Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem találok megoldást, mert...

Nem találok megoldást, mert sehogy nem jó. Te hogy döntenél?

Figyelt kérdés

Nyáron végeztem egy budapesti egyetemen és jelenleg is ott tanulok csak levelezőn, így hétköznap nem tartózkodok a fővárosban. Mindeközben álláskeresésben vagyok. Egyik pillanatban budapesti állásokra jelentkezek, ahol van ho lehetőség, hybrid munka és rugalmas munkaidő, másik pillanatban meg a lakhelyemhez közeli megyeszékhelyen gondolkodok, ahova gimnáziumba jártam. Itt viszont van egy bökkenő, ugyanis valamikor teljesen logikusnak tűnik, hogy a közelebbit válasszam, hiszen jóval kevesebb energiával járna, de máskor meg olyan toxikus gondolataim vannak, hogy egy ez egy visszalépés lenne az életemben. Budapesttel meg az a problémám, hogy mi van, ha adott cégnél nem úgy működnek a fent említett lehetőségek, mint ahogy én azt elképzelem és végül egy albérletbe kényszerülök, amit nem szeretnék. Laktam már albérletben, amit nem szerettem és azt sem szeretném, hogy a teljes fizum erre menjen el. A másik esetben a lakhatás nem lenne gond. Egyik opciót sem tudom elengedni, egyik nap így kelek, másik nap úgy és nem találom a megoldást.

Kiegészítés: A ho+hybrid+rugalmas munkaidőt úgy képzelem, hogyha mondjuk heti két nap iroda, akkor szépen el tudok menni vonattal és még a vonaton is tudok dolgozni, tehát nem kell lakhatás. Nem tudom ennek van-e bármi realitása.



2022. dec. 12. 20:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ma azt érzem, hogy lehet inkább maradnom kellene, mert sokkal több benne a ráció, de ki tudja holnap milyen gondolatokkal kelek. Az albérlet számomra nagyon nagy visszatartó erő, ugyanis nagyon rossz állapotú lakásban voltam anno és ez nagyon rossz emlék, egyedül kellene bérelnem (lakótárs nélkül), nem tudnék gyűjtögetni. Ha pedig Budapest és mondjuk összejönne a ho+hybrid+rugalmas munkaidő, akkor meg az a félelmem, hogy lehet nem tudnék beilleszkedni rendesen a csapatba, egy mezei céges karácsonyi partira nem tudnék normálisan elmenni, mert kezdődnének a gondok (vagy jöjjek el hamar, hogy hazaérjek vagy keressek valami alvóhelyet). Megőrülök ezektől a gondolatoktól és nem találok megoldást. Segítsen valaki!!!
2022. dec. 12. 20:47
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"máskor meg olyan toxikus gondolataim vannak, hogy egy ez egy visszalépés lenne az életemben"

. Oszt mír?


Nem kell mindenkinek Budapestre költöznie. Ha otthon is találnál munkát, feleslegesen cseszel ki magaddal, ha ragaszkodsz a költözéshez.

2022. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Illetve talán még annyi, hogy nem tervezek a fővárosban lakni, Budapestet csak úgy szeretem, ha jövök meg megyek.
2022. dec. 12. 20:49
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"egy mezei céges karácsonyi partira nem tudnék normálisan elmenni"

. Vannak bajok.

Ilyenre egyszerűen nem mész el akkor, ha gond. Nem ott fogsz beilleszkedni, hanem a munka során.


Vannak kollégáim, akik alapból távolról dolgoznak.

2022. dec. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Oké, én ehhez nem értek, mert teljesen zöldfülű vagyok, de szerintem ez egyértelmű. Beilleszkedésen azt értem, hogyha a fenti példámnál maradunk, hogy csak heti két nap irodai, akkor úgy elég hosszadalmas lesz a beilleszkedési folyamat.

Ja, meg az is megfordult a fejemben, hogy van egy betanulási időszak is gondolom, otthonról ezt nem nagyon lehet megvalósítani, tehát, ha Budapest, akkor arra az időre csak kellene valami lakhatás, nem utazhatok heti öt napon napi 400 km-t.

2022. dec. 12. 20:54
 6/14 A kérdező kommentje:
De az is lehet, hogy csak túlgondolom az egészet (több, mint valószínű) és a szívemre kéne hallgatnom. Csak tudni kéne, mit mond a szívem.
2022. dec. 12. 20:56
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Van az a mondás, hogy puding próbája az evés. Egyszerűen kezdj bele valahonnan. Aztán, ha nem jó, akkor van lehetőség változtatni. Majd az élet megoldja. Jelentkezz minden szimpatikus lehetőségre és ha sikerül, akkor láss hozzá. Lehet, hogy nem lesz minden olyan, mint elképzelted, de tiéd a döntés, hogy mész vagy maradsz.
2022. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem túlgondolás, ez már inkább félelem..
2022. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Anyádék se repesnek a gondolattól, hogy a nyakukon lakj, úgyhogy nyugodtan bevállalhatod az albérletet.
2022. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#7 Akkor jól csináltam, hogy jelentkeztem ide is meg oda is?

#9 Kérlek ne vetítsd a te szüleid hozzáállását az enyémekre. Nekem rendes szüleim vannak.

2022. dec. 12. 22:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!