Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki autista felnőtt, és...

Aki autista felnőtt, és teljes életet él, annak kisgyermekként milyen tünetei voltak ha elmondták neki, vagy ha emlékszik, ilyen 2-5 éves kor körül?

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves fiam, akinél pl csak annyi volt, hogy a napfény táplálta szinte meg a csoki, sok időbe telt megtanulni biciklizni és hintázni egyedül is csak iskolában, de olyan okos, hogy pfú és még talán annyi, hogy 5.ben kicsit magába fordult, hogy nincsenek barátai, de pszichológus után helyrebillent, már minden rendben.

Viszont a legkisebbik 3 éves lesz és folyton ugrál, nem figyel rám eléggé, illetve oltárira szelektív,hogy mire figyel, utcára kiviszem örjöng, ruhákat leszedi itt bent magáról és épphogy beszél. Nagyon félek, hogy nem lesz önálló felnőtt. Elmesélnétek a ti tüneteiteket, ha tudjátok, és hogy vittek-e titeket kezelésre?

Köszönöm!


2022. nov. 29. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Anyukámnak először a kölyökhajón szóltak, mikor rajztesztet csináltak, hogy valami nem oké, mert a koromhoz képest 4-5 évvel idősebbek fejlettségi szintjén vagyok.


Mikor új helyre költöztünk, teljesen összeomlottam, hetekig nem lehetett levenni rólam a pizsamát. Volt, hogy ráöltöztettek és úgy mentem oviba.


Akkoriban nem volt olyan bevett szülők körében az ilyesmit komolyan venni vagy bármit kezdeni vele, szóval anyukám elfogadta egy véleménynek.


Oviban már tudtam olvasni, nem érdekeltek a többiek, nem játszottam velük, ez is egy intő jel volt. Nem féltem tőlük, csak nem találtam őket érdekesnek. Nekem inkább a magas intelligenciában nyilvánult ez meg, előrébb tartottam, mint a többiek és emiatt untam is őket.


Első osztályban egy madárhatározó képes lexikont hurcoltam magammal, mert a biológia volt a mániám és minden élőlényt be akartam azonosítani. Ezért is szóltak a tanítónőim, el is vették a könyvet tőlem, hogy menjek játszani, de nem hagytam abba a bőgést és inkább visszaadták. :D


Ezekre emlékszem. Tiniként/felnőttként már csak azt éreztem, hogy bár beilleszkedni tudok, nem érzem úgy, hogy megértenének mások és őszinte lehetek velük. Viszonylag későn lett párkapcsolatom is (17 évesen) először. 13-14 éves koromtól udvaroltak nekem, de nem éreztem úgy, hogy emberekkel akarok foglalkozni.

2022. nov. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vittek kezelésre amúgy, 25 évesen diagnosztizáltak először ezzel hivatalosan.
2022. nov. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Beszélni nagyon hamar megtanultam, hintázni viszont nem, és nagycsoportban jöttem rá, hogy hogyan kell futni.

Az olvasás már óvoda végén ment, állandóan egy geológia könyvet olvastam, mindent tudtam a földrengésekről, viszont semmi másról nem akartam beszélgetni.

Egyszer véletlenül derült ki harmadik körül, hogy egyik osztálytársamnak se tudom a nevét. Egyáltalán nem érdekeltek az emberek, a gépekért, elektronikáért viszont teljesen oda voltam.

Mivel nem értettek engem, nem szóltam senkihez, ezért sokat bántottak. Gyakran keveredtem verekedésekbe, otthon néha dührohamaim voltak, olyankor mindent összetörtem magam körül.

Mindig mindenhova ugyanazon az útvonalon mentem, és csak egy pohárból tudtam nyugodtan inni.

Ha intelligencia tesztet csináltattak velem, azon rendre szokatlanul magas értékeket értem el, mégis hülyének éreztem magam: nem értettem az ugratást, a vicceket, minden köznapi témát untam. (ez megmaradt most is)

Onnantól kezdtek a dolgok jobbra fordulni, mikor gimi után szakközépbe kerültem. Végre voltak érdekes tárgyak, volt miben jó legyek.


Sokminden történt azóta, rengeteget dolgoztam diákként, direkt tréningeztem magam a társasági viselkedésre. Fősulit végeztem, jó munkám lett és saját életem. Még idővel párkapcsolatom is.

Egyedül ha valamilyen sportba belefogok, az nem szokott menni. Nem tudok mit tenni, valahogy ügyetlen a mozgásom. Élvezetből csinálom, és az pont elég.

2022. nov. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Én nem biztos hogy autista vagyok. Egyszer megkérdezte tőlem valaki. Irtó szarul esett mert úgy jött le hogy azt hiszi nincs minden rendben velem. Én oviban átlagos intelligenciájú voltam, vagyok. Vannak barátaim is, de nem vagyok az a nagyon beszédes típus. Az oviban többnyire egyedül játszottam, és a nap fénypontja az volt mikor hazamehettem. Lehetséges hogy autista vagyok? Nem tudom. Aki visszahúzódó az már rögtön autista a mai világban?
2022. nov. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az vagy. Belenézel az emberek szemébe egyébként? Nagyon szigorúak voltak a szüleid?
2022. dec. 1. 16:27
 6/6 A kérdező kommentje:

3as a nagyfiam felhozta, hogy miért nem tanítottam meg oviban olvasni, mert ez nem volt szép tőlem. 😂 mondtam neki te minden mást tudtál már 😊 a többiek meg csak olvasni. Így is volt. Azt mondta az ofője, hogy nem tud válaszolni a kérdeseire, miszerint ha nálunk napfogyatkozás van reggel 8kor, akkor Kínában mi történik? 😂 Mitől sós a tenger? Ezek első osztályban voltak.

Mi mai napig se értjük sokszor a neuronok meg a mindegy is miket. ❤

2022. dec. 1. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!