Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapest magas metro mozgólépc...

Budapest magas metro mozgólépcsőktől való félelem legyőzése?

Figyelt kérdés

Eddig akiknek meséltem többség nevetett rajtuk. Viszont olyan tériszonyos vagyok, hogy a nagyon magas lépcsőknél lefelé menet nagyon erős szorongás kap el mindig, pedig Budapesten élek, nem átutazóban vagyok. Nem tudom egyszerűen megszokni.


Más is volt így?


Próbáltam már mindent, hogy felfelé nézek, nyomkodom a telefont, számolom a másodperceket stb.


Ahogy lenézek az az érzés kap el, hogy előre esek és zuhanok 20 métert.


2022. nov. 30. 09:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Még a tetején, rálépés után fordulj meg. amikor már érzed, hogy mindjárt lent vagy, akkor vissza. De a tériszonyt csak akaratlagos leszoktatással lehet száműzni.
2022. nov. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
A Moszkva téren menj fel-le hússzor.
2022. nov. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az szokott segíteni, ha közvetlenül előttem áll valaki, illetve ha oldalra fordulok a fal felé, esetleg a hirdető táblákat nézegesd közben.
2022. nov. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Igazából minden metróvonal jól pótolható a felszínen , babakocsival közlekedőként kitapasztaltam már.


M1 vonalon nincsenek mozgólépcsők, de ha kell, a 105 178 járatok jók helyette.


M2 helyett Budán a 4, 5, 6-os járatok, Pesten az 5 7 8E 108E 110 (110E) 112 133E illetve a 80-as.


Az M3 akadálymentesítve lesz, az M4 most is az.

2022. nov. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3/4. Nekem is az az egy, ha előttem állnak, mert akkor nem látok úgy magam elé.


2/4. Nem segít, évek óta metrózom és nem tudom megszokni, annyi, hogy felfelé menet már nincs szorongás érzés, ott csak bámulok magam elé bambán.


4/4. Igen, ezt szoktam én is, hogy próbálom redukálni, hogy csak akkor megyek, ha nagyon lassú volna másképp eljutni.


De azt nem tudom elhinni, hogy más hogy nem fél rajtuk? Nyugdijasok, kisgyerekek olyan lazán állnak rajta, én meg úgy kapaszkodok jobb kézzel..

2022. nov. 30. 10:27
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Én is félek, szerintem egyedül nem mernék vele menni sem. Volt már, hogy csak miattam kerültünk.
2022. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5%
Amúgy miért fél bárki is, ez nem olyan mint amikor magasról kihajolsz hiszen mozgólépcsőn nem tudsz lezuhanni
2022. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De előre lehet esni, igaz sosem estem el rajta de a félelem állandó. :(
2022. nov. 30. 11:55
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
A reklámplakátokat direkt a te kedvedért rakták ki az oldalfalakra. Tessék szépen végigolvasni gondosan mindegyiket! De nagyon figyelmesen!!!!
2022. nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
7. Akinek nincs tériszonya, nem tudja elképzelni, de hidd el, nagyon erős tud lenni, és nem kell hozzá valós veszély.
2022. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!