Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kiprobalnatok milyen lenne 1...

Kiprobalnatok milyen lenne 1 évre elvonulni egy tanyára vagy zartkertbe olyanba amiben nincs áram ?

Figyelt kérdés

Lehet belevagok bár még nem hataroztam el ,igazából közmű nélkül meg vannak olcsó kertek ha gyűjtök meg kicsi pénzt 1 évre megvennem az elelmemet kukorica. liszt . Füstölt dolgok amik kibírnak hűtő nélkül.

Plusz tűzifa fűtésre és kenyér sütésre.


És persze magamnak is termelnek friss cuccokat esetleg tyukokat is tartanék.


Ki lehetne szakadni ebből a monoton életből. És ha reálisan belegondolunk mit csinálnánk áram nélkül?


Edzenenk könyvet olvasnank házat szépítenenk meditalnank csupa olyan dolog ami előre vissz .le lehetne végre lassítani az eletett mert az a baj csak szaladunk mint az őrült.

És ez sehova nem vezet itt vagyok 27 éves és úgy érzem ki vagyok égve mentálisan.



2022. dec. 30. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért áram legyen, én is zártkerti házban lakok, 30 nm-es, víz az kútból van, egymagamnak elég.
2022. dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én full el akarok vonulni .dolgozni se dolgoznék 1 évig.

Előre oda lenne készítve az ellatmany úgy gondoltam .

2022. dec. 30. 22:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Erdőben lakok egy 1 szobás házban. Van egy kertem, tyúkok, kutya.

A zöldségeket megtermelem, a tojás itthoni, sógoromhoz szoktunk átmenni disznót, tyúkot vágni. Párom horgászik, hetente többször halat is eszünk.


(Csalok: áram az van. Kell a mosógéphez, mikróhoz, routerhez, villanyhoz). A tűzhely gázpalackról megy.


Tv nincs, könyvet olvasok, ha ki akarok kapcsolódni.

Fával fűtök, kályha van abban az egy kis szobában.


Nem ebből élek, van munkahelyem, ahol dolgozom, autóm is van, amivel bejárok.

(Ezt a házat a párommal húztuk fel a két kezünkkel. Büszkék vagyunk rá, bár csak ideiglenes jelleggel építettük (már 5 éve itt lakunk).

Nagyon szeretem a helyet, bár lassan ideje tovább állnunk...


27\N

2022. dec. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 K.O. ***** válasza:
51%
egyedul nem, mert barmi problema lehet, azert feltem a sz.ros eletemet:D de amugy igen!
2022. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem, kösz.
2022. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Dél Amerika,Ecuador.

Fruit Haven vagy a Terra Fruit.

YouTubon Székely Vegán éppen ott van, így be is mutatta a helyet.

Oda simán el tudsz menni, még vízum sem kell, csak repjegy aztán hagy szóljon,el mondja videóban.

Tudsz ott a közösségben egy fa házat bérelni, azt hiszem 100-150$/hó.

Igazából most akar a földjére pár ilyen fa házat építeni, amit majd ki ad havi 50-100$ ért, így oda is lehet menni majd.

Ezeken a közösségekben vannak gyümölcsök, amit saját maguk termelnek és te is ehetsz belőle ingyen, persze gondolom a szüretben kell hogy segíts ha onnan akarsz enni.

Heti szinten ketten Robiek kb kajára 50€-költenek, az az ha egyedül vagy akkor kb 25$/het.

Annyi hogy ott vegák vannak így csak vega kajákat lehet ott enni, de ha ki mész a piacra akkor ott azt eszel amit csak akarsz.

Repülő jegy oda-vissza kb 750$.

3 hónapos ott tartózkodási papírért azt hiszem fizetni kell, de nem biztos, úgy emlékszem 100-150$, ezt azt hiszem meg lehet hosszabbítani 1-2x 3 hónapra.

Havi szállás költség ott a közösségben 100-150$ de ha el mész oda önkénteskedni, vagy is dolgozni akar ez ingyenes és a kaja is.

Havi kajád gyümölcsökből 100$.

Közösségi házban van ingyen áram,wifi, konyha, fürdő, wc és egy közösségi tér.


9 hónapi simán el tudsz ott lenni az esőerdő szélén, de szerintem 12 hónapot is meg tudják oldani,állítólag ott nem szigorúak.

2022. dec. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Azt mondod nem dolgoznál, igazából csak dolgoznál, de a túlélésért. Eteted a tyúkot, esetleg kecskét (ha minden nap fejed van tejed, sajtod). Kiskerttel is rengeteg munka van, az, hogy tiszta ruhád legyen megint melós mire kimosod, ráadásul főleg így hűvösebb időszakban baromi nehezen szárad minden, hát még ha centrifugázva sincs. Mindig vághatod a fát, hogy legyen mivel főzni/fűteni (erre a sparhelt remek megoldás). Viszont az áram csak kéne legalább telefont tölteni vmi napelem akkumulátorral.
2022. dec. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Még árammal teljes luxusban sem!
2022. dec. 31. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán mennék, de ennyi erővel vannak olcsó telkek nagyon szép helyeken, és oda bármikor lemehetsz amikor csak szeretnél.
2022. dec. 31. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

7# full más így dolgozni mint folyamatos 3 szakban (most is itt nyomom melóban mikor minden normális ember alszik)😀

Amúgy valamit kell csinálni nem az a probléma hissz ha nem.csinalunk semmit unatkozunk és az se jó.

Kell munka de olyan és annyi amennyit az ember akar .

Sajnos ezt a többség nem teheti meg a mai világban.

2022. dec. 31. 02:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!