Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem akarok hangversenyre...

Nem akarok hangversenyre menni. Mit tegyek magammal? SOS

Figyelt kérdés

Mielőtt még bárki is leírná, hogy depis vagyok, meg ilyenek, elárulom, hogy nem. Igazából zongorára járok zenesuliba, amit amúgy szeretek is. Viszont borzalmasan izgulós vagyok, ha csak a mások előtt játszásra gondolok, görcsbe ugrik a gyomrom, és hányni tudnék. Elkezdek remegni, folyik rólam a víz, a pulzusom és a vérnyomásom az egekben... Az izzadás miatt csúszik az ujjam a billentyűn, remeg a kezem. Egyébként is kamasz korú, azaz rettenetesen szégyenlős vagyok. Mivel nem lesz félévi vizsga, "koncertet" kell adni a fél városnak kb., és ez mindenkinek kötelező. Én viszont ezeket a pillanatokat nagyon rosszul élem meg. Még videóra is veszik. 😖🤮🤢 Tudja a tanárom, hogy én ilyen izgulós vagyok. Ha beadnám, hogy beteg lettem, nem hinné el. Azt mondta, ha hőemelkedésem lenne is muszáj elmennem. 🤨 Viszont ha esetleg eltörném a kezem... Akkor nem tudnék zongorázni. A csuklómat vagy az ujjamat kell eltörnöm, azt a legkönnyebb. Már kipróbáltam a krumplis módszert, rácsaptam az ajtót, beleütöttem a falba, de nem akar eltörni. Nem mellesleg a tesiórát is utálom, így egy kis felmentés is jól jönne. Tegnap labdázás közben hátrahajlott a hüvelykujjam, de csak enyhén zúzódott. Most megint krumplival próbálkozom. Mit tegyek még magammal? Vagy valamilyen könnyen előidézhető, pár napig tartó, nem életveszélyes, és zongora/Tesi alól felmentéssel járó betegséget tudnátok ajánlani? Engem az sem érdekel, ha kórházba kerülök, még akár egy műtétet is bevállalnék ezért cserébe. (volt vakbélgyulladásom, tudom milyen, kibírható.) Ezért gondoltam valahogy szilánkosra törni a hüvelykujjam, mert az gipsz+műtét.

Ti mit gondoltok? Hogyan oldjam meg a helyzetet? A koncert december elején lesz.


2022. nov. 23. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Menj el a koncertre, edzened kell magadat az ilyen alkalmakhoz.
2022. nov. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Alapból a kérdés: ha nem akarsz elmenni, milyen más megoldás kellene, mint hogy egyszerűen NEM MÉSZ EL?

Mi történhet? Hozzádvágnak egy pianínót? Csúnyán néz rád a tanár?


Másrészt viszont át kell gondolnod, mi is a célod azzal, hogy egy zeneiskolába jársz.

2022. nov. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Én mindig úgy járok hogyha hosszú ideig telefonozok, írok vagy pl kapálok a kertben begyullad a kezem, okozz magadnak egy inhüvely gyulladást. Nálunk nem is röntgenezik meg vizsgálják meg stb, egyszer fájt a kezem, elmentem vele dokihoz és szó nélkül ráaggadták az inhuvely gyulladás diagnózist és a gipszet én meg otthon fogtam azt levettem amikor akartam mert tényleg nem az volt, de tesztre vissza tettem azért.
2022. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Tesire visszatettem *
2022. nov. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
93%

Szerintem jobban jársz, ha őszintén elmondod, hogy neked ez nem fog menni. Azt nem írtad le, hogy milyen következménye lenne, ha nem mennél el.


Ne bántsd magad!

2022. nov. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Te hülye vagy hogy a testi egészségedet szándékosan kockáztatod.
2022. nov. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Te elmebeteg vagy? Már ha igaz a sztori. Durván pszichiáterért kiált! Bentfekvéssel! Anyáddal-apáddal olvastasd el (már ha igaz ez az abnormális sztori), és holnap reggel 8-kor iskola helyett irány a pszichiátria!
2022. nov. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Én 1x léptem fel, annyira izgultam, hogy lázas lettem. De én is túl éltem. Menj el te is, nem lesz gond.
2022. nov. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

2es, hogyhogy mi történik ha nem megy el egy vizsgaelőadásra? Megbuktatják. Ez így megy egy zenesuliban.


Kérdező!

Én gitárból lenoymtam 6 évet művészeti suliban. Évente 2x volt vizsgaelőadás, ráadásul kibbbbbbszott hosszú volt, a fellépőhely mögött egy lépcsőzetes izén kellett ülnie mindenkinek 4-5 órán keresztül. Végtelenül fárasztó volt már csak a puszta otltét is ahelyett, hogy a sozmszéd teremben várakoztunk volna és csak akkor mentünk volna be, amikor mi következtünk ovlna....

Én is izgultam sokat. nagggyon sokat. Ráadásul a fent említett elhyelzkedésből kifolyólag már kb ülni se tudtma avégére, teljesen elgémberedtem és akkor sajgó testtel kezdjek neki gitárt vakargatni egy halom ember előtt....


Nem szerettem. Izzadtam, imádkoztam Istenhez, Ördöghöz... aztán csak túlestem rajta.


Gyakorolj sokat. Ennyi a kulcsa. Zenélsz, tudod jól, hogy játék közben nem azon agyalsz, hog ymi a következő hang, az ujjaid pontosan tudják jól mikor hova kell nyúlni. A fontos az, hogy ezt a lebegő agyi állapotot ne zavarja meg semmilyen tudatos gondolat. Ehhez viszont sok gyakorlás kell, hogy meglegyen a darab izommemóriában.

Az agyad elcsöndesítésében pedig a meditáció tökre sokat tud segíteni. Annyi a feladat, hgoy tartsd a figyelmed fókuszában alégzésedet. Csak azt, hogy kifelé sé befelé áramlik alevegő az orrodon. Ha a eszedbe jut valami és rajtakapod magad, hogy valami máson jár az eszed, tereld vissza a gondolataidat a légzés figyleésére. Ha ebben a gyakorlatban eljutsz addig, hogy 1 percig zavartalanul képes vagy a légzésedre figyelni, akkor drasztikusan csökken az esélye, hogy bármi zavaró gondolat beússzon zenélés közben, ami megakaszthatja a begyakorolt darab eljátsszását.


Hajár! Menni fog!:)


A kezedet meg ne törd el, ne légy hülye! Egyetlen fellépés miatt az egész zenei pályafutásodat kockáztatni jó nagy baromság! Merthogy egy ujjtörés nem feltétlen múlik el nyom nélkül, simán okozhatja, hogy eg yéletre abbahagyhatod a zongorázást. Nem éri meg.

Nomeg... és ha felsülsz? Kiröhögni nem fog senki. Valahogy végigküszködöd magad a darabon pár bakival (bár tapasztalatból mondom, sokszor a bakit max a zenetanár veszi észre meg persze te, a közönség nem:D) osztán ha osztályozzák, kapsz egy 4est 5ös helyett, de kb ennyi, ki nem szrja le?

2022. nov. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

#9, ok, akkor a következő kérdés: mi lesz, ha megbuktatják?


Egyetértek, hogy a hangverseny sem olyan, amitől félni kellene. De én általában patológiásnak tartom azt, ahogy nem mernek magukért kiállni, kifogásokat keresnek, mintha valami szörnyűségtől kellene félni (akkor is, ha ez esetben a nyilvános szerepléstől való félelem is túlzó, noha érthető).

2022. nov. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!