Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a férjemnek a vezetékneve...

Ha a férjemnek a vezetékneve név (Bence) akkor ti adnátok a születendő gyereketeknek 2 utónevet? Nagy dilemmában vagyunk én szeretnek ő soknak gondolja?

Figyelt kérdés
2020. júl. 1. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Kizárt.
2020. júl. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Nagyon max úgy,ha az én vezetéknevem is megkapná,de úgy meg már szegénynek sok lenne.

Esetleg lány gyermeknek talán adnák egy hosszabbat és egy rövidebbet (példád alapján Bence VIktória Emma mondjuk,de ha fiú lenne akkor a fent emlitett módon csak).

2020. júl. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk Bence Béla Géza? Nagyon nem. Igaza van. Ez így sok. Ha csak egy utóneve van az is úgy hangzik mintha 2 lenne
2020. júl. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Semmi gond nincs a 2 utónévvel.

Így a gyereknek is meglesz a választási lehetősége, hogy azt használja amelyik jobban tetszik neki.

Ez független attól, hogy keresztnév a családneve is.

2020. júl. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Semmiképpen nem adnék. Nekem is két keresztnevem van és ez csak arra jó, hogy ínhüvelygyulladást kapok ha alá kell írnom valamit. Az én szüleim is azért adták a másodikat, hogy később ha nem tetszik az első, használhassam azt. De igazából nem tudom, hogy hogy gondolták, hogy X évig leélem az életem úgy, hogy mindenki ugyanazon a néven szólít, aztán egyszer csak egy teljesen másikon kezdenek el hívni... Valóban nem szeretem a nevem, de inkább egy kedvelt becenéven hívatom magam, nem pedig a teljesen különböző második nevemen.
2020. júl. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Kizart dolog.
2020. júl. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Soha nem adnék 2 keresztnevet. Minden ismerősöm utálja, akinek kettő van. És sokszor macera.
2020. júl. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Ilyen formában nem, talán lánynak igen.
2020. júl. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Nekem van egy szaktársam, akinek a vezetékneve is keresztnév. Nsem írom le az igazi nevét, de ilyen kb. Bence István Zoltán. Szegény a gólyatáborban is úgy mutatkozott be, hogy mind a három névre hallgat, azt használjuk ami az eszünkbe jut 😂

Egyébként a professzorok se tudják sokszor, hogy melyik néven szólítsák. Én tuti nem adnám a gyerekemnek.

2020. júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

#9 jófej lehet a szaktársad.

Innen is látszik, hogy ha valaki talpraesett, akkor nem fog ki rajta.

Ha 2 keresztnevet szeretnétek, akkor adjátok.

Nekem mindig is tetszett, ha valakinek kettő volt. Gyerekként úgy tartottam, hogy az a titkos neve, mivel csak véletlenül derültek ki, ha valakinek volt.😊

2020. júl. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!