Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzitek mostanában, hogy...

Nem érzitek mostanában, hogy anyagilag összecsapnak a hullámok a fejetek felett, mindig kell költeni valamire?

Figyelt kérdés

Nyilván mindenki érzi, hogy drágult az élet, de hosszú évek után most először érzem azt megint, hogy kezd kevés lenni a bevételünk.


Mindig spórolós voltam, nálunk nincsenek felesleges kiadások, bár nyilván nem vizen-kenyéren élünk, de lenne még mire félretennünk, pl. a házunk befejezésére. De míg korábban minden hónapban ment egy nagyobb összeg félre, most huh, úgy érzem, minden nap van valami extra kiadás, minden nap.


Ma fel kell iratnom 2 doboz tápszert -6 ezer ft, kiváltanom a kontaklencséimet -12 ezer ft, holnap munka után beugrik a férjem a Dm-be, kell pelenka, popsitörlő, fogkrém, - 15 ezer ft... Na, és holnapután mrg fogadjunk, hogy valami kajáért kell majd menni.


Ez csak pár példa volt, most úgy látom egyszeűen, hogy minden héten olyan mennyiségű pénz áramlik ki, mint még soha, pedig már vissza is vettünk az életszínvonalból...



2022. szept. 5. 07:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Mert Magyarországon dübörög a jólét 🤣
2022. szept. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Na de most komolyan, esküszöm, nem tudom, min vegyek még vissza, mert mondom, alapból spórolósak vagyunk.


Az alapvető dolgokra költünk, kaja, benzin, rezsi, gyereknek a holmijai, amúgy igyekszünk minden pénzt a ház befejezésére félretenni (plusz fontos, hogy mindig legyen egy fix tartalékunk), de valahogy most brutál összegek mennek ki minden hónapban.

2022. szept. 5. 07:14
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Koszond meg a 12 evnyi tolvaj-kormanyzasnak, ipari meretu rablas ak, meg annak hogy az ugynevezett magyar allam konkretan az ut szelen hagy mindenkit, aki nem tudja kigazdalkodni a 40% koruli inflacio kozta koltsegnovekedest. A kovetkezo valasztason ennek fenyeben lehet ujra a fideszre szavazni.
2022. szept. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Én nem szavaztam a Fideszre, miből feltételezed? :D
2022. szept. 5. 07:26
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt érzem. Az elmúlt három évben megdupláztam a fizetésem, és most jobban nyomorgok, mint akkor...
2022. szept. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
28%
Benzin helyett tömegközlekedés például, annak 10 éve nem emelkedett az ára, sokat lehet spórolni, főleg a gyerekeken mert nekik a helyi bérlet is minimum féláron van, a helyközi meg 90%, ami ár egy vicc.
2022. szept. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
6, És aki az elmúlt tíz évben is tömegközlekedéssel járt, annak milyen okos életvezetési tanácsod van?
2022. szept. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
45%
#7 a kérdezőnek szólt. A helyközi bérlet minimum 86%-át kötelező állnia a munkahelyednek, csak kérni kell. Aki meg olyan csóró hogy azt se engedheti meg magának, az blicceljen.
2022. szept. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Sajnos a férjem munkahelye túl messze van a tömegközlekedéshez, amúgy biciklivel is simán járna. De két busszal kellene menni és jönni, az csúcsidőszakban is durván sok idő, így még tuti elmenne rá napi 2,5 óra buszozással, ami azért család mellett valahol szintén luxus időben.


Én busszal jártam gyed előtt.

2022. szept. 5. 07:52
 10/25 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
35%

Igen, eléggé beütött a válság. Az én bevételem is megduplázódott, és bár olyan tragikusan nem érzem, mint te, de én is elgondolkodtam, hogy kéne még plusz bevétel valahonnan.

Teszem hozzá, én nem gyártottam gyereket a vakvilágba, mert van annyi eszem, hogy felfogjam, túl sokan vagyunk már a bolygón, és természetanya tudja a dolgát, vagy így-vagy úgy, de szelektálni fog. A kétezres évek közepén még azt tanították az iskolában, hogy lassan elérjük a 3 milliárd emberi létszámot, most meg 8 milliárdan vagyunk. Ugorjatok rám ezerrel, de szerintem lassítani kéne, mert még ennél is nagyobb problémák lesznek. Ha meg valaki bevállalta a gyereket, az igenis gondoskodjon a luxus dolgokról, mint a pelenka, tápszer, egyéb költségek, és ne picsogjon, mert simán lehetett rá számítani, hogy ez lesz.

2022. szept. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!