Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Más is elrakja a befőttesüvege...

Más is elrakja a befőttesüvegeket, vagy megmaradt pl tésztás szószos üvegeket, vagy a kajás műanyag dobozokat amikben elvitelre adják az ételt?

Figyelt kérdés
Én sajnálom ezeket kidobni, olyan kis fainak, persze csak egyszer használom őket még fel, munkába viszek bennük még kaját ha főzök itthon, a kos szószos üvegekbe pedig savanyúságot szoktam magamnak elrakni munkába.
2022. jan. 11. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kidobnám, de a családom előszeretettel gyűjti.
2022. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A befőttesüvegeket elteszem, mert sok mindent befőzök. De már fejlesztettem a témán, nagyjából minden fajta gyümölcsnek más az üvege és gyümölcsfajtánként azonos színű a kupak.

Pl. a meggyé-cseresznyéé hosszúkás, piros kupakkal, a baracké a megszokott 750 ml. sárga-narancs kupakkal, az uborkáé kicsit totyakos, zöld kupakkal, stb.


A szögletes kajás dobozokból van vagy 20, mert abban szeretem eltenni a hűtőben a kocsonyát, vagy a mélyhűtőbe kajamaradékokat. Ezek a leggazdaságosabbak helykihasználás céljából.

Kis szószos üvegeim nincsenek, mert ilyeneket nem veszek, de kicsi üvegekbe (pl. ecetes tormás)teszek el málna, vagy eper dzsemmet.

2022. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A beföttesüvegeket én is újrahasnosítom.
2022. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagy befőttesüvegeket viszem a szelektív konténerbe! Viszont a kisebbeket, vagy különlegesebb formájúakat (hatszögletű, lapos-ovális, stb.) gyűjtöm, mert ilyenekbe teszek el dzsemeket nyáron. Legjobban a másfél-két dl-eseket szeretem.
2022. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom meg őket, hanem vissza viszem gyűjtő helyekre.
2022. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Van, amit fel tudok használni. Pl. a rizst jobban szeretem nagyobb, tiszta műanyag vagy üveg edényben tartani, mint zacskóban. Pl. befőttesüvegben.

Kisebbekbe fűszert szoktam, nem szeretem a zacskós megoldást. Sokkal nehezebben átlátható nekem. Tiszta üveg edényben látom egyből, mi micsoda, mennyi van még belőle, mikor kell venni megint stb.

2022. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

mindent elrakunk és midnent rengetegszer újahasználunk

fagysidoboz, befőttes üveg, tejfölös bödön

egyedül azokat nem szoktuk amiknek nincs teteje, bár néha elhasználjuk rendszerezésre

2022. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Befőttes üvegeket megtartom és tárolok benne mindenfélét, vagy a fölösleget odaadom anyósomnak, ő szokott lekvárt főzni.

Fagyisdobozt megtartom, szoktam benne fagyasztani dolgokat, meg azt használom komposztnak, stb.

Elviteles dobozok nem nagyon kerülnek hozzám, arról nem nyilatkozok.

2022. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!