Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye erről az...

Kinek mi a véleménye erről az idézetről?

Figyelt kérdés

Egyetértek vele?


[link]



2022. nov. 16. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Hát hogy te egyetértesz-e vele, azt nem tudom.


És végülis ja. A történelem nonstop háborúzásról szól sajnos, így nagy távlatban sosincs vége. A csatában elesett katona viszont pontosan tudja mikor van vége a háborúnak - számára.


De amúgy nem szeretem az idézeteket. Elég céltalannak tartom amikor emberek csakúgy kiírnka valami nagy bölcset. És tulajodnképpen ez az idézet sem vezet sehova.

2022. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem értek egyet vele. Mire föl mondja ezt ez a lángelme?
2022. nov. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az ő számára végül is vége van. Neki ott van vége a háborúnak, amikor ő meghal.
2022. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
67%

minek ide idézet

ha odabasz a kinézet

2022. nov. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Ja ez ilyen tipikus semmitmondó okosság.


Nyilván halott ember háborújának már vége, de ettől még a háború a maga fizikai valójában továbbra is tart.


Maga a háború vége féligazság, hiszen a stratégák tudnak előre tervezni, tudnak kalkulálni is, hogy ez már "megnyert" háború, vagy elvesztett.


Másrészt meg nyilván ha látható lenne a háború vége, kimenetele akkor nem lenne háború.

2022. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Prokopf ***** válasza:

Nem tudom egyet értesz-e vele kérdező.

Komoly idézet. Igaz, hogy a halott számára véget ér a háború. (Bár valószínűleg Platón még élt, amikor ezt a megállapítását tette. Maradjunk annyiban, hogy a matematikusok erős sejtésként fogadnák el.)

De szerintem itt Platón a háborúra (mint fogalomra), és nem egy (adott, konkrét) háborúra gondolhatott. Olyasmit jelenthet, hogy a háborúskodás csak a halottak számára ér végérvényesen véget. Az élők számára csupán köztes békésebb állapotok lehetnek. Az emberi faj már akkoriban is ilyen háborúskodó faj volt. Olyan jellegű megállapítás, mint pl. "Az emberi faj története a háború története, hosszabb, rövidebb békés időszakokkal megszakítva." (Pontatlanul idéztem és nem tudom kitől.)

Nekem kb. ezt jelenti.

2022. nov. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!