Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van ennyire...

Szerintetek miért van ennyire kevés őszinte, megbízható, becsületes, ember a mai világban?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekelne a kérdés mert úgy vélem ezek nélkül sem egy barátság, sem egy párkapcsolat nem működhet jól. Párkapcsolatnál momentán ha hiányzik az őszinteség, a megbízhatóság bármelyik félből, akkor az nem lesz sosem boldog párkapcsolat sem. Bár barátnak sem tudnék elképzelni olyan embert aki nem megbízható és nem őszinte velem, mert egy ilyen embert már sok mindennek lehet nevezni, csak éppen barátnak nem.

#őszinteség, megbízhatóság, becsületesség
2022. dec. 2. 13:25
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
38%

Na, megint egy semmiből jövő általánosítás...


Válasz: nincsenek kevesen.

2022. dec. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
21%
Még szerencse, hogy te egyike vagy annak a kevésnek, ugye?
2022. dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
38%
Mert ezekből a tulajdonságokból semmi előny nem származik, sőt, inkább csak hátráltatják az embert. Míg a hazudozás, nyalizás, csalás, stb többnyire csak előrébb juttatja. Például, én soha nem hazudok, csupán elvből. Eddig az a tapasztalatom, hogy az iskolában én kaptam mindig egyest, ha esetleg nem volt házim, vagy felszerelésem, a többiek nem. Az emberek bunkónak és ridegnek gondolnak, mert nem dícsérem őket sipitozva. Közben azok, akik extázisban mondják, hogy "jaj Katika milyen gyönyörű ez a kabát, igazán kiemeli az alakodat, és ez a szín, wáó!" imádva vannak, akkor is, ha igazából azt hiszik, az a legrondább kabát a világon. Stb. Szidom is magam rendesen, hogy ekkora balek vagyok :D
2022. dec. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek leginkább azokkal őszinték, akikben megbíznak eléggé ahhoz, hogy őszinték tudjanak lenni. Önvédelmi reakció is, hogy nem mindenkinek tárulkozol ki, egy vadidegennek főleg nem, akkor sem, ha társkeresés a cél, először puhatolózol, milyen ember, mit mondhatsz el neki. Nyilván vannak óvatlanabbak, őket szokták kihasználni, pofára ejteni, lenyúlni...

Nem mindenkivel vagyunk egyformán őszinték. Amit elmondhatok öcsémnek, nem biztos, hogy elmondhatom a főnökömnek is.

2022. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

1-es, "Na, megint egy semmiből jövő általánosítás...

"Válasz: nincsenek kevesen." Ez persze nem egy semmiből jövő általánosítás ugye?


2-es igen, nekem fontos az őszinteség, a becsület, hogy miért azt szerintem nem szükséges megmagyarázni. Akiben megvan az tudja, annak nem kell magyarázni, akiből meg hiányzik, annak 1 hétig is lehetne magyarázni úgysem értené meg, pontosan amiatt mert belőle mindez hiányzik, így nem tudja értékelni sem hogy miért is olyan fontosak ezek az értékek.

2022. dec. 2. 13:52
 6/48 anonim ***** válasza:
5%
Mert a nőknek teljesíthetetlen elvárásaik vannak hála a közösségi médiának és társainak.
2022. dec. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
75%

Nos, én rendelkezem a fenn említett jó tulajdonságokkal. 😀


S tudod mi a vicces hogy annyira tényleg nem értékelik az emberek.


Pedig tudják hogy normális, megbízható, rendes fickó vagyok, de mégsem érzem azt hogy valaki felfugyelne erre, vagy jobban kellenék ettől bárkinek is. Fura.

2022. dec. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Látod 3-as pontosan ezt tapasztalom én is, a legtöbb ember szeret nyalizni másoknak, kétszínűsködni, megdícsérni másokat olyan dologért ami egyáltalán nem igaz. De az ilyen emberekből van több és a Te példádnál maradva és az olyanokból van kevesebb akik azt mondanák hogy "Katika nem akarlak megbántani de szerintem ez a kabát nem néz ki valami jól, nem áll Neked valami jól, nem illik hozzád stb." A világban én is ezt tapasztalom hogy ezekből a tulajdonságokból semmilyen előnye nem származik az embernek. Az őszinteség, az hogy valaki becsületes az óriási hátrány a mai világban. Korrupcióval sokkal könnyebb előrébb jutni az életben mint mondjuk őszinteséggel és becsületes munkával. Jó példa erre mondjuk nem csak Magyarországon hanem úgy a világban is a vezetőség. Nézzük meg már milyen arányban vannak azok akik korruptak és milyen arányban akik becsületesek? Elég érdekes megoszlás jönne ki, vagy inkább siralmas. Ezt nem értem hogy miért van ez így? Miért érvényesül és miért igaz a világra egy Segal filmben mondott mottó, ami már lassan ennek a világnak a törvényszerűsége is lehetne: "Aki keveset lop az börtönbe jut, aki sokat lop az király lehet". Egy normális értékrendű világban, világnak nem így kellene működnie a dolgoknak.
2022. dec. 2. 14:03
 9/48 anonim ***** válasza:
77%

"Ez persze nem egy semmiből jövő általánosítás ugye?"

. Nem, ez nem a semmiből jön. Te divatból szapulod az embereket, hogy ma minden milyen rossz, és jó eséllyel a saját jellemet projektálod másokra, hogy így nyerj önigazolást a divatos nézetre, ellenben én pozitívan állok az emberekhez, és tapasztaladból beszélek.

2022. dec. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

4-es az őszinteség alatt itt nem azt értem hogy mindent mondjuk el egy jött-ment idegennek vagy bárkinek. Szó sincs róla. Csak ne hazudjunk, ne állítsunk valótlan dolgot másoknak, legyen szó idegenről vagy ismerősről, barátról vagy párkapcsolatról.


"Nyilván vannak óvatlanabbak, őket szokták kihasználni, pofára ejteni, lenyúlni.." Ilyet pedig már becstelen emberek csinálnak, mindegy hogy most azt használják ki akit ki lehet mert naív, hülye. Nyilván aki naív azt át is verhetik, de egy becsületes ember egy naív, hülyét sem akar és nem is fog átverni. Ez olyan mintha csak akkor mondanál igazat amikor muszáj, minden más esetben meg hazudik az adott illető ha az érdeke éppen úgy kívánja. Az ilyen ember nem nevezhető őszintének.


6-os én most nem a nőkre általánosítottam ezt, férfiakra, nőkre is egyaránt értettem a kérdést.


7-es

"Nos, én rendelkezem a fenn említett jó tulajdonságokkal. 😀



S tudod mi a vicces hogy annyira tényleg nem értékelik az emberek.



Pedig tudják hogy normális, megbízható, rendes fickó vagyok, de mégsem érzem azt hogy valaki felfugyelne erre, vagy jobban kellenék ettől bárkinek is. Fura."


Az pedig még érdekesebb hogy minél több pénzed lenne, annál több embernek felkeltenéd az érdeklődését és annál több ember kezdene rád figyelni és keresni a társaságod. Vagyis az hogy kinek mennyi pénze van többet ér mint az hogy mondjuk őszinte, becsületes, lojális, megbízható, odaadó stb. De hát igen, valamennyire érthető, őszinteségből, becsületből nem lehet megélni ugye. De akkor is elég szomorú hogy ennyire kifordult a világ. Így egy profán mondást idézve egy régi Schwarzenegger filmből: "a pénz beszél, kutyaszar táncol".

2022. dec. 2. 14:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!