Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapest magas metro mozgólépc...

Budapest magas metro mozgólépcsőktől való félelem legyőzése?

Figyelt kérdés

Eddig akiknek meséltem többség nevetett rajtuk. Viszont olyan tériszonyos vagyok, hogy a nagyon magas lépcsőknél lefelé menet nagyon erős szorongás kap el mindig, pedig Budapesten élek, nem átutazóban vagyok. Nem tudom egyszerűen megszokni.


Más is volt így?


Próbáltam már mindent, hogy felfelé nézek, nyomkodom a telefont, számolom a másodperceket stb.


Ahogy lenézek az az érzés kap el, hogy előre esek és zuhanok 20 métert.


2022. nov. 30. 09:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ugyanez van, pedig nem vagyok tériszonyos egyáltalán.


Mozgólépcsőn mindig felfele fordulok és arra nézek, ez segít.

2022. nov. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is tériszonyos vagyok.

Erősen kapaszkodom a korlátba a kezemmel. Próbálom nézni az embereket, plakátokat, vagy csak a teendőimre gondolni. Bár abban szerencsés vagyok, hogy a nagyon hosszú mozgólélcsőket nem kell napi szinten használnom. Felfelé egyszerűbb lefelé már nem annyira. Arra gondolok, hogy így a legegyszerűbb utaznom.

Így jobb, hogy Pesten élek és mindennap találkozom ezzel a helyzettel. Hozzá lehet szép lassan szokni.

2022. nov. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon tériszonyos vagyok, már a létra 3. fokán elkezd remegni kezem-lábam, izzadok. Régen, mikor eleinte metróztam, én is tartottam kicsit a mozgólépcsőtől, de mára teljesen hidegen hagy, még csak a korlátot sem kell megfognom.
2022. dec. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!