Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy 20 éves embernek hol kell...

Egy 20 éves embernek hol kell tartania az életben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindenki más de nagyjából
2022. dec. 19. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Alapeset:

-szakmát tanul,

-egyetemre jár,

-nyelvvizsgát tesz (2. nyelv)

-első munkahelyi próbálkozások (legyen hosszú távú diákmunka vagy teljes állás),

-ismerkedik vagy komoly kapcsolata van,

-önállósodik (magára főz, valakivel összeköltözik, bevásárol, ügyet intéz).

Mindenki más, de én és a barátaim pont 20 évesek vagyunk és nagyjából itt is tartunk.

2022. dec. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Én pl 20 évesen még suliba jártam, de mellette már otthon dolgoztam a saját gazdaságunkban és kb már így volt is saját jövedelmem. Párkapcsolatom akkor még nem volt. Akkor kezdtem csak bulikba járni.
2022. dec. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy mindenki más"

Pontosan. Ezzel meg is adtad a választ a kérdésedre.


"nagyjából"

Nagyjából sincs értelme ezen filózni.

2022. dec. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

El tudom mondani, hogy én hol tartottam.


Egyetemre jártam, arra a szakra, amit hivatásomnak is tekintek.

Dolgoztam, a szakomhoz kapcsolódó területen, gyakornokként.

Ekkor találkoztam az első szerelmemmel, ekkor jöttünk össze (még mindig együtt vagyunk)

Elkezdtem függetlenedni, önállósodni. Már koliban laktam, egyre kevesebbet jártam haza, főzni, mosni tanultam magamra.

Gondolkodtam a diploma utáni terveimről (mester vagy nem mester, ha igen, hol) és elkezdtem tenni értük.


A nyelvvizsgáim (3 nyelv), jogsim még egyetem előtt meglett. Az angolra csak 21 évesen kezdtem jobban rágyúrni, és ekkor is TDK-tam.


Szerintem ahol tartania "kell" egy 20 évesnek, az az, hogy pl képes legyen ellátni magát (főzni, mosogatni, takarítani), önállóan ügyet intézni (álláskeresés, okmányok intézése). Akkor is, ha szüleivel él. Ami még fontos, hogy tegyen azért, hogy legalább legyen terve a jövőjével kapcsolatban. Nem baj, ha még nem tudja mit szeretne, de keresse aktívan a választ. Ha tudja, akkor meg legyen rajta az úton.


Amit a nagy átlagon látok: egyetemre jár, nem dolgozik vagy nem szakmait dolgozik, ha nyelvet tanul, akkor az a második vagy harmadik (amit gimiben félbehagyott), és vannak barátai, nyitott a párkapcsolatokra, elkezd tenni azért, hogy önálló élete legyen valamikor.



De ne ezeknek felelj meg. Mindenki úgy vezeti az életét, ahogy neki tetszik.

2022. dec. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!