Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőttként hogyan lehet...

Felnőttként hogyan lehet barátkozni, ha nincs baráti köröm?

Figyelt kérdés

Nagyon magányos vagyok. Jó, nem, mert van párkapcsolatom, de barátnőim nincsenek. Szeret a párom és remekül elvagyunk, de úgy hiányoznak a lányos programok, meg a barátnők.

Sajnos már évek óta nincs egy se.

Ha meg valakihez közelíteni akarok, szinte már furán néz, hisz mindenkinek van saját baráti köre és úgy érzem nem befogadóak az emberek.

Az meg csak hülyén nézne mi, ha felnőtt, 27 éves nőként elhívnék valahova egy csaj munkatársat, vagy akit megismerek valahonnan, mondanám neki, hogy találkozzunk már egyszer.


2022. dec. 4. 00:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincsenek itt barátaim, ha BK megyében élsz, írj privátban.
2022. dec. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bács-Kiskun?

Én sajnos Vas megye. :(

2022. dec. 4. 01:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézne ki hülyén! Miért ne hívhatnál el programozni egy kolléganőt, vagy bárkit, akit random megismersz, és megvan az összhang? Ebből lesznek a barátságok..
2022. dec. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mert általában olyanokat ismerek meg, akikkel ideig, óráig járunk egy helyre, aztán épp, hogy csak szimpatikus, meg kicsit beszéltünk és ennyi után nem tudom miként nézne rám, ha elhívnám.

A kolléganőim meg mind idősebbek nálam és javarészének már iskolás, vagy felnőtt gyereke van. 40-50-60 évesek.

2022. dec. 4. 01:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az önmagaddal töltött minőségi idő hiányzik elsősorban. Abból következik a kreativitás, ami megteremti a barátságokat.
2022. dec. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Csajszi, jó tanács, a sürgősnél sürgősebben próbálja barátokat szerezni, nem mondom, hogy nálatok ez fog történni, de elhiteted, hogy nem a legkellemesebb érzés, mikor szakítasz a paliddal, aki a mindened volt és senki mással nem töltöttél időt, és ott állsz egyedül és fizikálisan senki nincs. Engem a magány olyan szinten felemésztett, hogy majdnem pszichiátriára kerültem. Cselekedj!
2022. dec. 4. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

Olyan elfoglaltságokat kell keresni amik közösségben történnek, ismétlődőek és ugyanazzal a nagyobb társasággal valamiféle közös munkát jelentenek.

Ilyen lehet egy csatlakozás valami kirándulós csoporthoz, egy segítő szervezethez, bármiféle olyan csoporthoz ami nem 2-3 alkalom után széled szét hanem rendszeresen vannak együtt és csinálni is kell közösen valamit.

Az együtt végzett munka közben lehet legjobban úgy ismerkedni, barátkozni, hogy nem erőlteti azt az ember - egyszerűen közben beszélgetnek és megismerik egymást. Azután már könnyű együtt más programra is menni.

Tehát először ne barátot akarj találni, hanem olyan helyet, körülményt, ahol rendszeresen tudsz megjelenni és esélye lesz annak, hogy barátjaid legyenek idővel a többi ott megjelenők között. De ehhez idő kell.

Hidd el rengetegen hasonló gondokkal küzdenek, mert ez hiányzik a mai életből, a közös tevékenységek ahol tényleg össze lehet barátkozni, mert együtt csinálnak valamit.

2022. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hosszúhajú ***** válasza:
szerintem ne barátokat keress, hanem társaságot. oda könnyebben beépülsz, és több embert barátot szerezhetsz, kötetlenebben, mint négyszemközt.
2022. dec. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!