Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha új életet kezdek a GYIK-en,...

Ha új életet kezdek a GYIK-en, és jó felhasználó akarok lenni, nem szabályszegő, az azt jelenti, hogy hagyjam a vitákat is?

Figyelt kérdés

Tegnap törölték megint egy kérdésem, és nem akarom, hogy tiltsanak innen. Meg egyébként is, nem jó rossznak lenni. Már többször neki futottam a dolognak, viszont elbuktam. Viszont, most 110%-ig biztos vagyok abban, hogy ezentúl jól fogok viselkedni. Nem fogok beszólogatni akkor sem, ha jogos.


Viszont sokszor vitába keveredtem a keresztény fundamentalistákkal, feministákkal stb.


Tehát, ha ezentúl arra szánom rá magam, hogy kerülöm a szabályszegést: nem írok ki olyan kérdést, ami provokatívnak tűnhet, kerülöm a legkisebb trollkodást is, még akkor is ha jogos, stb... Akkor ne is vitázzak?


Amúgy azért is keveredtem szabályszegésbe, mert stresszes életmódom volt, és sajnos itt (is) kijött a hatása. De idén változatok az életemen is!


2021. jan. 6. 00:46
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell hagyni a vitákat és a kritikákat sem! Próbáld meg úgy megfogalmazni a mondandódat, hogy inkább értéke legyen, mint a másik ócsárolása + a témához passzoljon. De ha már a nem tetszésednek akarsz hangot adni, ne a személyt támadd meg, hanem általánosabban személy nélkül fogalmazd meg a gondolataidat (hangsúlyzom nem általánosítva).

Vagy kérdésként is jobb válaszolni, mint támadni. Úgy megadod a lehetőséget az ellenfél öngóljának...

2021. jan. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Jól teszed.


Van két mondás, amit nagyra értékelek, de néha elfeledkezem a bennük rejlő igazságról, és ezek a:


- Ne állj le hülyékkel vitatkozni, mert lehúznak az ő szintjükre, ott meg már legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

- Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rász@rik a táblára, aztán ugrál, hogy ő nyert. (Ismeretlen)


Szerintem is a legjobb, ha a haragod elengeded, plusz lehetőleg kerülöd azokat a kategóriákat, amik felzaklatnak.

2021. jan. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Én például a politikát meg a szerelmet kerülöm.
2021. jan. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Én most pl. egy kísérletbe fogtam, ezért nem látható a nevem. Valamire, amit feltételezek, választ szeretnék kapni. Ha pedig meg lesz a válasz, utána döntök majd, újra láthatóvá teszem a nick nevem, vagy maradok láthatatlan, mint itt nagyon sokan.

Nekem is vannak olyan kategóriák, amit inkább kerülök. A politika is ezek közé tartozik.

2021. jan. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Most ünnepélyesen leteszem az esküt, hogy innentől fogva jó felhasználója leszek az oldalnak.


Nincs több szabályszegés!


A butákkal nem vitázok, ha nagyon muszáj, akkor értelmesen fejezem ki magam. De kerülöm a provokációt. Nem írok ki olyan kérdést, amibe bele lehet kötni. Stb.


Szóval... Nyert az oldal magának egy olyan felhasználót, akivel már nem lesz baj. :)

2021. jan. 6. 01:15
 6/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
43%

Szerintem légy önmagad. Azért mert másoknak fáj az igazság, az ő bajuk de fölös mást adni. Jó, ha fa*ágokat kérdezel, és azért tiltanak, annak van értelme.

engem folyamat azért ba*tatnak, mert nem tapsolok ahhoz, hogy egy éves kapcsolatban már van egy gyerek, ahol anyukát verik, de apa szép és jó, és a nő nem megoldást keres, csak sírni jár fel.

Azóta megtanultam nagyon szépen megírni alakiről hogy hülye, és el kéne venni tőle a gyereket pl. :)

2021. jan. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Gyakori egy olyan világ, ahol ha "jó" akarsz lenni, meg kell felelni az elvárásoknak, annak amit a többség gondol, ír. Nincs értelme a vitáknak, én is próbálom kerülni, de itt mindenbe bele tudnak kötni, a válaszod stílusába, a mondanivalódba, a helyesírásodba... Nézd meg a felettem lévő választ, aki azt írta, légy önmagad. 1 valaki máris lepontozta, pedig nagyon jól leírta a lényeget. Bólogatni kell. Nem kell komolyan venni, ha bárki beléd köt.
2021. jan. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Az a baj, hogy sokan lepontozni járnak ide. Ha saját tapasztalatot kérdeznek,akkor is. Ha egy igent irsz azt is lehúzzák hiába nem tettél semmi rosszat
2021. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
42%

Amugy, titeket miert erdekel annyira, hogy hany szazalekon, meg nem tudom min alltok?

Leveszitek a neveteket is, ne hogy egyszer is "beletek kossenek".

Feljossz, latsz egy szamodra erdekes kerdest, valaszolsz. Feljossz latsz valamit, elolvasod. Feljossz, latsz valamit, amit nem tudsz szo nelkul hagyni. Van egy uj diszhalacskad, feljossz, kerdezel a temaban. Ennyi.

Nem nepszerusegverseny. Amugy is csak egy kitalalt nev, akkor meg?

Miert erdekli az embereket annyira, mikor, hol, kik, mit gondolnak rola.

Ne legyel alpari proli, ne legyel koszos, budos, balhes, egy meterre tartson legalabb el benned az emberseg, es ennyi. Online meg ne legyel troll, azt annyi.

De foglalkozni random emberek velemenyevel....


Eletem legjobb dolga, hogy kint volt mindig is a nevem, es nem egy jellemntelen, nevtelen tomegvalaki lettem, igy ismert meg a ferjem, es talaltam innen magamnak nagyon jo baratot.

2021. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!