Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem normális...

Csak szerintem nem normális ahogy a világ működik?

Figyelt kérdés
Szerintem alapvető joga lenne minden embernek, hogy legyen saját lakása. Az hogy manapság megfizethetetlenné vált egy 20-30 éves fiatal számára, nem normális és nem vezet jó irányba hosszabb távon.
2022. dec. 31. 10:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%

"Szerintem alapvető joga lenne minden embernek, hogy legyen saját lakása"

Miért, és miből?


Egyébként a kommunista panelprogram indult hasonló gondolatmenet okán, azóta is szidja mindenki...

2022. dec. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
A lakhatáshoz való jognak is van hátulütője, beköltöztetnek valakit hozzád ha az állam szerint nagy házad van. Lehet rosszul tudom de mintha régen lett volna hasonló.
2022. dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
37%

"Az hogy manapság megfizethetetlenné vált egy 20-30 éves fiatal számára, nem normális és nem vezet jó irányba hosszabb távon."

Soha, sehol nem volt megfizethető a saját lakás minden 20-30 éves fiatal számára. Nem találsz ilyen országot.

Amúgy nálunk ma sokkal könnyebben lehet egy fiatalnak boldogulnia, lakáshoz jutnia mint 30 éve lehetett, aki meg 30 éve volt fiatal annak könnyebb volt mint a 60 éve élőknek.

Tudod az én anyáméknak a nagy szocializmusban egy szoba-konyhás bérlakásban kellett a 2 gyereket előbb bevállalnia és csak az apán pártkapcsolatainak köszönhetően kaphattak saját lakást utána, amit aztán 30 éven át kellett fizetniük hogy tényleg a sajátjuk lehessen. Az apán egy volt a kevés kiváltságos viszonylag fiatal ember között, a többségnek nem ment akkor ilyen könnyen.

Ahogy mi a párommal már az egyetem alatt elkezdtünk takarékoskodni és külföldi ösztöndíjakra meg sok évre és hatalmas családi segítségre volt szükségünk az első lakásunkhoz, miközben a velünk együtt végzett társainknak a fele sem jutott ilyen lehetőséghez. Akkor - 30 éve - a lakáshitelek kamata a 30%-t közelítette, senki nem tudta felvenni hogy saját lakása legyen fiatalon.

Dolgozz, tegyél félre pénzt, keress értelmes lehetőséget a lakhatásodra és normális, fizethető hitelt, akkor majd lesz saját lakásod! Ahogy az emberek többségének sikerül. Ne képzelj hülyeségeket, hogy bezzeg korábban minden könnyebb volt mert nem volt az. Nehezebb volt.

2022. dec. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
56%

Igen, szüleimnek és az összes velük egykorú ismerősömnek a húszas éveiben volt saját lakása (50-60 közöttiek). Nekem meg nincs és kilátástalan, hogy lesz e. De legalább albérlet mindig lesz, Budapesten lakom, itt még olyat is lehet találni, ahova engedik a kisgyereket, úgyhogy annyira nem aggódom már ezen :) de egy jó 4 évet elcsesztem magamnak azzal, hogy ezen aggódtam.


Amúgy én adnám, ha mindenki kapna mondjuk 22 évesen egy saját kis lakást, aztán ha megházasodik, a kettő kicsit eladják és vesznek egy nagyobbat :D

2022. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
6%

#4 "szüleimnek és az összes velük egykorú ismerősömnek a húszas éveiben volt saját lakása (50-60 közöttiek)"

HOL?????

2022. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Budapesten
2022. dec. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
3%

#6 Ez vagy a világ hazugsága, vagy valami magas szintű pártvezető családról beszélsz. Senki másnál nem volt a családban mindenkinek Budapesten a húszas éveire saját lakása 30-40 éve.

Persze ha a családod egyike volt azoknak akik akkor átjátszották az állami vagyont, akkor értem.

2022. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, szimplán csak józan ésszel gondolkodsz. Ne hallgass a kommunistázókra! A lakhatásnak és az ételnek ingyenesnek kellene lennie. Alapvető emberi jogok, hahó! És igen, valóban csúfos vége lesz ennek, de az emberiség kb. 30 éve érte el a csúcsot, azóta csak hanyatlunk. Nem is kár ezért az ostoba világért egyébként.
2022. dec. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem hitelmentes luxuslakásokra kell gondolni :D Akkoriban nem kerestek jól a szüleim, mondjuk apum megtett mindent, hogy el tudja tartani a családját, sokat dolgozott, lett gyümölcse is. Ma már lehetne dolgozni 0-24 egy önerőhöz, össze is jönne 10 év alatt... Oké túlzok kicsit de ma már tényleg nehéz.


Én úgy emlékszem, hogy amikor átmentem a barátaimhoz alsóban, akkor mindenkinek a saját lakásába mentem. Meg ugye szüleimnek van belvárosi lakásuk, 2 hálószoba, egy nappali. 90-es években vették, nem tudom pontosan hogyan, de nem illegálisan. A fizetés nem tudom akkoriban mennyi volt, de a lakás ilyen 1 és 2 millió Ft között. Nem volt lehetetlen.


Én még nem ismertem olyat, akinek a szüleinek nem volt lakása. Lehet nem 25 évesen vették, de az én összes exemnek, régi vagy mostani barátaimnak a szülei rendelkeznek saját lakással és nem 50 évesen vették.


Én ezt a mintát láttam, de lehet hogy nem ez az átlag csak én éltem ebben a hitben. A mi 1 milliós lakásunk most ér 90 milliót (szüleim el akarják adni és venni egy újat, ingatlanos mondta, hogy próbálják ennyiért meghirdetni).

2022. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%

Én pl. Ausztriából kiindulva nem feltétlen gondolom ezt.

Utálom, hogy mi már nem igen juthatunk sajáthoz valószínű, de kint pl. teljesen normálisan és stabilan működik ez az albérletesdi és normális lakások vannak legalábbis a felújítottak és újak ahol nem hallod folyton a szomszédodat.

Itthon még az újak is szétspórolva szimplán a legkevesebből a legtöbbet elven építik.

Sok esetben egy katasztrófa meg szimpla lehúzás ez az albérlet dolog ami gusztustalan.


Legtöbb ismerősömnek is akik 6-10 évvel idősebbek mind sajátjuk van 10 és 25 millió között vették úgy, hogy a fizetésük nem túl sokat emelkedett főleg nem duplázódott meg, de azok a lakások most 40 és 50 között vannak.

Ilyen elven itt most már vagy sokkal tovább tart ugyanazt megvenni vagy esély sincs rá...

Csak egy év alatt a 8 milliós felújítás most 12 ből nem áll meg, egyiküknek sem emelkedett 1 év alatt közel sem ennyit a fizetése.


Szóval akik azt hiszik, hogy most se nehezebb vagy még könnyebb is, rohadtul nem tudom, hogy nincsenek ennyire tisztában a jelenlegi árakkal és a folyamatos változásokkal. De egyszerűbb lenne a hülyeséget meg a rossz információkat inkább magukban tartani.

2022. dec. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!