak a haveri, baráti kapcsolataim, és így úgy veszem észre, hogy nem olyan egyszerű találni valakit erre a célra, akivel össze lehetne fogni. Ti hogyan találtatok valakit, amikor ilyen helyzetben voltatok, és mik a tapasztalataitok, amikor elindultatok valakivel közösen, vagy akár hárman ezen az úton?

#költözés #új élet #jobb lehetőségek
2022. nov. 4. 17:01
1 2
 1/11 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Akiket ismerek egyedül indultak az úton, már ha a külföldre kiköltözést érted.

Mert új életet máshogy is lehet kezdeni, csak abban nagyon kevés a partner.

Egyébként talán valami FB csoportot lenne jó nézni erre.

2022. nov. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mit értessz új élet kezdetén? Mik a céljaid? Mivel nem vagy elégedett most?


Amúgy szerintem csak vágj bele és közben szerzel barátokat is, én azon a véleméyen vagyok, hogy kár másokra várni és aztán megvalósítani önmagad.

2022. nov. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 Azt hittem, hogy sokan inkább valakivel összefogva vágnak neki egy ilyen útnak.

Mostanában beléptem Facebook-on egy két ilyen külföldi munkával kapcsolatos csoportba, országon belül maradva meg egy két lakótárs kereső csoportba, mert gondolom csak esetleg az ilyen csoportokban lehetne esetleg belebotlani olyan elhatározású emberekbe, mint amilyen én is vagyok.

2022. nov. 4. 17:31
 4/11 A kérdező kommentje:

#2 Azt értem új élet alatt, hogy világot szeretnék látni, mert úgy érzem, hogy úgy telnek el a fiatal éveim, hogy fogalmam sincs az önálló életről meg úgy magáról a tágabb világról, meg arról, hogy milyen lehet egy olyan helyen élni, ahol boldogabbnak érzi magát az ember.

Most jelen pillanatban nem sok mindennel vagyok megelégedve, kezdve azzal, hogy itt nem nagyon van előrelépési lehetőség ahol lakom, meg ez a vidéki rész olyan depressziós tud lenni sokszor.

2022. nov. 4. 17:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Önálló életről papolsz, ehelyett társaságot keresel.
2022. nov. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 Szerintem ez eléggé önállósodás volna, hogyha belevágok majd ebbe, úgyis, hogyja lenne rajtam kívül másik személy is.
2022. nov. 4. 18:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog működni, ha valakire rátapadsz, mert erről van szó, hogy támaszkodni akarsz, annak nagyon hamar elege lesz ebből. Hogy hozzád kell alkalmazkodnia, és látszik, hogy te szorulsz másokra, ez senkinek se tetszene.
2022. nov. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 Ez nem a rátapadásról szólna, hanem arról, hogy van két ember, akik hasonlóan gondolkoznak erről a témáról.

Te pl teljesen egyedül vágnál bele?

2022. nov. 8. 08:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha mennék, nem máshoz akarnék közben alkalmazkodni, és nem várnám el, hogy valaki hozzám tapadva kezdjen új életet. Nem működne. És hol fogsz pont olyanra találni, akinek egyezik veled a gondolkozása?
2022. nov. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha társulsz, akkor sokkal nehezebb lesz a dolgod, mert nemcsak a kinti viszonyokhoz, de egymáshoz is alkalmazkodnotok kell. Pl. egy állás lenne iksz településen, akkor egyikőtök lemond a munkáról, hogy nehogy ne lakhasson együtt a másikával?
2022. nov. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!