Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy viselitek, ha az infláció...

Hogy viselitek, ha az infláció miatt alig jöttök ki a pénzből havonta?

Figyelt kérdés

Sosem gondoltam, hogy ide jutunk, mert tipikusan azok vagyunk, akik a kevés pénzből is mindig félretettek (nulláról indultunk, albérletben, segítség nélkül).


Nemsokára születik a második babánk, a naggyal vagyok itthon gyeden. A bevételünk így nyilván kicsit kevesebb, mint amikor mindketten dolgoztunk, havi 430 ezer.


Basszus, ebből a pénzből tavaly még simán félretettünk havonta 100-150 ezer forintot, most még van olyan, hogy megjön és két hét múlva elfogy.


Most elmentünk nagybevásárlásra (75 ezer), teletankoltunk (30 ezer), kifizettük a rezsit (50 ezer), vettünk a férjemnek és a gyereknek téli cipőt (25 ezer), már 175 ezer elment, pedig 10-én jött a fizu..... Nyilván el kell menni még vásárolni, mert ennyi pénz nem elég kajára 3 embernek, egyszer még tankolni kell kicsit, most romlott el a kocsi, az megint -80 ezer, és akkor még apróságokról nem is beszéltünk, friss gyümölcs, pelenka vagy bármi.


Lassan ott tartunk, hogy csak kaját veszünk, rezsit fizetünk meg a gyerek dolgait, mert egyszerűen folyton jön egy csomó váratlan kiadás, ani csak görgetünk magunk előtt....


El vagyok kicsit keveredve, hiába igyekszen már mindenen spórolni, mindig jön valami kifizetnivaló, sosem éltünk így hónapról-hónapra évek óta...



2022. nov. 17. 09:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
3%
Valaki elrontott vmit, ha megrzi az inflációt. 6k ért is megveszem a trappistat, ne lm számít mennyi
2022. nov. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk se sok maradt már fizuig, ruha cipő az ehavi keretbe bele se fért, még használtan se. Majd jönnek jobb napok, legalábbis nagyon remélem, kitartás kérdező!
2022. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi még az infláció előtt is nehézkesen jöttünk ki néha, hát még most...


Nálunk nincs gáz, csak villany ami 21e-ről felment 28e-re..


Megvesszük a legolcsóbb kenyeret, a legolcsóbb szalámit, ezen kívül még pár apróságot, és ennyi.


Várjuk hogy javuljon a helyzet. Addig nem költünk semmi másra. se ruhákra se semmire.

2022. nov. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
39%
Nem biztos, hogy jó ötlet volt pont most vállalni még egy gyereket. Felelőtlenségnek tartom, de a ti életetek.
2022. nov. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%
kb fél év alatt annyit romlot így az átlagemberek életszinvonala mintha legalább 10 évvel visszamentünk volna az időbe, de hát birka nép vagyunk elnézzük, hogy bizony körök szépen lerabolják az országot
2022. nov. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
20%

Bocsánat, de én családonként havi 430 ezerre biztosan nem vállaltam volna egy gyereket sem, nemhogy kettőt. Én egyedül keresek ennyit és még én se tudok ebből félretenni! Jó persze, ha mindenről lemondanék, akkor tudnék, de milyen élet az…


Párommal együtt millió felett van a bevételünk, erre már lehet úgy családot alapítani, hogy ne kelljen hónapról hónapra élni nélkülözve. Felelőtlenek voltatok, ez az igazság.

2022. nov. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Mint írtam, tavaly ilyenkor még bőven félraraktunk, van 3 millió megtakarításunk is és saját házunk.



Tavasz óta kezdjük azt érezni, hogy nem jövünk ki, előtte jutott normálisan mindenre. Vagyis nyilván nagyobb dolgokra, pl. a ház újítására spórolni kellett, de nem okozott mondjuk venni egy szőnyeget vagy ilyesmi.


Most viszont bármit akarunk, mindennek brutál ára van. És ismétlem, még így is tudunk általában félrerakni egy kicsit, havi 30-40 körül, de aggaszt, ahogy romlik a helyzetünk.


Nekem az a furcsa, aki havi 1 millióból nem tud félrerakni, de nem ez a téma.

2022. nov. 17. 10:24
 8/29 anonim ***** válasza:
32%

#7 430 ezret keresek, abból nem tudok félretenni, nem a párom fizetéséből élek (még nem vagyok olyan rég együtt). Megtakarításom, ingatlanom nekem is van.


Ha van saját házatok, hitelmentesek vagytok és 3 millió megtakarításotok van, illetve még így is tudtok félretenni, akkor mit nyekeregsz? Jelen helyzetben mindennek örülni kell, sokaknak egy fillér megtakarítása sincs, meg saját ingatlana sem.

2022. nov. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
Gyereket vállalni pénz nélkül ebben az országban a legnagyobb felelőtlenség. Én a "hanyatló nyugaton" dolgozom nincsenek anyagi gondjaim, jobb megoldást nem láttam annak idején mint kijönni dolgozni de életem legjobb döntése volt.
2022. nov. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
3%
Egy olyan hónap, amiben elromlik a kocsi, nem átlagos. Amúgy nekem egy teli tank (50l) kb 24 ezerből kijön, és hát messze nem használok el egy tankolásnyit egy hónapban.
2022. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!