Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen lenne a világ, ha...

Milyen lenne a világ, ha minden ember ugyanúgy nézne ki?

Figyelt kérdés
Hasonlóan az állatokhoz, hogy egy fajon belül nagyjából ugyanúgy néz ki minden egyed, természetesen a 2 nem közti eltérésekkel. Szerintetek milyen világot élnénk? Mi lenne, mi nem lenne, mi lenne másképp, minden érdekel ki mit gondol erről
2022. nov. 20. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg az emberek pont annyira néznek ki ugyanúgy, mint egy fajon belül az állatok (nyilván leszámítva az olyan "extrákat, mint a hajfestés vagy piercing).
2022. nov. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
38%
Jóval több olyan szépészeti eszköz lenne, ami meg tudja változtatni a külsőt. Mindenki próbálná magát egyedivé tenni ruhával, testékszerrel, tetkóval, sminkkel, frizurával, most is ez van de ha a testi tulajdonságaink egyformák lennének, akkor hatványozottabban használnák ezeket és drasztikusabb változtatásokat is bevetnének, pl. több lenne a plasztika szerintem.
2022. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Metionin ***** válasza:
41%
Kiegészítés: olyan egyformaságra gondoltam, mintha mindenki azonos magasságú, hajú, szemű, bőrű lenne ugyanolyan nemi jellegekkel és szőrrel stb. egyébként akkor sem lennénk teljesen ugyanolyanok, mert az életmód kihat a testre.
2022. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1: Úgy gondoltam, hogy nem vesszük figyelembe a szélsőségeket hogy nyilván állatoknál is van hogy egy fajon belül különbözően néznek ki, arra gondoljatok hogy mondjuk ránézel 2 azonos fajú galambra és mindkettő tök ugyanúgy néz ki :D
2022. nov. 20. 22:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak neked néz ki tök ugyanúgy, az állatok is be tudják azonosítani egymást, a párjukat, a külykeiket.

A delfinek még nevet is adnak egymásnak.

2022. nov. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze ez oké, de nyilván csupán elméleti a kérdés, akkor úgy mondom hogy képzeljünk el bárkit 1 nőt és 1 férfit, és mindenki a világon teljesen ugyanúgy nézne ki külsőleg, csak az eltérő korúak valamennyire máshogy, ahogy az adott ember öregszik. Érdekel ki mit gondol, milyen lenne az élet így.
2022. nov. 21. 00:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem az ázsiaiak voltak elsőre tök egyformák. Egy kpop együttes tagjait először a hajszínük alapján azonosítottam be (szerencsére mind más volt), mert nem tudtam volna különbséget tenni közöttük.

Azóta megszoktam és ha mind a konstans kinézettel nyomul (barna haj) akkor is el tudom őket különíteni.


Szerintem ebbe szocializálódnánk, úgyhogy az apró különbségek is számítanának és az alapján azonosítanánk be egymást.

2022. nov. 21. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok

Még annyi, hogy jár velünk egy sport klubba egy egypetéjű ikerpár. Az elején nem tudtam melyik melyik, de a végül megfigyeltem apróságokat amiben eltérnek (egyiknek napszíta volt a haja), másiknak volt egy apró anyajegy a füle mellett. Plusz a viselkedésük, a beszéd dallamuk is más, így bár első ránézésre nem, de pár pillanat után már tudtam melyik melyik (amúgy a járás ütemük is tök más).

Most már ez nem játszik, mert vannak direkt különbségek, az egyiknek rövidebb lett a haja és melírozza, a másiknak sok lyukas a füle... de amikor még natúr volt a kinézetük is meg lehetett őket különböztetni csak figyelni kellett. Ha ilyen lenne a társadalom, akkor meg természetes lenne, hogy észrevesszük ezeket is.

2022. nov. 21. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Unalmas.
2022. nov. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dorci1999 ***** válasza:
Mindenki sokkal könnyebben találna párkapcsolatot. Nem lenne cikizés a külső tulajdonságok miatt. Nem nagyon lennének prostituáltak sem. Szerintem nem lenne annyira rossz. 23/L
2022. dec. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!