Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az ideális hőmérséklet?

Mi az ideális hőmérséklet?

Figyelt kérdés

Ugye mindenkinek más a komfortérzete fűtés (és hogy mi a "megfelelő" hőmérséklet) fűtés szempontjából. (van aki ilyenkor is vastag pulóvert vesz fel, felöltözik. Ahogy én is.

Neked mi az, ami már nagyon hidegnek számít és mi az, amiben úgymond még elvagy? (ha publikus :Fatüzelés, vagy gázfűtés van az otthonodban?

Ha fatüzelés, azt ugye annyira nem lehet szabályozni, max ha nem pakolod állandóan, de ugye az egy idő után kihűl..

Vannak ismerőseim /családtagok is, akik Napközben is vígan elvannak 16-18 fokban (nekem a 20-22-23 az ideális, de olyat is ismerek, aki ha tehetné, 24 25 fokra is feltekerné ha tehetné a fűtést.


2022. dec. 23. 07:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Én 25 fokra fűtöm a szobám és nemrég szereltettem klímát, azzal fűtök. Régebben vegyes tüzelés volt, azt napi 2x meg kellett rakni ahhoz, hogy 25 fok legyen. Ha hidegebb van akkor fel kell öltöznöm és az számomra nem adja meg az otthon kényelmét.
2022. dec. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Pekka ***** válasza:
81%
Nálunk 21-22 fok van napközben, éjjel 20-20,5. Gázfűtést használunk, de van egy cserépkályhánk, ha már mínuszok vannak odakint, akkor abban is befűtünk. Kellemesebb érzetet ad és jól is néz ki a nagy üvegajtó mögött égő tűz. :D
2022. dec. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

Tapasztalatom szerint a hőérzet és a hőmérővel mért hőmérséklet között néha egészen nagy eltérések vannak. Magyarul: a hőmérsékleten kívül sok más dolog is befolyásolja a hőérzetet.

Nálunk a két szobát cserépkályha fűti, de vannak gázkonvektorok is. Ha egész nap otthon vagyunk, akkor ilyen időben reggeli után befűtök a cserépkályhába. Ha abba befűtök, akkor a gázkonvektorok a szobában csak őrlánggal mennek. Azokat az átmeneti időkben (szept-okt. és márc-ápr-máj.) használjuk, amikor csak este kell egy kis melegítés.

Amikor be van fűtve a cserépkályhába, akkor 20-21 fok szokott lenni a szobákban. Ha napsütés van, akkor a déli fekvésű nagyszobában déltájban melegebb is van, de ez azonnal lecsökken délután, ahogyan lenyugszik a Nap. Nekünk ez megfelelő.

Az étkezőben, konyhában ennél hidegebb szokott lenni, ill. főzésnél melegebb. Ott akkor szoktuk a gázkonvektort feljebb kapcsolni, ha pl. reggel kimegyünk és hideg van. Napközben folyamatosan ott nem szokott menni a fűtés (csak az őrláng).

A fürdőszobában késő délutántól szokott menni a padlófűtés (elektromos árammal), amire fürdés közben fűtőventillátorral még rásegítünk. Én fürdésnél kifejezetten igénylem a meleget.

Ha este a többiek már lefeküdtek, magam miatt viszont sosem emelek a fűtésen, inkább még egy réteget felveszek. Ha meg vacsorára valami meleget eszem, netán alkoholt is iszom melléje, akkor meg még jobban bírom a hűvösebb levegőt.

2022. dec. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Távfűtés van, nem tudjuk szabályozni, de minimum a jó édes anyjukat, mert ahelyett, hogy megjavítanák a rendszerüket, inkább megpróbálják bemagyarázni, hogy a lakás mind az 5 radiátora rossz, és ezért van 21-22 fok egy 4. emeleti panelban.
2022. dec. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%
Télen 18-20 fok körül, nyáron 25 fok körül.
2022. dec. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%
Gázfűtés van, de tervezem hogy jövőre veszek egy vegyestüzelésű kazánt. 19 fok van ha otthon vagyok, ez alatt már eléggé fáznék. Éjszakára 18 fokra veszem a fűtést, ha napközben vagy huzamosabb ideig nem vagyok otthon, 17-re.
2022. dec. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat🙂.

Akkor csak én vagyok ennyire "fagyos". 😄Nálunk is gáz van.

Eredetileg 22,5 fokra van állítva a termosztát, de most Napközben vissza lett véve 21 fokra.

Nagymamám szokta néha tekergetni, de mondtuk neki ne, mert nagy lesz a számla. 😄Rokonoméknál fa van, ők sokszor vígan elvannak 17 16 fokban is

(akkor van 16 17 ha nem gyújtanak be, de szerintem az már Túlzás, ha ott vagyunk és még nincs begyújtva, 2 pulóver melegítő.. De ha meg van rakva a kandalló, vékony hosszú ujjú, póló, bőven elég nekem is.

Csak kíváncsi voltam, ki mennyire fázós.

Ment is a zöld 🙂.

2022. dec. 23. 08:04
 8/21 anonim ***** válasza:
56%
Nekem ilyen 17-26 fok között ideális. (Ha kinti hőmérsékletre gondolunk) Persze, igy télen a benti hőmérséklet ilyen 21-22 fok nálam. Ha nagyon hideg van kint akkor jól esik ilyen 24 is.
2022. dec. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

Ez a fűtési rendszeredtől is függ. Nálunk 15 éve, amióta ebben a házban lakunk, télen 20 fok szokott lenni, padlófűtésnél ez éppen olyan, mint kandallós, radiátoros fűtésnél, ahol a padló hideg mert szintén családi ház, a 23-24 fok. De egy helyben ülni kevés, ahhoz kell egy vékony pléd általában.

Most a központi fűtésünk 19 fokra van állítva és mellette megy a split klíma ha kell, mert napelemünk van és így jön ki jobban a fűtés költsége, így hasonló mint előző télen a hőérzet.

Apáméknál nincs padló fűtés, ott nagyon szoktam fázni, pedig a levegő jóval melegebb, de alulról a padlótól sugárzik a hideg.

Aludni a hálószobánkban 18 fok van, nekem az kellemes, a páromnak kicsit alacsony.

A gyerekem korábban az itthoni hőmérsékletben érezte jól magát és problémája volt hogy túl meleg a kollégium, nem tud jól aludni ha ott van, de mivel már külön él és a párja a meleget kedveli, hozzászokott és már neki sem zavaró a 22-23 fokos hőmérséklet.

Korábban a panelben körbe vettek minket a lakások és bármit is csináltunk akkor is 25-26 fok volt a szobákban, az nagyon rossz volt. Akkor már inkább a 19 fok.

2022. dec. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%

18 fok alatt nem jó tartósan lenni,

Viszont alváshoz a 18 a legjobb hőfok.

2022. dec. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!