Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem kapok senkitől...

Miért nem kapok senkitől segítséget?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok, és híztam. Sokat. Aki fogy egy lelki betegség miatt azt sajnálják, és elhiszik hogy rossz neki, segíteni próbálnak. Nekem a legközelebbi szeretteim is a fogyással csesztetnek, de ami rosszabb, látom rajtuk hogy mennyire csalódtak bennem hogy "ide jutottam" (persze nem a mentális, hanem a fizikai állapotomra kell érteni).

Pedig én azért eszem mert nincs más örömöm az életben. Párom is csalódott bennem, ő is azt mondja hogy teljesen más ember lettem kívül és belül is.

Ráadásul állandóan azt kapom hogy "mindened megvan, nem értem mi bajod van".

Komolyan úgy érzem hogy senkinek semmit nem mondhatok, mert mindenkit csak fárasztok, frusztrálok, és különben is, fogyjále mert az mindent megold.

Most komolyan? Vér kéne folyjon hogy valaki komolyan vegyen, vagy éheztetnem magam és amiatt kórházba kerülni?

Persze a mindennapokban ebből semmi nem látszik, egy középnehéz egyetemi szakon nagyon jól teljesítek, visszajelzések alapján erős, határozott, "nagy forma" szociális embernek tartanak.

De legbelül az van, hogy abbahagyni nincs bátorságom, folytatni pedig nincs erőm...

Rengeteget alszom (10+ óra, nap közbeni alvások) és nagyon nyomasztó, realisztikus rémálmok gyötörnek (pl megszültem a halott anyám), alvás paralízisem is volt nem egyszer.

Semmiben nem találok örömet, de nem egy depressziós, segítségre szoruló szerettüknek tartanak, hanem egy lusta dagadéknak aki elengedte magát és hiába van meg mindene, elégedetlenkedik, mert semmi sem elég.

Nem tudom kitől és hogyan kérhetnék segítséget, nem tudom hogyan érjem el hogy a hozzám közel állók máshogy lássanak...



2022. dec. 21. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha jól értelmezem akkor az a baj, hogy depressziós vagy és semmihez sincs kedved, illetve sokszor ettél amikor nem tudtál mit csinálni vagy szomorú voltál és ezért elhíztál, amiért bántást kapsz a környezetedtől.


Nos, aki bánt azt ignorálni kell vagy kizárni az életedől.


Az elhízásra pedig az a megoldás, ha utána olvasol a dolgoknak, informálódsz róla, hogy kellene táplálkozni. Megnézed, hogy mi az amiből többet viszel be, mint kellene, mi az amit el kellene hagyni vagy másra cserélni és már nem is fogsz hízni, ha még egy kicsit teszel érte akkor fogyhatsz itt. Nem kell itt egyik napról a másikra 5 napot edzőterembe lenni illetve nem enni egy falatot sem, csak intelligensen kell táplálkozni, ami nem egyszerű, ha te nem jársz utána akkor nem is fogod tudni és az a szomorú, hogy ez csak így megy. Attól nem lesz fogyás, ha bánatodban 1 napig nem eszel vagy ilyesmi.

2022. dec. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen keress fel szakembert, ez nem normális állapot!
2022. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát pszichológustól, arra való! Ki lehet fogni államilag finanszírozottat is, de inkább magánt érdemes.
2022. dec. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok biztos benne, hogy az átlag ember együtt tud érezni olyan állapottal, amilyenben még soha életében nem volt. Főleg, ha az ilyen súlyos.


Az is rátesz egy lapáttal, hogy általában annak segítenek, aki hajlandó megtenni azokat a bizonyos első lépéseket és megpróbál kimászni a gödörből.


Szerintem először fordulj szakemberhez, ahogyan a 2-es írja.

2022. dec. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a pszichiáterem IS javasolta a futást, sőt, ő motivált, hogy sikerüljön kezdő futóként átlépnem a 30 perces határt.
2022. dec. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1) Pszichológus. Ne másoktól várj segítséget, mert ők nem szakemberek, üres kliséken kívül úgyse tudnak mást mondani.

2) Az emberek nagy részének érzelmi intelligenciája valahol a béka segge alatt van 20 méterrel. Ha ők először teszik a müzlit a tálba, és utána a tejet, akkor képesek veled összeveszni, ha fordítva csinálod, hogy mekkora nyomorék vagy, azt nem úgy kell. Az, hogy azért eszel, mert ez az egyetlen örömöd az életben, és ha lefogynál se lennél boldogabb, olyan nekik, mint egy óvodásnak a kvantumfizika.

2022. dec. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Szeretlek.
2022. dec. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Mitől is vagy depressziós? Ott írtad, hogy mások is mondják “megvan mindened” akkor mi a baj mitől lettél depis? Párod is van. Családod is megvan. Egyszerűen nem tudsz már magaddal mit kezdeni és zabálsz. Keress egy új hobbit ami leköt. Nem értettem soha sem, hogy a nőknek, ha bajuk van miért zabálnak, aztán meg úgy fognak kinézni mint egy kocka és még a pasik lesznek a szemetek mert nem fogják a tokádig hajtogatni a hasad alját, hogy hozzáférjen a dzsungelhez..
2022. dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Hát, 8-as, tökéletes illusztrációja vagy a kérdésben felvetett empátia- és tudáshiányos ismerősöknek. Tudod, a depresszió egy betegség, függetlenül attól, hogy valakinek megvan-e mindene vagy nincs, nem véletlenül kezelik orvosok, és még névtelenül se kell világgá kürtölnöd a tájékozatlanságodat és a bunkó stílusodat. De nyugi, te is lehetsz még depressziós, akkor majd rájössz, milyen az. Már most se lehetsz valami nagyon boldog a stílusod alapján!
2022. dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
#8 A depresszió egy agyi betegség. Az agydaganatosoktól is megkérdezed, hogy miért lett daganatuk, mikor mindenük megvan? Gondolom nem.
2022. dec. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!