Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valakit senki nem ért meg...

Ha valakit senki nem ért meg az mentálisan beteg vagy csak más a mentalitása?

Figyelt kérdés
Rengetegszer előfordult velem hogy valamiről beszéltem és teljesen félreértettek az emberek. Pedig szerintem semmi probléma nem volt azzal amit mondtam vagy ahogyan én gondolkodtam az adott dologról. Nyílván ilyenkor már nem kezdtem elmagyarázni hogy én miért gondolkodom úgy ahogyan, pedig tényleg értelmes volt a fejemben és én nem értettem miért zavartam össze vele másokat. Elegem lett már az ilyen félreértésekből, nem beszélek senkivel semmiről, én nem fogom elmondani a véleményemet, néha úgy néznek rám mint aki az elmegyógyból szökött meg.
2022. dec. 19. 06:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Másként gondolkodsz, mint az átlagemberek.

Volt nekem is egy kollégám, akire ujjal mutogatott mindenki a háta mögött, hogy gyagyás és ott kötött bele a mondanivalójába a többi kolléga, ahol csak módjában állt, pedig csak annyi volt a "hibája" az illetőnek, hogy teljesen másképpen nézett mindenre maga körül a világban, mint az átlagemberek.

Ez a "hülye ember" jóhiszemű és olyan szinten nem volt hülye valójában, hogy ha feladatként azt kapta volna a főnöktől, hogy másnapra meg kell tanulnia három-négy A4-es oldalnyi szöveget, képes lett volna rá.

Sajnos a környezete megbélyegezte és ezért mennie kellett.

2022. dec. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mintha rólam írtad volna. A címkézés és bélyegzés, könnyebb rá vágni valamire, hogy hülyeség, csak azért mert ő másképpen látja, az ez esetben már nem is érdekli, hogy mi is van a másik momdandójában, mélyebben bele menni, értelmezni, akkor, ha nem érti. Eszme csere, ki, hogy látja, na az meg már hallatlan, mert ugye, az a valami csak az az igaz amit ő mond úgy, ahogy mondja.
2022. dec. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!