Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem azt, hogy folyamat...

Miért érzem azt, hogy folyamatosan kihasználnak?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben rá kellett döbbenjek, hogy a környezetemben mindenki ki szipolyoz. A “családom” és szinte minden emberi kapcsolatom ilyen. Anyagilag és érzelmileg egyaránt értem ezt most, tehát én mindig ugorjak, nekem mindig legyen mit adni és ez nekem a kötelességem. Ha ezt nem teljesítem akkor jön az érzelmi zsarolás. Nekem mindig legyen készenlétben az autóm, ha bárkit vinni kell, mint valami hülye komornyiknak és azonnal álljak rendelkezésre ha valami kell. Ezzel szemben ezek az emberi kapcsolatok nekem nem hoznak semmiféle kézzel fogható hasznot és ebből már kurvára elegem van. Soha nem voltam haszonleső, de egyre inkább arra hajlok, hogy vagy ne legyenek emberi kapcsolataim, vagy ha van is, akkor az végre hozzon nekem valami hasznot. Elegem van és azt veszem észre, hogy kurvára nem jut előrébb az életem mert mindenki érzelmileg zsarol ha elkezdek ellenállni (pl a családom).


27/f



2022. dec. 3. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert így van. Tedd a következőt, és hidd el, remekül fogsz mulatni. Amikor legközelebb ugráltatna vki, csak mondd azt, hogy NEM! Fontos, hogy ne magyarázkodj, ne mentegetőzz, nem kell megindokolni, hogy miért nem...csak simán nem és kész. És figyeld azokat az arcokat! :D
2022. dec. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbáltad már azt a szót használni, hogy: NEM?
2022. dec. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam használni, ilyenkor jön, hogy akkor baszodjál meg pl. Apámtól.
2022. dec. 3. 12:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell húzni a határokat, különben életfogytig benne maradsz a jelenlegi helyzetben. Az érzelmi zsarolást figyelmen kívül kell hagyni, nincs miért félni a következményektől, hiszen az ilyen kapcsolatokból máris hátrányod származik. Lehet mellébeszélni is, hogy nem érsz rá, rossz a kocsi, stb.

Vagy minimumra korlátozod a kapcsolatot az érintett emberekkel, telefon amikor lehet kikapcsolva, nem vagy elérhető, üzenetekre nem válaszolsz, aztán egy idő után rájönnek, hogy nem vagy felhasználható és békén hagynak.

2022. dec. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
És akkor válaszolhatsz is: értem, rendben.
2022. dec. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen ez nekem is eszembe jutott, hogy “rossz a kocsi” meg ilyenek. De ez a folyamatos hazudozás…. De lehet csak így tudom megóvni magamat.
2022. dec. 3. 12:19
 7/7 anonim ***** válasza:
A családját nem választja az ember, de azt most már megválaszthatod, hogy ne ez legyen a környezeted. Apád egy büdös paraszt, ha ez a válasza rá. Érdemes lenne elgondolkoznod, hogy hogyan tőlük eltávolodni, mert felemésztenek hosszú távon.
2022. dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!