Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyakori vezetéknév! Te szerete...

Gyakori vezetéknév! Te szereted vagy inkább szeretnél egy kevésbé gyakorit?

Figyelt kérdés

(Tóth, Kovács, Nagy, Molnár, Kiss stb.)

Nekem is ilyen gyakori a vezetéknevem, és olyan uncsi, hogy minden 2. embernek is ugyanez. Sokkal jobbak, azok amik ilyen különlegesek. Ha tehetnéd lecserélnéd, és ha igen, mire?



#név #vezetéknév #gyakorinév #különlegesvezetéknév
2022. dec. 24. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem elég régi és ritkán használt vezetéknevem van (Pethő) ez a hagyományos verziója ennek a névnek.
2022. dec. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Már úgy megszoktam ennyi év alatt, hogy az sem biztos, a párom nevét felveszem majd :D neki is gyakori a neve.
2022. dec. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, megtartottam amikor házasodtam, csak elé felvettem a férjem nevét is kötőjellel.
2022. dec. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Nekem Magyarország leggyakoribb családneve jutott, a Nagy. 🙂

A férjemé viszont nagyon ritka, akárhol járunk, ügyintézünk, megkérdik, honnan való a férjem, mert ezt sosem hallották.

Szóval azzal, hogy a Vezetéknév+né-t felvettem a nevem elé, hirtelen már nem lett szimpla nevem.

Viszont ezt meg olyan macerás diktálni, ha meg csak hallás alapján írják le, tuti elírják.

2022. dec. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Interneten nem találnak meg. Csak előnye van.
2022. dec. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Az enyém egyszerű mint a faék, viszont baromi ritka, rögtön megtalálnak az interneten. Ugyanakkor még így is van hogy félreértik/félrehallják.
2022. dec. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Varga vagyok, de én szeretem. Férjem is az, így fel sem vettem a nevét. A keresztneven ritka, így jobb is, hogy a vezetéknév ilyen egyszerű
2022. dec. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnknek tucatnevünk van, sosem zavart, megszoktam, de felvettem a férjemét is kötőjellel, és a gyerekek is így kapták. Nekem tetszik így egyben.
2022. dec. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én vezetéknevem Németh. Egy időben gondolkoztam azon, hogy felveszem ükanyám vezetéknevét, a Vipler-t, ugyanakkor szüleimre való tekintettel ez soha nem történt meg, és nem is fog megtörténni. Mivel Édesapám vezetéknevét örököltem, akire sok szempontból felnézek, iránta tiszteletem kinyilvánításáért büszkén viselem a családnevet, melyet tovább adott nekem...
2022. dec. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, elfelejtettem megemlíteni, hogy azon okból kívántam megváltoztatni a nevemet, mivel túl átlagosnak véltem, vagyis a kérdés szavaival élve, túl gyakorinak. Mivel az is, és több teljesen azonos nevű személlyel találkoztam az interneten, illetve egyet személyesen is volt szerencsém megismerni. Így aztán, miután megelégeltem, hogy "sok van belőlem, és nem vagyok egyedi", illetve az emellett általam részletezni nem kívánt okok végett a keresztnevem változtatása mellett döntöttem. Ritka nevet választottam, mellyel Németh vezetéknévvel rendelkező személy nem rendelkezik (a facebook találatai alapján legalábbis).


Köszönöm szépen, ha elolvastátok.

Legyen szép napotok!

2022. dec. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!