Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A benzin ársapka eltörlése...

A benzin ársapka eltörlése miatt kevesebb autó lesz az utakon, vagy továbbra is úgy fog élni mindenki, mintha nem lenne holnap?

Figyelt kérdés
2022. dec. 7. 10:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
látványosan nem.
2022. dec. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Továbbra is ugyanannyi autó lesz, hiszen nem a háromszorosára nőtt az üzemanyag, hanem csak 200 forinttal lett több.
2022. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Kicsivel kevesebb lesz várhatóan.
2022. dec. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Az emberek nagy többsége eddig sem kirandulgatott hétköznap autóval, hanem dolgozni ment/ vásárolni stb.

Ha megnézed, hétvégén nincs sok autó.

Aki autóval jár dolgozni, az mától szerinted majd lóháton fog, vagy mi? Ja tudom, menjen a négyes metróval...

2022. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is mondják a tömegközlekedést. Vidéken, pontosabban két falu között lakok, szó szerint a semmi közepén. Ide mi jár? Semmi. Ha bebringázok a faluba, ott fel tudok szállni egy buszra, majd a városban várnom kell fél órát, átszállok a munkahelyre menő járatra, majd a végállomástól még sétálhatok 20 percet. Összesen 2,5 óra beérni dolgozni, de még így is fél órával hamarabb érnék be, mint a munkakezdés.


Autóval pedig 3/4 óra az út. Akkorra érek be, amikor a munka kezdődik és akkor indulok, amikor végzek (nem fix a munkám vége, addig maradok, amíg van feladat).

2022. dec. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

#4

Hol nincs sok autó hétvégén?? Mifelénk mindenhol hemzsegnek.



Amúgy passz, ma a vonaton sokkal nagyobb tömeg volt reggel, mint a szokásos. Nem tudom hogy van-e összefüggés az esti bejelentéssel.

2022. dec. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
A többség nem szórakozásból használja az autót, hanem mert kell, amilyen katasztrófális a tömegközlekedés, nem sok más lehetöség van.
2022. dec. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem gondolom, hogy sokkal kevesebb lesz.
2022. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
Telekocsizni fog mindenki. Készülhetnek az oszkár konkurenciák, helyi telekocsik faluból városba.
2022. dec. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#6 igazad van, helyesebb lenne úgy írni, hogy nincs OLYAN sok. De én vidéken élek.

Amúgy a megyeszékhelyen is már a bevásárló központok meg Lidl/Tesco/Aldi mind olyan helyre települtek, hogy kocsi nélkül kész életveszély odamenni. Szóval azt is megértem, hogy valaki városon belül is autóval megy bevásárolni. Ezek mind ilyen öngerjesztő folyamatok.

Akik hörögve követelik hogy legyen kevesebb kocsi, azok elfelejtik, hogy mennyire más volt akkor az élet. Az ingázók egész napja/élete ráment az ingázásra. Most százezrek rendezkedtek be arra, hogy autóval járnak dolgozni, tömegközlekedéssel nem tudják elérni a munkahelyüket.

Ha meg ez se számít, oldja meg, akkor annak nem az autókkal van baja, hanem az egész jóléti társadalommal, és tévesen azt gondolja, hogy az összeomlása majd izoláltan fog érinteni más, rajta kívül álló csoportokat.

2022. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!