Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aznegyik ismerösőm már 2...

Aznegyik ismerösőm már 2 honapja az utcán él,nincs semilyen iratta mar mert elvesztette,ahajléktalanszállora befogadják Krízis időbe? Elvileg november 1 től május 1. Ig krízis idő van

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs hogy bírt mar igyis az utcán lenni egésznap aludni meg sírok közelébe meg elhagyatot házakba,de mar egyre hüvösebb van és mar melegedni akar

2022. nov. 17. 22:05
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
100%

Taj kártyát is kell intézni, stb. érdemes minden iratát pótolni, és talán össze lehet még kaparni, hogy valamit dolgozzon, stb.

Egy ismerősöm nagyon sokat segített egy konkrét hajléktalannak, rendszeresen kaját vitt neki, iratok megszerzében, munkát szerzett neki, valakit megkért, hogy fogadja be... lelki fröccsöt, életvezetési tanácsot adott... bár sokat ebből nem fogadott meg.


Ebből valamit csak te is tudsz tenni.

2022. nov. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom súlyos mentális beteg. Ahogy írták, a szállón a szociális munkások segítenek neki az iratokkal.
2022. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

19/22 anonim ***** válasza:

Bemegy az okmányirodára, kap új igazolványokat.

Elsö lépésbe anyakönyvi kivonat kell az ugy tudom pénzért lehet csak és jo ideig eltart mire megkapja,a személy meg lakcimkártya ugy tudom akkor ingyenes ha ellopják,ha elhagyja az ugy tudom fizetni kell azért

2022. nov. 20. 16:11
 24/53 A kérdező kommentje:
Most olvastam utána. A neten hogy uj személyigazolvány igénylésnél kell a ri lejárt személyi,ha az nincs akkor vagy ut levél vagy jogosítvány(neki ez a kettö nincs, ha ezek nincsenek akkor születési anyakönyvi kivonat(ennek az árát nem tudom menyi lehet) meg lakcimkártyát is ír,szoval születési anyakönyvi kivonat lenne a legfontosabb csak onnan tud bármere is haladni(az iratok)
2022. nov. 20. 16:21
 25/53 anonim ***** válasza:
100%
Helyette nem tudod elintézni, ha ő így elvadult, hogy már semmit sem tesz magáért.-
2022. nov. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
100%

Megfogod a mancsát, és segítesz neki. Vonszolod magaddal mindenhova, és megcsinálod vele.

Az anyakönyvi kivonat igénylése díjmentes.

(elárulom, két másodperc google volt.)

[link]


A személyi se lesz túl drága, elvesztés esetén is.

Akkor is az az első, hogy be kell jelenteni, hogy elvesztette a személyiét.

2022. nov. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:
Megprobálok akkor segíteni neki
2022. nov. 21. 05:22
 28/53 anonim ***** válasza:
57%
El fogja veszteni újra. Készülj fel hogy a befektetett energiád semmibe megy.
2022. nov. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést az írta ki aki néhány hete önként akart az utcára vonulni mert konfliktusa van az anyjával vagy mi. Nem hisszük el hogy kimentél az utcára továbbra sem.
2022. nov. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
2022. nov. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!