Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az ideális hőmérséklet?

Mi az ideális hőmérséklet?

Figyelt kérdés

Ugye mindenkinek más a komfortérzete fűtés (és hogy mi a "megfelelő" hőmérséklet) fűtés szempontjából. (van aki ilyenkor is vastag pulóvert vesz fel, felöltözik. Ahogy én is.

Neked mi az, ami már nagyon hidegnek számít és mi az, amiben úgymond még elvagy? (ha publikus :Fatüzelés, vagy gázfűtés van az otthonodban?

Ha fatüzelés, azt ugye annyira nem lehet szabályozni, max ha nem pakolod állandóan, de ugye az egy idő után kihűl..

Vannak ismerőseim /családtagok is, akik Napközben is vígan elvannak 16-18 fokban (nekem a 20-22-23 az ideális, de olyat is ismerek, aki ha tehetné, 24 25 fokra is feltekerné ha tehetné a fűtést.


2022. dec. 23. 07:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
Reggelre lemegy 10 fokra vagy alá is. Már megszoktam. 19-20 fok nekem már kényelmes. Kályhám van. A héten sokszor van, hogy este érek haza és be se gyújtok, mert mire befűtenék az egy pár óra lenne.
2022. dec. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%
22-23
2022. dec. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%

Nálam ez változó. PL, mennyire mozgok, vagy teljesen mozdulatlanul ülök, mennyire vagyok fáradt, álmos vagy teljesen kipihent, előtte megfáztam e valahol vagy túlmelegedtem, esetleg hőemelkedésem van e, aztán nőknél hónap végefelé jön a fázósság, aztán mennyire hideg a fal, padló, huzat van e, éhes vagyok e vagy épp most jön a kaja miatt a plusz energy, hideget ittam vagy meleget, stb stb.

Szóval ennek függvényében 15-24 is lehet ami komfortos bent, mikor melyik.

2022. dec. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
64%
Hőszivattyús fűtésünk van. A hálószobákban 23 fok, nappaliban 21 fok. Én 20 fokban már nagyon fázom.
2022. dec. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Távhő van, folyamatosan 30 fokra nyomva, mert borzasztó a fűtőérték egyszerűen, ez csinál egy pont elfogadható meleget.
2022. dec. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
kb 25-26 fok.
2022. dec. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Távfűtéses panelben talán 23-25 fok szokott lenni, bár nincs hőmérőm. Általában meztelen vagyok és így teljesen jó, de ha ősz elején még nem fűtenek igazán és pár fokkal hűvösebb van, akkor fel kell vennem valamit.
2022. dec. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Hát, aki szerint 18 fokban egészséges aludni: értem én, de ma arra keltem, hogy fázom (polár hosszú pizsamában és zokniban aludtam, betakarózva), megnéztem: 20 fok volt kereken.

Napközben 21-22 fok lenne a távhős szobában, ha nem használnék mellé hűsugárzót is. De mivel 21-22 fokban ücsörögni csak betakarózva, vagy három vastag pulcsiban vagyok képes úgy, hogy ne zavarjon folyamatosan, hogy fázok, inkább ráfizetek, csak legyen meg a számomra ideális 25 fok.

20 fokban kinn még van rajtam egy vékony dzseki a pulcsin. A pulcsi 26-27 foknál kerül levételre. Legjobban pólóban 30 fok felett érzem magam - de túrázni, futni már 23-25 fokban is képes vagyok pólóban, csak megállni nem szabad :D

A vicc az, hogy a skandináv kultúra és morál vonz, de pusztán amiatt, hogy egy fagyosszent vagyok, erősen gondolkozom azon, hogy valamelyik mediterrán éghajlatú országba, vagy a közel-keletre költözöm.

2022. dec. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hidegpárti vagyok, beltéren 16-20 fok az ideális. Most az egyik hőmérőm 18-at mutat, a másik 22-t, és egyik sem hitelesített, úgyhogy fogalmam sincs, hány fok lehet igazából, de komfortosan érzem magamat, elvagyok egy szál pólóban, csak hosszas gubbasztáshoz takarózom be. Gázkonvektor van amúgy, de mivel galérián vagyok, annak a hője ide nem is ér fel, és nem is hiányzik.
2022. dec. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Napközben mikor otthon vagyok, abban a helyiségben ahol vagyok, ott 20 fok körül, hálószobában is annyival fekszek le, de éjfél körül leveszem teljesen, reggel 15-17 fokra kelek. Gázkonvektorok vannak. (nemapénzmiattvanennyifok)

Téli kabátom azért van, hogy ne nézzenek szegénynek. XD

2022. dec. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!