Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi nevekről? Esetleg asszociáltok valamire, szépnek találjátok?

Figyelt kérdés
Eszter, Kata és Hédi

2022. dec. 10. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
az eszter tetszik, a többi nem
2022. dec. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Kata és Hédi nincs, csak Katalin és Hedvig

Én egyiket sem adnám a gyerekemnek - az Esztert is beleértve - mert nem tetszenek, de egy percet nem érdekelt a gyerekem névválasztásánál, hogy más mit szól hozzá.

2022. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Katalinról az idegbeteg általános iskolás tanárnőm jut eszembe, Hedvigről meg a bagoly. Az Eszter még egész normális,bár nekem sosem tetszett, de az én vagyok.
2022. dec. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem Katalint írtam és Hedviget, hanem Katát és Hédit. Két önálló keresztnév. Aki nem, hiszi járjon utána!
2022. dec. 10. 11:45
 5/10 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide a gyerek névválasztása? Nagy félreértések vannak itt.
2022. dec. 10. 11:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A Héditől fizikailag rosszul vagyok, de ez ismeretség miatt van - de amúgy sem tetszett soha, gyerekkoromban sokáig azt hittem, ez férfinév.

Az Eszter és a Kata rendben vannak, személy szerint nekem az Eszter kb. semleges, a Kata tetszik.

2022. dec. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az Eszterről egy néhány nappal ezelőtti kérdésnél már leírtam a véleményemet. Szerintem egy szép név, népszerű, de jelenleg nem túl "trendi". Mindenki számára ismerős, de manapság nem lesz tele az osztály Eszterekkel. A legtöbb Eszter, akit ismertem teljesen normális volt, de valahogy sosem sikerült igazán összebarátkoznom egyikükkel sem.

A Kata nekem nagyon tetszik, de sajnos van negatív asszociációm a névvel kapcsolatban. Persze pozitív is van, szóval nem gondolok kapásból valami rossz dologra, ha ezt a nevet hallom, de emiatt nem adnám a gyerekemnek. Nem vagyok az a típus, aki mindenáron becézni akar egy nevet, főleg, ha ilyen rövid névről van szó, de a Katának több jó becenevét hallottam már, szóval ez is pozitívum számomra.

A Hédi nekem nagyon becenév jellegű (tudom, hogy adható teljes névként). Minden Hédi, akit ismerek eredetileg Hedvig, ami viszont nem tetszik. A Hédi alapból jól hangzik, leginkább aranyosnak mondanám, de nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy nekem kizárólag becenévként él a fejemben.

2022. dec. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket! 👍🏼
2022. dec. 10. 14:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Az Eszter tetszik. Ismertem néhány Esztert, egyikükkel sem voltam közeli viszonyban, úgyhogy ők nem is annyira jutnak eszembe a névről. Magát a nevet szépnek találom.

Katáról az unokahúgom jut eszembe, igaz, Katalin a teljes neve, de mindenki Katának szólítja. Úgyhogy ez pozitív asszociáció. Ettől elvonatkoztatva, maga a név is tetszik.

A Hédiről nem tudom, miért, de macskanévre asszociálok. Maga a név aranyos, de nem a kedvencem.

2022. dec. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az Eszter név tetszik, a Kata sem rossz, de semmi különös, a Hédi nem igazán tetszik.
2022. dec. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!