Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít, ha...

Csak engem idegesít, ha valaki ékezet nélkül ír, csak mert "úgy kényelmesebb"?

Figyelt kérdés
Itt nem arról van szó,hogy egy külföldi ékezet nélkül ír,már csak a billentyűzet miatt is.Ipadre is le lehet magyarként tölteni magyar billentyűzetet,pláne ha már magyarul írunk legtöbbször,nem angolul.Ha csak nem ír szinte valaki csak angolul,vagy más nyelven a munkája miatt,de az egy teljesen más tészta.

2016. jún. 11. 20:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
Engem kizárólag a helyesírás zavar, az ékezet hiánya nem. Mert akkor évekbe telne, mire a beszélgetőpartner kiválassza a megfelelő ékezetű betűt. Nem a kényelem miatt írnak ékezet nélkül, hanem, mert gyorsabb, gördülékenyebb így a beszélgetés. Próbáltál már okostelefonon ékezetekkel írni? Akkor tapasztalhattad, hogy sok idő.
2016. jún. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
75%
Idegesítő, mer pár szó ékezet nélkül mást jelent és nem lehet tudni, mit akar mondani.
2016. jún. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak téged hanem engem is idegesít. A húgom is ékezet nélkül ír... Egyszer megkérdeztem tőle és ő azt válaszolta, hogy "így gyorsabban lehet írni" wtf...Oké lehet hogy telefonról gyorsabb lenne? De ha laptopról ír mitől lesz gyorsabb ha az ékezet nélküli betűkkel ír? O.o
2016. jún. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

2-es!


Akkor neked a szövegértés nehezen mehet. Mert a szövegkörnyezetből kitalálható, hogy mit akar mondani. Pl "fekszem az agyamon". Ebből sejted, hogy az ágyán fekszik és nem a saját agyán. Egy magyar anyanyelvűnek ez nem probléma.

2016. jún. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
1-es:volt már a kettő kombinációja is,tehát valaki nem is ékezetekkel,de helyesírási hiba is becsúszik.Igen,nekem is van okostelóm és valahogy nem veszem zokon,ha ki kell választanom egy á betűt.Max. másfele hajlik az ékezet,úgyse franciával beszélek.Lehet röviden is megfogalmazni,mit akar az ember és azt még le is lehet ellenőrizni.Nem kell feltétlenül kisregényt írni,mert necces telón javítgatni és pl. utálom,ha itt-ott a szókörnyerezetből kell kitrükköznöm,mit akar a másik és még az se biztos.
2016. jún. 11. 20:53
 6/20 anonim ***** válasza:
Megszokás után ugyan olyan kényelmes szóval ez baromság.
2016. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%

Én csak telóról írok ékezet nélkül,gépről nem.


Telón eleve lassabban írok,nem ha még ékezetesen is írnék :D Engem nem zavar. Eddig másokat sem zavart.

2016. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 MZ.per.X ***** válasza:
59%

Telefonos írásnál nekem több bajom is van:

1. Nekem teljesen jó a gyári, ékezet nélküli billentyűzet.

2. A telepíthetőek fele sokkal lassabb mint a gyári, és plusz egy felesleges alkalmazás.

3. Lassan írok, így is agyvérzést kapok, mire kijavítok egy szót.


Na meg sok analfabéta van, aki addig már nem jut hogy mit hogy kell beállítani a telefonján.


Persze hivatalos mail-t ékezettel írok, de ha épp valamelyik haverra jön rá a szófosás facebookon, akkor arra bőven jó ékezet nélkül is.


Sőt, olyan is volt, hogy gépről is ékezet nélkül írtam, mert akkori barátnőm azonnal kiszúrta hogy mikor honnan írok és azonnal jöttek a kérdések hogy hova megyek, miért megyek, kivel megyek :D

2016. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ez most laptopról van, átmegyek telcsire, hogy milyen gyors.
2016. jún. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

9-es vagyok telefonról. Szóval szimpla lustaság, igénytelenség. Azért a mai telefonokban annyi lenne ékezettel írni, hogy 1 mp-ig lenyomod, aztán elcsúsztatod az ujjad. Nem olyan, mint a régi telefonokon, ahol "lapozgatni" kellett, hogy megtaláld a keresett karaktert.


Ráadásul manapság mindenki a telefonján lóg. Nem adnék ki a kezemből hanyagságból rosszul írt szöveget. Engem így láttok csak.


Van, akinek el sem olvasom a válaszát, mert az írásképéből látszik, hogy ostoba.


Egy ujjcsúsztatás. Ennyire nem tudják magukat megerőltetni.

2016. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!