Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki mióta az történt vele,...

Aki mióta az történt vele, hogy memóriahabon alszik (matrac, párna) úgy alakult jobban, kényelmesebben, pihentetőbben alszik?

Figyelt kérdés
2022. nov. 16. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Pont egyik nap gondolkoztam azon, hogy mik azok, amik sokba kerültek, mikor megvettem őket, de olyan jók, hogy megérte, és nekem a matrac az egyik.
2022. nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is bevált a matrac és a félpárna is. Már nagyon régóta használom. Ráteszem párnára a fejem, és alszom, nem kell 5 percenként igazgatni, arrább tenni. De csak jó minőségűt érdemes venni.
2022. nov. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudnátok nekem javasolni jó minőségű márkát?
2022. nov. 16. 16:15
 4/4 Cubina ***** válasza:

Én sok memóriás matracot kipróbáltam, de igazából egyik sem volt az. Mert az 5 centi memóriahab 25, vagy több centis habszivacson nem számít annak. Az üzletben megnéztem mindet a huzat alatt, csak mutatóban volt a hab.

Az ára viszont annyi, mintha az egész matrac memóriahab lenne.

Ráfeküdve egyáltalán nem éreztem a memóriát. Mindig fájt mindenem, ugyanúgy mint régen.

Aztán eszembe jutott valami. Rendeltem Angliából 3 db 10 cm vastagságú memory foam toppert (ami valóban 10 cm csak hab, de általában meglévő matracra szokták tenni), így lett egy 30 cm vastag (180x200-as) matracom, ami csak memóriahabból áll. A postaköltséggel együtt 30 ezer forint volt ez a három nagy darab.

Van hozzá egy 180x200 cm-es alacsony ágyam, így a 30 centis memóriával pont tökéletes a magassága. Plusz egy nagyon régen vásárolt memóriás párnám is van, az az egyetlen, amin aludni tudok,

Messziről is rá szoktam dobni magam az ágyra, és imádom azt az érzést. Besüppedek, úgy alszom mint valami bölcsőben, pedig nem vagyok kövér, mégis úgy süpped, ahogy kell. Már nem fájnak a testrészeim.

Az egyetlen baj vele, hogy a kutyám és a macskám is imádja és hiába van ott a nagy ágy, csak ott akarnak aludni, ahol én szoktam.

Mindennapos veszekedés van emiatt. :) Megvan már jó pár éve és imádom.


Ha szeretsz besüppedni, mint én, akkor a memory foam toppert ajánlom, kettő-három 10 centis vastagságút, mindkét oldalon sima felülettel. Alulra mehet egy sima habszivacs, de akkor már nem lesz olyan süppedős.


Ha csak azt szeretnéd, hogy nagyon minimálisan puhább, de merev és keményebb legyen a szivacsod, akkor azokat ajánlom, amiknek csak a tetején van pár centi hab, alatta meg akármi más.

2022. dec. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!