Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 1 héten mennyiből élsz?(aki...

1 héten mennyiből élsz?(aki nem diák)egy tizezresből csak én nem tudok élni?

Figyelt kérdés

Most ne a rezsit lakbért kocsifenntartást stb nézzuk.


Hanem csak olyat pl egy héten utazasi koltseg a meloba, reggeli ebed vacsora, reggeli kávé, vagy cigi, csokik, fornetti, kfc, csak a heti koltesed pl veszel magadnak zsepit, vagy egy gatyát, sminket, tampont.


Anyám nem érti ha kérek kölcsön egy tizest(hó végén) az miért nem elég a hétre, a hétvégéről nem is beszélve.



#heti kiadás
2022. nov. 22. 07:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha kölcsön kell kérnem hó végén, akkor abból csak a szükségeset veszem meg, azaz fornettit meg csokit NEM, és ha lehet a smink se akkor fogyjon már el.
2022. nov. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
81%

Így van, ahogy az első írja.


Ha nem jössz ki a fizetésedből, akkor semmi kávé, cigi, fornetti és hasonlók.

2022. nov. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Nekem 3000 a heti utazasi koltség.

Napi ezer csak kaja a meloba


Ez már 8000 Ft


Es akkor a munkahelyen a wc papirt használom zsepinek meg ezen a szinten élek.

2022. nov. 22. 07:45
 4/34 A kérdező kommentje:
Es nem vacsorázom.
2022. nov. 22. 07:46
 5/34 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem tudsz megélni, akkor költözz vissza anyádhoz.
2022. nov. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Isti22 ***** válasza:
75%
Kb. egy húszas kell heti szinten, ha nem fogom vissza magam, de sokkal kevesebből is ki tudok jönni, ha kell (mint pl. most, mert már nem maradt elég pénzem :D )
2022. nov. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Eleve anyám miatt vagyok alberletben mert tanuljak onalloan elni.

Aki otthon lakik meg kapásbol 150 pluszban van így.

150 ezrembe kerül a lakbér rezsi

2022. nov. 22. 08:20
 8/34 anonim ***** válasza:
51%

Én viszonylag nagy lábon élek, mert úgy gondolom, vannak dolgok, amiken nem érdemes spórolni ha az ember nem akarja magát tönkretenni fizikailag.


Hetente:


Utazás: 2300 ft (BKK bérlet)

Étel (jó minőségű étel, zöldségek és sovány húsok többnyire), mosószerek, wcpapír, tampon, kutyakaja, minden amit lehet kapni egy hipermarketben (nagybevásárlás alkalmával veszem őket, 2-3 hetente): max. 20 000 ft (az ebédet és a reggelit hétköznapokon a munkahelyem állja)

Luxuskiadás (kondibérlet, táplálékkiegészítők, a kajarendelést beszámoltam az ételhez): 5000 ft

Kozmetikai cikkek és miegymás (3 havonta veszem őket, gyógyszertári minőségű krémek és fényvédők, nem dekorkozmetikum): 5000 ft

Ruházati cikk (fogalmam sincs, évente kétszer veszek ruhákat meg lábbelit, kb 50 000 ft értékben): 2000 ft

Nyugdíjkiegészítés anyámnak (havonta utalok neki 40 000 ftot, hiába erősködik): 10 000 ft

Rezsi (szintén havi, nem is értem ezt a heti nézetet): 10 000 ft (saját lakásom van)


Összesen hetente: ~55000 ft

Ha csak a szükségeseket veszem és szendvicsekkel kell kihúznom, akkor megvagyok 5000 ftból is, de azt hiszem abban egyetértünk, hogy nem azért tanultam és nem azért dolgozom, hogy nélkülözzek és/vagy megtakarítás helyett adósságot dagasszak...


Az biztos, hogy 280 000 ftos fizetésből is gond nélkül kijöttem, azóta azért többet kapok már szerencsére.


Felnőtt emberként miért tarhálod még anyádat?

2022. nov. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

A barátom az anyjánál él és nekik teljesen természetes az hogy nem fizettet a fiával 150 es albit és a fia pedig nem keveset keres.


Havi 150 ezret ha lakberrezsi helyett félre tudnék tenni talán jövőm is lehetne.

En a gyerekemnek már szuletestol fogok gyujeni es nem csupaszs.gel dobopm majd ki utcára 20 évesen.


Nem tarhalom anyám, mindenki mástol is korbetartozasaim vannak, anyám ad egy tizest, egyertelmu az hogy másokat kell hivnom akik segitenek.

2022. nov. 22. 08:46
 10/34 anonim ***** válasza:
73%

Dehogy fogsz gyűjteni a gyerekednek... Ha már most sem jössz ki a pénzedből, örülsz majd, ha a leendő férjeddel ketten kifizettek egy ingatlant és sikerül berendezni a lakást meg felnevelni a gyereket, nemhogy neki még külön félretenni....


Ez az igazság

2022. nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!