Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Adjak neki pénzt a felújításra...

Adjak neki pénzt a felújításra, vagy sem?

Figyelt kérdés

Röviden:

Van egy testvéren aki nem keres annyira jól, közel 10 millió félretett pénze van, vagyok én akinek nagyon jól megy és közel 50 millió "felesleges" pénzem van, ami azt az összeget jelenti, ami a megtakarításaimon és a fontosabb dolgokra félrerakott pénzen felül van. Tehát nem hiányzik sehonnan, befektetni már nem akarom.


A testvéremmel nem a legjobb a kapcsolatunk, sokszor lehúzott pénzzel, nagyon rosszul bánik a pénzzel. Pl amikor rossz volt a tetőjük adtam neki KÖLCSÖN, erre ő nyaralásra és egyéb dolgokra elherdálta és még közel 1 évig ázott be a ház emiatt. Végül az összeg egy részét elengedtem.


Most házfelújításba akar fogni, persze darabokban. Megmondtam neki, hogy kifizetem, viszont először saját zsebből fizesse ki és a számlát mutassa meg nekem, azt az összeget adom oda csak. Erre jött nekem, hogy milyen szemét vagyok a saját testvéremmel, hogy nem bízok benne, meg csak a munkások és anyagköltséget fizetem, az ő befektetett idejét, energiáját nem honorálom.


Persze ezen besértődött, nem beszéltünk egy ideig. Utána megmutatta a "miattam lefaragott" költségvetést. Az eddigi 1.5 milliós sarokkád helyett 200 ezres zuhany és hasonló módosításokkal. Látványosan hisztizik, adja a mártírt.


A családban többen megmondták, hogy alapból nem adtak volna neki egy forintot sem, de ezek után főleg nem.

Sajnos nagyon putris már a ház, néhol még lyukak is vannak az ablaknál (nem ökölnyi, de télen süvít rendesen). A tető hiába lett megcsináltatva ugye a folyamatos beázás miatt a fal és padló nem a régi. A villanyvezetékek, vízcsövek cseréje is aktuális már.

Egyszerűbb lenne elbontani és újat húzni a helyére annyira költséges a dolog.

Egyedül nem tudja ezt kifizetni, viszont nem fogok neki palotát rittyenteni, meg a zsebébe önteni a pénzt.

Nekem ez a pénz nem hiányozna, nem véletlen gyűlt össze ennyi, de hülyeségekre sem herdálnám el.


Hagyjam megrohadni abban a mocsokban ahol él, vagy próbáljak segíteni neki ezek után is? Kicsit nyers a megfogalmazás, de tükrözi a helyzetet amiben él.



2022. dec. 14. 06:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Akinek van 10m megtakarítása, az fog tudni felvenni annyi hitelt, amiből meg tudja oldani a felújítást. Hagyd a francba, nem a te dolgod. Főleg, ha ilyen a hozzáállása, mint ahogy írod.
2022. dec. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 NTBS ***** válasza:
100%
Ne adj neki pénzt. Mi az, hogy az ő erőfeszítéseit nem honorálod? Magának teremt jobb körülményeket.
2022. dec. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképpen adni szeretnél akkor úgy tedd, hogy kifizeted Te azt amit kell és nem bizod "kecskére a káposztát". Ha pedig ez nem felel meg akkor csináljon amit akar.


De èn egyébként nem adnék. Ha valaki lehúz/átver az csak egyszer fogja megtenni, mert többre nem adok lehetőséget.

2022. dec. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen korrekt volt a felajánlásod. Nem tagadtad meg a segítséget, de valóban arra akarod költeni a pénzt, amire kell.

Ha nem él a lehetőséggel, az ő baja.

2022. dec. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Minden családban vannak ilyenek. Jobb lenne nem is beszélni vele, nem hogy pénzt adni neki.


De ez a legtöbb esetben nem megy.... :-/

2022. dec. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem akarom, hogy hitelt vegyen fel, mert nagyon nem bánik jól a pénzzel.

Ez a félrerakott pénz is azért van, mert nem rajta múlott.


Ha szerintetek annyira igénytelen, hogy közel 1 évig ázott a fél ház csak azért, mert ő inkább nyaralni ment, meg nem akart belevágni, akkor saját zsebből mikor indulna el egy felújítás nála?


Egy rokonnak pár éve leégett a háza, mindene oda lett, neki még félretett pénze sem volt, mégis a családból többen összedobtuk neki egy élhető házra. Mai napig az egyik legjobb befektetés volt, mivel ő normálisan él. A testvérem meg egy normális házból csinált putrit és a kertet nem is részletezném.


Csak sajnos az egyik oldal az, hogy egy beteges idióta aki emiatt korán hal meg, vagy segítek neki és jobb élete lesz és tovább köztünk marad.

Egy lelakott putriban sajnos nem a legjobbak a körülmények, annak meg nincs értelme, hogy minden tönkremegy, mert épp zárlatos a konnektor, vagy a másik pazarlás nála az ételen megy, mivel a főzés-sütés is katasztrófa. Az az egy szerencséje van, hogy a gáz nem szivárog (már). Manapság az megy, hogy 0 fok körüli hőmérsékletben meleg vízben fürdés van, de folyamat köhög mióta bejött a hideg.


Évek óta fel kellene már újítani, de őt csak akkor kezdte érdekelni a dolog, amikor felajánlottam, hogy elég komoly összeggel kisegítem úgy, hogy nem kell visszafizetnie.


Persze kifele úgy él, hogy normális kocsi, minden szép és jó. Csak a családtagok és nagyon közeli barátok tudják, hogy milyen körülmények között él.


Ott a másik oldala a dolognak, ha meg belehal a hülyeségébe, akkor van 50 millióm temetésre...

2022. dec. 14. 07:30
 7/25 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de minek akarsz pénzt adni olyannak, akinek van 10 milliója?


És minek tanuljon meg bánni a pénzzel, ha te úgyis finanszírozod?



Komolyan, nem tudom, mi a hülyébb kettőtök közül?

2022. dec. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
46%

Figyelj, add nekem inkább azt az 50 milliót, komolyan. Normális, törekvő fiatal pár vagyunk 2 pici gyerekkel, dolgozunk, tanulunk, környezetet védünk és minden, de ilyen árak mellett egy forintot nem tudunk félretenni a gyerekeink életkezdésére.


Bmeg, bár egyszer a mi kezünkbe hullana csak úgy 1 millió forint... Dehát, nekünk nincs ilyen testvérümk sajnos.

2022. dec. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Azért 10 misiből már fel lehet újítani egy házat.
2022. dec. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Én biztos nem adnék ilyen embernek, pedig híresen naiv és empatikus vagyok, de nekem ennyi információ is elég lenne ahhoz, hogy vele kapcsolatban semmi ilyet ne érezzek. Gyakorlatilag semmi igénye nincs a rendezett életkörülményekre és még te vagy ezért a hibás?? Ismerek olyan nőt, aki magának vakolta ki a házát, fest, fát vág, mindent megpróbál megoldani önerőből, mert van igénye arra, hogy ne omoljon rá a ház. Az öcséd meg csak a szar kifogásokat gyártja. Azt meg nem is értem, hogy ha rosszul keres és ilyen tékozló életmódot él, hogy rakott össze 10 millió forintot. Más ember a feléből csodát tesz, ha van benne egy kis akaraterő.
2022. dec. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!