Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sote II. felújításról van...

Sote II. felújításról van valakinek infój? Mikor adják át? Milyen az ideiglenes Tömő u-i gyerekágyas részleg?

Figyelt kérdés

#szülészet #sote felújítás #Tömő u.
2013. jún. 19. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem túl sok tapasztalat még nincs az új részlegről, mert tudtommal ma költöztek át. Legalábbis nekem tegnap azt mondták, ha ma reggelig beindul a szülés, akkor még az Üllői útra menjek, de ha később, akkor már a Tömő utcába.


A szülőszobák felszeretsége állítólag teljesen ugyanolyan lesz, de nem tudom ez pontosan mire vonatkozik. Mármint a műszerek oké, hogy ugyanazok, de a fürdőszobák, beépített hangszórók, légkondi... nem tudom a felszereltséghez tartozik e :) )


A gyerekágyas részlegen az üllői úti 5 helyett állítólag 3 ágyasak lesznek és ha minden igaz van fizetős egyágyas ugyanúgy, de kevesebb. (Ezt már szerintem itt hallottam, vagy ctg-n egy kismamától, szóval ez nem hivatalos infó)...


Nagyjából ennyit tudok, de én is izgatottan várom az infókat, mert holnapra vagyok kiírva :)

2013. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ja a felújításra nem válaszoltam. Szóval a terv azt hiszem az, ogy évvégéig befejezik a felújítást, de még nem találkoztam olyannal aki valóban hinne ennek a tervnek.


Sőt olyat is hallottam, hogy már nyár végén vissza akarják költöztetni a szülészetet (elvileg a szülőszobákhoz nem is nyúlnak, csak a nyílászárókat cserélik, de körülötte már mindent lebontottak), de az ott dolgozók nem túl optimista becslései szerint 2014 előtt nem esz semmi a dologból.


De ezek tényleg csak pletykák, erről sajnos semmit nem tudok, mivel engem nem is nagyon érint a dolog, Te mikorra várod a babát?

2013. jún. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én októbert hallottam a visszaköltözésre, de nem tudom, pontosan honnan származott az infó.

A szülőszobákban a felszerelés ott van, de a szülésznőm szerint nem olyan "otthonos", tehát csak ami muszáj, az van ott, dekoráció meg ilyenek nincsenek.

A gyermekágy az én infóim szerint is 3 ágyas, viszont a 7. emeleten van, jóval melegebb lesz, mint a női klinikán lenne.

Kb. ennyit tudok. Meg azt, hogy ma reggel 8-tól már ott kellett jelentkezni. Jövő hét csütörtökre vagyok kiírva, engem is érdekel minden új infó.

2013. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én nov.elejére vagyok kiírva,azt hallottam az egész projectet év végéig kéne befejezni(ebben nem sokan hisznek),de a többi osztállyal együtt.Azt hiszem még a gégészet van hátra,tehát még annak is bele kéne,hogy férjen-és az majd akkor költözik el ha a szülészet visszamehet.Ma beszéltünk egy dokival,ő azt mondta okt.végén lehet a visszaköltözés,de hát ez csak remény..Mivel én sem hiszek a pontos átadásban kérdeztem az új helyről.Ma voltam ott AFP.eredményemért az 5.emeleten-ha tudtam volna felmegyek a 7-re körülnézni:)

egyébként nem volt gáz,tágas és hűvös volt.

2013. jún. 19. 22:37
 5/13 A kérdező kommentje:
ja,és hajrá csajok,mindjárt túllesztek rajta:))))
2013. jún. 19. 22:38
 6/13 anonim ***** válasza:

Igaz már 5 hete szültem, de akkor is várható volt a költözés, ami csúszott. A dokim azt mondta, hogy a szülőszobán nem lesz zuhanyozó. Ebből nm tudom mi lett.

Könnyű szülést Nektek!

2013. jún. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok ismét.


Ezeket találtam még:


NLC fórumból:

"Kedves Hölgyem!

Amint arról már Önök közül sokan értesültek, munkahelyemen, a II. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán jelentős fejlesztéseket hajt végre a Semmelweis Egyetem. Ez a munka, azaz a Korányi projekt az egyetem jelenleg legnagyobb beruházása.

A munkálatok során az Üllői úton található Klinikánk felújításra kerül és közvetlenül mellette egy új, 7 szintes Központi Betegellátó Épület épül központi diagnosztikával, modern fizioterápiás részleggel, helikopter leszálló pályával és a többi klinikai épülettel összekötő folyosóval.

Mit jelent ez a pácienseink, kismamáink számára?

Az Üllői úti épületben marad a Nőgyógyászati Osztály, az Egynapos Osztály a Nőgyógyászati Műtő és átmenetileg, a felújítás idejére új helyre költözik a teljes szülészeti ellátás.

A Bp. VIII. kerület Tömő utca 25-29. alatt, a korábbi Szemészeti Klinika épületében felújított helyen került Klinikánk Szülészeti Részlege kialakításra.

A költözés tervezetten 2013.06.17. hétfőtől 2013.06.21. péntekig tart.

A zavartalan betegellátás érdekében ezen a héten mindkét helyen biztosítjuk a személyzetet.

Kiemelten fontos, kismamáink számára, hogy 2013.06.19. szerda reggel 08:00-ig az Üllői úti épület Szülőszobáján, ezt követően már a Tömő utcai épület II. emeletén lévő új Szülőszobán kapnak ellátást.

Az egyes ellátások pontos elhelyezése az új helyszínen a következőképpen fog alakulni:


Földszint: Porta

I. emelet: Ambulancia, Ultrahang, Belgyógyászati Rendelő, Endometriózis Ambulancia

II. emelet: Szülőszoba, Műtők, PIC


V. emelet: Felvételi Iroda, Vérvételi laboratórium, CTG, Altatóorvosi Ambulancia, Genetikai Ultrahang

VI. emelet: Gyermekágyas Osztály, Újszülött Osztály

VII. emelet: Terhesosztály, Terhestorna

Klinikánk minden dolgozója azon fáradozik, hogy a költözés és a felújítás zökkenőmentesen történjen. Ehhez kérném én is megértésüket és türelmüket. Remélem, hogy a munkálatok alatt is elégedettek lesznek és a megszokott minőségű ellátást kapják.

A projektről részletesebben tájékozódhatnak az alábbi honlapon:

"


Illetve a hivatalos közlemény:

[link]



Remélem van akinek hasznos. :)

2013. jún. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ó, akkor az emeletek máshogy vannak. Mindegy, a lényeg, hogy a szülőszobák a 2.-on vannak, onnan majd úgyis átvisznek akárhova...

Nem hiszem, hogy meg tudtad volna nézni a gyermekágyas részt, tudtommal ott sem lehet bemenni.

Lehet, hogy már a felújított klinikán szülsz. :) (Tudom, ez nem túl valószínű.)

2013. jún. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat!Nem lesz itt semmi gond:))Gyor szülést Nektek!És mindenkinek kitartást ebben a hőségben!
2013. jún. 20. 22:05
 10/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Közben megszületett a babám, a költözés utáni első napom.


Tapasztalatok:

- Visszaköltözés: Az eredeti terv az, hogy már szeptemberben visszaköltözik a szülészet, de ebben továbbra is mindenki kételkedik.

- Szülőszobák: Sajnos nem volt lehetőségem "kipróbálni" őket, mert sürgősségi császár lett. Annyi biztos, hogy légkondi nincs, mert a vajúdó, ahol voltam volt az egyetlen légkondis helyiség az egész szülészeten, ráadásul láttam is fél szemmel az egyik szülőszobát, ahol épp egy apuka legyezgette a vajúdó kismamát. :)

- Gyerekágy: Az ott dolgozók panaszkodnak, hogy az előző jobb volt, de nekem bejött, hogy kevesen vannak egy szobában. Mi ketten voltunk egy kismamával és tök jó volt, szerintem sokkal jobb, mint az 5 személyes.

- Látogatás: Mivel az első napokban voltam ott, nem tudom, hogy változik e a rendszer, de a látogatási szabályokról mindenkinek más volt a véleménye. Az előző helyen ugye csak üvegajtón keresztül lehet babát nézni, most mindenki kitolta az előtérbe a babáját a rokonokhoz. (Nincs is elkülönített előtér, szóval nehéz is lenne ezt szabályozni, bár néha beszóltak néhány szülőnek, hogy ezt nem szabad, de leginkább a dolgozók maguk sem tudták, hogy mi kéne, hogy legyen a rendszer)

- Általános tapasztalat: Nem tudom később mi lesz, most azért még erősen érezhető volt a fejetlenség, én személy szerint jobban tudtam a legtöbb dolgozónál, hogy melyik részleg melyik emeleten van, ők kb csak azt tudták, hogy reggel hova kell bemenni dolgozni, de amúgy semmiről nem voltak tájékoztatva... De azért ez gondolom idővel kialakul vagy már ki is alakult. Alapvetően minden megvan ami kell, ha a tájékoztatás teljes hiányát nem számítjuk, akkor elég korrektül megoldották a költözést,


Jó szülést mindenkinek! :)

2013. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!