Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megszakítani a kapcsolatot a...

Megszakítani a kapcsolatot a barátokkal mert kevesebbnek érzed magad?

Figyelt kérdés

Minden barátom 2 nyelven perfekt, egész kicsi koruk óta tudják mik akarnak lenni, egyetem után szárnyall a karrierjük.

Nekem meg még egy sima egyszerű munka sem jön össze, pedig végeztem egyetemet.

Nyelvet is csak egyet beszélek, középszinten és nem tudom mivel szeretnék foglalkozni, merre induljak. Frusztrált már egy ideje, ezért megrendeztem az összeveszést, és megszakítottam velük a kapcsolatot. Ennek 5 hónapja, és úgy érzem, jobb ez így.

Voltatok már ugyanígy?

25N


2022. dec. 18. 17:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Jobban érzed magad?
2022. dec. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Ehhez nem kellett volna összeveszni, de szerintem is jobb így.

Nem voltál igazi barátjuk.

2022. dec. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

Ha vannak valódi barátai az embernek, akkor azokat nem érdemes elveszíteni, mert bármikor jól jöhetnek, ha segítségre van szükség. Előre nem tudhatod, hogy nem-e épp egy munkalehetőségben szerzel protekciót egy jó ismerős kapcsán.

A valódi barátok nem fognak kigolyózni se maguk közül, még akkor sem, ha haszontalannak tartanak. A barátság nem arról szól, hogy folyamatos megfelelési kényszerrel tartoznál nekik. Emiatt soha ne legyen kisebbségi komplexusod a barátaid felé! Nem azért tartották veled a kapcsolatot, hogy legyen egy lúzer is a csapatban. Simán el tudom képzelni, hogy ők sokkal nagyobbra tartottak téged, mint te saját magadat.

Ha nem kellettél volna nekik, akkor a barátság ki sem alakult volna a kezdet-kezdetén. Egyszerűen nem adtak volna lehetőséget arra, hogy közéjük tartozz. 🤔

2022. dec. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Én is hasonló helyzetben vagyok, látom, hogy a barátaim jól vannak, sikereket érnek el, boldog szakaszaikat élik meg, nekem épp rosszabb van egy ideje, elbizonytalanodáshoz érkeztem. A barátaim nélkül tuti nagyon ki lennék borulva miatta, még jó, hogy tudom, hogy legalább ők jól vannak és minden rendben velük……………
2022. dec. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Értem a hármast, jót is mond, csak sajnos így működöm. Ezt szégyellem, cikis helyzetek is kialakulhatnak ebből. Udvarolt egy férfi is nem is olyan rég, szintén elutasítottam. Elképzeltem a helyzetet, amikor megkérdezni. Na és mivel foglalkozol? Semmivel.

Mik a terveid? Nem tudom. Neki egy cége volt, borzasztóan ciki lett volna. Sajnálom, mert szimpatikus volt, egy esküvőn ismertem meg még a nyáron, aztán mondta, hogy nem volt bátorsága felvenni velem a kapcsolatot, de most megtette. Igazából csak elejét vettem a dolgoknak. Ha kiderül, hogy egy nagy senki vagyok, úgyis lelépett volna. Karrierista, teljesen más az életszemlélete. Lustának tűnök, pedig én is ilyen életet szeretnék. Sajnos nem tudom, hogy kezdjem el. Életvezetési tanacsadó mennyibe fáj? Egy alkalom elég?

2022. dec. 18. 17:40
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
Lehet csak azért szeretnél olyan életet, mert társadalmi elvárás a szemedben, nyomás, lehet Te nem is az vagy, csak még nem tudod...
2022. dec. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%
Hasonlóan jártam. Nagyon elhúzódott az egyetem, eléggé szégyelltem és igazából mindenki előtt titkoltam. Barátaim nem voltak, akikkel össze kellett veszni, de pl facebookra soha többé nem jelentkeztem be, egy-két ember biztos keresett ott. Szerintem egyébként nagyon nem jó ötlet, főleg, ha tényleg barátok voltak, biztos nem néztek volna le, és talán segíteni is tudtak volna. Az már önmagában sokat ér, ha vannak az embernek barátai, önként eldobni őket butaság.
2022. dec. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Segíteni nem tudtak volna, nagyon más a munkairányuk.

Mint mondtam, jobban érzem magam így most. Nincs nyomás rajtam, legalább ennyi jó van benne.

2022. dec. 18. 18:15
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Valahol el kell kezdeni. Az nem baj, ha nem tudod, mi akarsz lenni, kevesen vannak így vele, az viszont gond, hogy nem dolgozol. Nem fog egyből az oledbe hullani minden, tenni is kene érte.


24N

2022. dec. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Jelentkeztem de sehová nem vettek fel. Nem a fenekemen ülök! Arról nem tehetek, hogy nem vesznek fel.
2022. dec. 18. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!