Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális az ha valaki már nem...

Normális az ha valaki már nem vágyik semmire a fizikai életében, a fizikai világban sem gazdagságra, sem családra, sem bármi másra?

Figyelt kérdés

#fizikai élet, vágytalanság
2022. nov. 27. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
A buddhista filozófia szerint ez a legnagyobb szintű emberi minőség, amit el lehet érni az életben.
2022. nov. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nem normális, de sokszor érzek én is így.
2022. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2022. nov. 27. 19:22
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
A semmi az egyik véglet, a minden a második véglet. Valahol középen kellene elhelyezkedni.
2022. nov. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
#1 igen, amennyiben ez lelki békével és boldogsággal párosul, nem depresszióval😀Az jó, ha mondjuk gazdagságra már nem vágysz, nagyon felszabadító érzés, mikor nem tárgyaktól teszed függővé a boldogságokat. Családra nem vágyni oké, de párkapcsolatra sem vágysz?
2022. nov. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

A mai irigy és pénzhajhász világban kicsit furcsa.



Én csak a családom miatt nem undorodom a pénz utáni "futás"tól!

Egyébként nem tenném.

2022. nov. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
5-ös ha őszinte akarok lenni részemről csak azért élek mert még nem haltam meg, nem pedig azért mert élni szeretnék vagy ezt vagy azt el szeretnék érni, meg szeretném valósítani az életben. Mondjuk ha minden egyes ember életének megvan a célja, a feladata, a sorsa, lehetséges hogy én nem találtam meg, nem töltöttem még be és ezért élek még mert, ahogy szokták mondani nem teljesítettem be a sorsomat. Időnként még feltörnek bennem a vágyak bizonyos dolgokra, például párkapcsolatra amit te is felhoztál vagy hogy lecseréljem a lassan 10 éves számítógépet, vagy vegyek egy autót, vagy hogy elköltözzek itthonról stb., ezek megjelenése társul egyfajta negatív érzéssel, be nem teljesülés félével, némi depresszióval amit te is írtál, de szerencsére már egyre ritkábban törnek fel ilyen vágyak és maga a depresszió, elmagyányosodás, értéktelenség érzet stb. is a vágyakhoz hasonlóan is egyre ritkábban jelentkezik.
2022. nov. 27. 19:41
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

#1

A buddhista filozófia szerint ebben az állapotban elvileg szenvedés sincs már, ami mellément, mert ugy lehet szenvedni benne mint a kutya.

2022. nov. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Valószínűleg még van feladatod,amiért itt vagy,csak még nem jöttél rá,hogy mi az vagy még nem jött el az ideje
2022. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

6-os sosem voltam irigy, sem pénzhajhász. Korábban sem akartam gazdag lenni, nem akartam sok hatalommal rendelkezni mások felett, mindig is utáltam parancsolgatni vagy akár másokat irányítani, utasítani. Csak egy normális munkát akartam amiből meg tudok élni és még valamennyit félre is tudok tenni hónapról hónapra. Nem akartam sosem gazdag villában élni, csak egy normális, középosztálybeli saját családi házban. Nem akartam sosem egy szépségverseny döntőjébe bejutott külsővel rendelkező lányt vagy nőt csak egy átlagos, nőies külsővel és belsővel rendelkező nőt szerettem volna megismerni, akivel kölcsönösen szerethettük volna egymást és akivel egymás életeinek a részeseivé válhattunk volna, támogatva egymást jóban és rosszab egyaránt. Sosem akartam luxus autót magamnak, csak mondjuk egy pár éves vagy max 10 éves autót, ami rendben van műszakilag, megbízható és nem kell túl sűrűn a szerelőhöz járni vele. De ezekről is lemondtam már. Mindig is kívülállónak és idegennek éreztem magamat a világban, pontosan amiatt amit te is írtál, mert a világ olyan amilyen, amibe én sosem illettem igazán bele és nem is találtam meg soha a helyem benne.

Csak így felmerül a kérdés, miért élek, mi értelme így az életnek ebben a világban?

2022. nov. 27. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!