Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van más is, aki betegesen...

Van más is, aki betegesen gyűjti a befőttesüvegeket, a vajasdobozok.. Stb..?

Figyelt kérdés

Apám az ilyen. Életében nem volt még soha szüksége ezekre, de mégis gyűjti őket. Ha kidobom, kikukázza... Egy darabig összetördeltem inkább/ szétvágtam a dobozokat és úgy dobtam ki, bár volt amit még menthetőnek ítélt meg és "megmentette".

A padlás tele van befőttesüveggel, mondtam is neki hogy ezzel csak azt éri el, hogy "majd 100 év múlva ha meghal, az örökösök fognak szopni vele, hogy mit kezdjenek azzal, meg hogy egyáltalán hogy hordják le.."

De amúgy minden xart gyűjt, az udvar is tele van szeméttel, mert jó lesz az még valamire.. Persze addig már nem jut el, hogy a számára értékesnek gondol xarjait elrakja, hogy ne menjen tönkre.

Ha rendet rakok valahol, akkor eg minek nyúlok hozzá, csak a bajt csinálom. Ugyanakkor folyamatosan megkapom, hogy miért csak ő felelős szerintem a rendetlenségért, hisz én is rendet rakhatok🤦‍♂️

Ezzel még lehet kezdeni valamit, vagy jól látom, felesleges, meneküljek?



2022. dec. 10. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

MENEKÜLJ!


Tudom miről beszélek, soha nem lesz saját életed ha mások szarjait pakolgatod és szégyenkezhetsz miatta!!!

2022. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Otthon én is mindig ezt láttam. Annyira jó volt a saját otthonomban izomból belekúrni a befőttes üveget a kukába. :D Ilyen és ehhez hasonló apróságok annyira boldoggá tettek.
2022. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is küzdök egy gyűjtögetővel a családban, a legrosszabb az, hogy a hasznos többi dolog is elbújik ezek között a lomok között is nem találjuk meg ha szükség lenne rá.
2022. dec. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Régen az emberek más mentalitással kapták a nevelést és volt a társadalom is. Nem volt ennyire fogyasztó orientált és valóban, az én édesanyám is gyűjti a hülyeségeket. Van kb 30 darab tejfölös pohara, mert abba tök jó beleönteni az olajat, van körülbelül 100 befőttes üveg, de ő szokott is bele főzni ezt azt, illetve vannak jégkrémes és egyéb dobozok is. Mondjuk a jobb minőségű jégkrémes doboz hasznos, mert van fedele és mondjuk savanyúságot simán be lehet tenni bele a hűtőbe.


De egyébként én sem különösebben értem, biztos nem tartanám meg az ilyeneket.. max egy két darabot az említett célból.

2022. dec. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a gyűjtögetés egy komoly pszichés probléma. A kényszerbetegségeken belül egy alfaj.


[link]

[link]


Ezelőtt vagy 30 évvel a nagymamám szomszédjában meghalt egy néni. A szobái kb. plafonig tele voltak tömve az újságpapírtól kezdve MINDENNEL. Több száz tejfölöspohár, kimosott, összehajtogatott tejeszacskó, stb. stb.

2022. dec. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez egy betegség. Főleg, hogy lomok is vannak a majd jó lesz még kategóriából. Nekem volt ilyen pasim kb fél évig. Gyanús volt, hogy nehezen vált meg lomoktól, ami leginkább szemét volt. Aztán egyszer hazavitt a szüleihez egy hétvégére. Na ott aztán volt minden. Ha voltatok már kupis házban. Mindenféle lim-lomok, "ez majd talán erre lesz jó, ez még arra" elven.

Szegény srác ebben a mentálitásban nőtt fel. Szakítottunk is, igaz nem emiatt, de ez is közrejátszott.

Az ilyen embernek pszichológusra van szüksége, de csak akkor lehet ezen változtatni, hogy ha ő is akarja.

2022. dec. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyűjtögetés csak akkor betegség, ha a tárgyak nem kerülnek felhasználásra. Aki viszont folyamatosan felhasználja, az takarékos és előrelátó ember, a gyűjtött tárgyak számára a szükséges és biztonságos készletet jelentik. Én is gyűjtögető vagyok, néha röhögök magamon. Gyűjtöm a befőttes üvegeket fedővel, mert szoktam lekvárokat főzni (ha nincs aszály). Kell a kiürült konzervdoboz, mert nagyon jó festék keveréshez, kétkomponensű ragasztó összekeverésére, enyvfőző edénynek (barkácsolás). Gyűjtöm lomtalanításkor a kidobott képkereteket, mert egyben szeretem és gyűjtöm (+ restaurálom) a festményeket és némelyikhez kell a jó keret, amit boltban megvenni ma már luxus. Egyben gyűjtöm lomtalanításkor a faanyagot (léc, deszka, bútor), mert famunkához jó lehet, fatelepen megvenni egy vagyon). Gyűjtöm a zöldségből-gyümölcsből kiszedett magokat, mert új növényt lehet nevelni belőle, gyűjtöm a táblaüveget, mert ha kitörik egy kisebb üvegtábla, akkor legalább magam be tudom üvegezni (tudok üveget vágni), a beérkező levelek-számlák üres oldalait félreteszem, mert jegyzet papirnak kiválóak. A kiürült műanyag tejfölös-joghurtos poharak kiválóak palántázáshoz stb. stb. Takarékos (és szegény) dédanyám mondta: mindent meg kell tartani, ami többet ér egy vak tetűnél.
2022. dec. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7: de nyilván nem többszáz konzervesdobozt gyűjtesz össze, vagy 10x annyi üveget, mint amennyire valóban szükséged van...
2022. dec. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!