Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megy valamire ma egy ember...

Megy valamire ma egy ember azzal hogy normális,becsületes,megbízható,szavahihető,ha közben anyagilag nem áll jól?

Figyelt kérdés
Tehát van egy jó ember,jó tulajdonsággal,de nincs pénze,nincs felsőfokú végzettsége,egy egyszerű munkahelye van,kevés vagy átlagos fizetéssel.Megy valamire a jó tulajdonságaival,vagy mivel nem keres jól ezért meg fogja vetni a többi ember?Le fogják nézni?Egy bűnözőt is többre fogják tartani mint őt?Egy bankrablót is többre tartják,mert annak legalább van pénze?Számítanak még a jó tulajdonságok?Érdekel még valakit hogy a másik ember jó e vagy sem?

2020. jún. 7. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
2020. jún. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Én is úgy érzem,mintha ez már nem számítana hogy jók vagyunk e vagy sem,mintha csak az számítana hogy mit tudunk felmutatni.Van lakásunk?Van pénzünk?Kocsink?
2020. jún. 7. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

kapitalista világba mégis mit vársz?


Költözz ki az erdőbe, vagy az amisok közé, és ott érvényesülhetsz az "én vagyok a jófiú" mentalitással.

2020. jún. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

És szerinted a bűnözőt többre értékelik, mint egy jó embert, pusztán az anyagiak miatt?

Nagyon félrement valami a fejedben.

Senki nem tart vissza, hogy képezd magad és jobban keress.

2020. jún. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos olyan világot élünk amibe csak a fény meg a pompa meg a nagyzolás a mérvadó nemszámit milyen úton..bűnözés, gyilkolás, emberek tönkre mentek csak hogy nagy menőnek kell lenni. A tisztességes jó emberek világa megszűnt. Helyette lett a bunkó ,tapló ,átverős,csalós, lopós ,szavahihetetlen,hazug,öntelt magamutógatós lett az elfogadotz mert lopásbol lett gazdag.
2020. jún. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem, hogy a felsorolt jó tulajdonságoknak mi köze a pénzkeresethez. Mintha azt mondanád, hogy szőke vagyok ezért nem sok a fizetésem. Hogy függ össze a kettő? Van egy olyan dolog, hogy munkaerőpiac. Ezen a piacon értékesítesz valamit, amiért valaki fizet. Van, aki az idejét adja el, van aki a szaktudását stb. Az idejét bárki eladhatja, de az olcsó, nem fizetik meg. Magyarán 8 általános nélkül mehetsz téglát pakolni, utcát seperni vagy szemetet szállítani. Aki képzett, azt jobban megfizetik. (Azt a részét most hagyjuk ki, hogy milyen munkákat nem fizetnek meg rendesen például betegápoló). A lényegét akartam leírni a rendszernek. Ebben a rendszerben senki nem fizet azért, mert jó fej vagy becsületes vagy. Ezek fontos és jó emberi tulajdonságok, de nem pénzé tehetőek.

Én hiszek abban, hogy lehet valaki egyszerre jó ember és gazdag is, de a kettő kulcsa teljesen más!

2020. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Max., hogy kihasználják.
2020. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért mert jó ember valaki az is boldogulhat mert mai világban nehezebben halad mert ki használják. De van munkaerő piac kereslet és kínálat ott azért szét lehet nézni és lehet előre haladni.
2020. jún. 9. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!