Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jól kommunikálsz másokkal?

Jól kommunikálsz másokkal?

Figyelt kérdés

Megértik könnyen, hogy mit szeretnél?

Nem a "hol van a hatos villamos megállója" típusú kérdésekre gondolok, hanem például amikor én együttérző akarok lenni a családtagjaimmal akkor állandóan csak dühösek és mogorvák ettől. Valamit nem csinálok jól azt hiszem.


2022. nov. 21. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom én igen. Neked is lehet a családodban van a hiba, nem feltétlen benned.
2022. nov. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Egy új emberi kapcsolat kialakításában mindenki keresi a hátsó szándékot, a levegővételedben is. Elemzés, előítélet és túlgondolása mindennek. Minden szavadat, minden mozdulatodat meg kell magyarázni. Pedig én szeretem a rövid, lényegre törő választ, a megfelelően feltett kérdéseket.

2022. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Más emberek csak kivetítik magukat.

Mindenki azt lát bele a másikba ami a sajat frusztravioibol vagy rosszindulatábol vagy joindulatábol futja.


Mindenki a sajat szenuvegen nez csak egy masik embert es senki nem latja a masik embert valóságában.

2022. nov. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 ez a probléma. A saját tapasztalat, előítélet, túlgondolás. Ha nem magyarázod meg a legapróbb részletességgel egyetlen szavadat, vagy mozdulatodat is, akkor abban hátsó szándék lehet. Akárhogy is nézzük, minden ember különböző. Ismerkedésnél "világok ütköznek", és valóban kiismerni valakit egy élet is kevés.
2022. nov. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem is akar valoban megismerni senkit.

Nézd azokat is akik azt se tudják a párjuk minek örülne karácsonyra.

2022. nov. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 ez így nem igaz. Van aki nagyon is meg akarja ismerni a másikat, tudni szeretne mindent is róla. DE! ehhez az is kellene, hogy a másik beleegyezzen (itt a hiba), és ne vegye tolakodásnak.


A legrosszabb az, amikor a másik rövid ismeretség után elvár tőled dolgokat, és kezd nagyon rádtelepedni. Finoman próbálsz utalni arra, hogy ez már túlzás, picit túl gyorsy túl sok neked. Erre a másik bevágja a durcit, mert ez meg neki lassú tempó, többet akar, még többet.

2022. nov. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy akik felülnek pletykáknak ugy hogy a másik felet meg sem hallgatják.

Mindenkinek van egy saját gondolata azt húzza a masikra.

Innen a sok igazságtalanság vita, vagy hogy nem hisz, vagy megsértődik, meg millio minden

2022. nov. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7. pletyka szerint elítélni téged véleményem szerint csak az fog, akit NEM érdekelsz igazán. Egy pletykát tényként kezelni...


Én nem mások véleménye/pletyka alapján ítélek meg egy embert, ha valóban érdekel az illető, akkor meg végképp nem érdekel mások véleménye.


Maximum óvatosabb leszek vele, ha rossz híre van.

De viszont ha velem normális, kedves, korrekt, de 10 másik ember utálja, akkor kötelezően utálnom kell nekem is? Ez így fair?

2022. nov. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán. Sosem értettem, hogy tud valaki egy pillanat alatt jóban lenni másokkal, nekem ez sosem ment. Pedig amúgy olvasott, érdeklődő embernek tartom magam, nem vagyok buta, de a szóbeli kommunikáció nem az én területem. Amikor próbálkoztam terelni a beszélgetést, mindig inkább kínos helyzetbe kerültem, mondjuk általában a másik fél teljesen passzív volt és így nehéz egy beszélgetést fenntartani.

Írásban mindig jobban ki tudtam fejezni magam, mert olyankor át tudom gondolni a mondandómat, ha kell, akkor újrafogalmazni 1-1 mondatot. Megnyugtatóbb is, ha nem személyesen kell valamit megbeszélnem valakivel, mert az stresszes nekem.

2022. nov. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem. Ami munkával kapcsolatos ott sokat fejlődtem, de a személyes életemben béna vagyok, igaz már egyáltalán nem is vagyok motivált.
2022. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!